Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
2
Cevap
1181
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Siyah Opak Boya Bakımı

J Jean001 Konu Sahibi
12 yıl (431 mesaj)
Merhaba;

Geçen aralık ayında sıfır kilometre siyah opak renkte bir araç aldım.

Alırken opak ile metalik arasında kararsız kaldım. Ancak satış temsilcisi çok büyük bir fark olmadığını söylediği için ve opak siyah ile metalik siyah arasında gözle görülür bir farka da rastlamadığımdan metalik boya için 1.500 ytl fark vermek istemedim ve opak renkte karar kıldım.

Ancak tahmin edeceğiniz gibi hafiften pişmanlık yaşıyorum. Opak siyah boya'da dışarıdan ilk bakışta fark edilmeyen ancak çok dikkatle bakılırsa göze çarpan bazı çizikler oluşmaya başladı. Geçtiğimiz gün aracımı yıkamacıya götürene kadar tam nedeni anlamamıştım ama yıkama istasyonunda yaptığım detaylı bir gözlem sonucunda yıkamacıların kullandıkları kurulama bezlerinden ciddi olarak şüphelendim. Söz gelimi yıkamaya gidene kadar tertemiz olan bagaj kapağımda yıkamadan sonra Bezlerin hareket şekillerini takip eden ve en dış katma oluşmuş elips biçiminde bir çizik vardı. Opak boyanın daha kolay çizik alacağını biliyordum, hatta alır almaz götürdüğüm yıkamacı opak boyaların rüzgarlı havalarda seyahat ederken toz zerreleri tarafından bile çizilebileceğini söylemişti. Abartılı bir ifade ama böyle bir sözü gerçekten duydum. :/

Çizikler çok yüzeyde ve boya ile alakaları yok. Dolayısıyla pasta cila ile kolayca giderilebileceğini biliyorum ancak aracımın bu kadar kolay çizilmemesi için ne yapabilirim?

Şimdiden teşekkürler.
B brkpls
Doğum gününü kutla!
12 yıl (443 mesaj)
aracların boyası her türlü dıs etkene maruz kalıyor engellemenin bir yolu yok belli zamanlarda kaliteli cilalar ile cilalamak aracın boyasını korur , aracı yıkarken fırça kullanılmamalı ve kaliteli oto sampuanları secilmelidir, günese maruz bırakılmamalıdır ,
yapabilecekleriniz bunlar , opak boya çabuk yıpranır metalik boya daha uzun ömürlüdür diye bisey yok
J Jean001 Konu Sahibi
12 yıl (431 mesaj)
Teşekkür ederim.

Anadolu yakasında kaliteli yıkama ve cila yapan bir yer tavsiye edebilir misiniz?DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.