Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
7
Cevap
231
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Siirt Üniversitesi Mezunu İnsan Kaynakları Personeli Tarafından Reddedilmek
G
4 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

Mesela size koymuyor mu bu durum? Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden birinden mezunsunuz, not ortalamanız da ortalamanın gayet üstünde, staj deneyiminiz de var ve bir staj daha yapmanız gerekiyor bakın stajyerlikten bahsediyorum normal bir pozisyon bile değil yani. Stajyerlik, Türkiye'deki adıyla post modern kölelik ve ilana başvuruyorsunuz, başvuruyu değerlendiren Siirt Üniversitesi Halka İlişkiler mezunu bir tip sizi yeterli görmüyor falan mesela. Bir değil, iki değil. Hayır lanet stajı da mezun olabilmek için yapmam gerekiyor. Mezun olduktan sonra basıp gideceğim burdan zaten. Kendimizi Siirt Üniversitesi'nden, Bitlis Üniversitesi'nden, Aksaray Üniversitesi'nden mezun olmuş dandik bir insan kaynakları personeline bile beğendiremiyoruz. Bir de kibar kibar mail atıyorlar "Başvurunuza olumsuz dönüş yapmak zorundayız, daha uygun profiller var." vs. diye. Gerçekten trajikomik. Sanki SpaceX'te Uzay Mühendisliği ilanına başvuruyoruz ulan alt tarafı stajyerlik ilanı neyin şovu bu?

Bu ülkede iş beğenmeme var diyen tipler hayatın gerçeklerinin farkına varsın. ZORUNLU STAJ yapmak bile imkansız lan bu ülkede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-781808C66 -- 16 Ocak 2021; 15:37:33 >

0
4 yıl
Binbaşı

staj bulmak iş bulmaktan daha zor diyorlar, katılıyorum.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

G
4 yıl
Binbaşı

Hocam niye öyle yapıyorlar peki sizce? Yanlış anlamayın ironi yapmıyorum, sebebini öğrenmek istiyorum.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
M
4 yıl
Teğmen

Arkadaşlar staj konusunda maalesef şartlarınızı dibe çekin. Ülke ekonomisi çöp olduğu ve işsizlik ilah katına çıktığı için maaş talep etmeyin yemek verseniz yeter işe girebilir miyim diyin. Burada amaç şu maaşlı işe girerken tecrübem var diyebilmek. Evet aşırı acımasızca, kölelik, zalimlik bir sistem ama elden bir şey gelmez. Ha şu da var maaşsız staj bulması zor torpil geçiyor ülkede. Torpil cumhuriyeti.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
G
4 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

Bilmiyorum ama mesela büyük şirketlerden red yiyince koymuyor çünkü bakıyorum Linkedin'de şirket hiyeraşisine ve başvuruları toplayıp değerlendiren kişinin profiline falan diyorum ki tamam yani buraya uygun görülmemiş olabilirim sonuçta benden daha tecrübeli ve daha kalifiye kişiler başvurmuş olabilir falan ama gidip de küçük-orta ölçekteki bir şirketin Siirt Üniversitesi İnsan Kaynakları personeli tarafından başvurunuz olumsuz sonuçlandı maili gelince insanın keyfi kaçıyor.
Bu mesajda bahsedilenler: @Challengermert
G
4 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

Zorunlu staj var üstüne bir de ben 6 ay, 1 yıl civarı daha staj yapıp mesleki yeterliliğe eriştikten sonra yurt dışında yüksek lisans hedefliyorum. Bu gidişle hayal olacak gibi. İmkansız yani bulmak.
Bu mesajda bahsedilenler: @meola147of
M
4 yıl
Binbaşı

G
4 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

quote:

Orijinalden alıntı: Maraz Alinin sağ kolu

kadın mıydı
Cinsiyetle alakası yok, kadının reddettiği de oldu, erkeğin reddettiği de. Ben ne anlatıyorum, sen ne soruyorsun dostum.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.