Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
24
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Takılma ve Geç Yüklenen Grafikler

B ByST7 Konu Sahibi
5 yıl (6 mesaj)
Sistem Özellikleri

Windows 7 Ultimate 64 bit
AMD Athlon II X2 240 Processor 2CPU 2.8 ghz
2x2 GB RAM
AMD Radeon R7 240 128bit 2GB

Uzun zamandır bilgisayarda tüm oyunlarda takılmalar yada çizim mesafelerinde geç yükleme veya oyun için objelerin yok olup gelmesi gibi problemler yaşıyorum. Bu sorun önceden arada sırada nadiren oluyordu ancak son zamanlarda sürekli oluyor. İlk çözüm denemesi olarak ekran kartını değiştirdim eskisi AMD radeon HD 3600 series di. Düzelmeyince format attım bir süre olmadı ancak sonra tekrar başladı ve ekran kartı driverlarını güncelledim, ramlerin sadece birini takmayı denedim anakartı, işlemciyi ve power ı değiştirdim ama sorun düzelmedi hatta dediğim gibi son zamanlarda iyice arttı. Önceden bu sorun sadece bazı oyunlarda hafif olarak, arada sırada olurdu sonra diğer oyunlarda olmaya ve dahada fazlalaşmaya başladı. İlk başta harddisk bozuk olduğunda şüphelenmiştim yeni harddisk almıştım ama oda bozuk çıkmıştı onda deneyemedim.

HD Tune Pro programıyla harddisk i test ettim sonuçlar ;

< Resime gitmek için tıklayın >
L Lautreamont
5 yıl (2402 mesaj)
Ortalama aldığınız okuma hızı 40 mb yani çok düşük. Bence takılmalara neden olan donanım harddisk'iniz. Başka bir tane harddisk deneyin. Eminim sorununuz ortadan kalkacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lautreamont -- 8 Aralık 2016; 5:14:23 >


M Michael Scofield
5 yıl (2715 mesaj)
Min değer de düşük, mümkünse bir ssd yoksa 720 rpmlik bir hdd blue olabilir alıp kullanmayı deneyin.< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


B ByST7 Konu Sahibi
5 yıl (6 mesaj)
takılma sorunu yeni aldığım hard disk ile çözüldü. Diğer grafikler bozulma, titreme vb olan sorun devam ediyor o başka bir sorun sanırım.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.