Konuya mesaj yazalı 3 hafta oluyor sanırım.Adv350 stoklarda yoktu sarı sitede 40-50 bin üstte ilanlar ile satılıyordu ve millet burnundan kıl aldırmıyordu lakin; İşler düşündüğümüz gibi değişti liste fiyatından 1000-2000 klm motorları şuan satın alına bilecek şekilde bulunuyor.Yakındır bayiler de bu fiyatta satmaya başlar bence. O zaman tablo yapmıştım ekleyim tekrar altına mesajın Tablom şöyle 358.000TL liste fiyatıydı motorun bu ay sonu bu paranın geri dönüşü 373.345,09 TL tarih 1 temmuz 1 temmuz tekrar vade 374.000TL 32 Gün vade sonu 390.030,91 TL Geri dönüş 2 ağustos 2 ağustos tekrar vade 390.000 tl 32 gün vade sonu para 406.716,72 TL Geri dönüş 4 eylül ve ben bu tarihte almayı planlıyorum. İlk ay haklı çıktım ve 358 bin ödeyerek alamadığım motoru 1 hafta için satın alabiliyorum ve cebime para kalıyor.Şimdi tekrar karar anı geliyor fantaziye girmeden alayım mı yoksa temmuzu da pas geçerek ağustos da mı alayım kafada deli sorular. |
illa adv380 alacak olsam muhtemelen alırdım. temmuz işi sakata gelebilir.yatırım tavsiyesi değildir. |
şahsi fikrim eğerki acil ihtiyaç durumu ytoksa ben eylül beklerim yerinizde olsam. zam gelsede paranız artıyor. zam gelmezse cebinizde kalan para artar. zam gelse 360 binlik motor 400 bin olmaz. 370-380 olur diye tahmin ediyorum. şu an ki motorumu alırkende 2 ay beklemiştim. şehir içinde işimi görecek bi cub aldım 2 ay onunla gezdim. araba alırkende 3-4 ay kadar bekledim bi kampanya çıksın diye. 1 milyona polo life dsg aldım geçen sene kasımda. bende beklemedeyim motor için. cbr650r e-clutch versiyonu gelsin bekliyorum. gelir gelmezde almam. honda yeni motoru millete kitlemeyi seviyor. acelem yok. 2025 e kadar beklerim :) kısacası şu an ki piyasada sabredebilen kazanır ![]() |
2016 xmax abs var zaten uzun süredir bende bakımları yerinde yani. Ben inat ettim ve yenilesin diye alacağım birde sürüşünü beğendim adv350 nin. |
Motorcular olarak alkol ile mücadele etmeliyiz. 1 bardak fazla içen sorumsuz bir trafik canavarı ile 1 motosiklet kullanıcısının karıştığı kazada ilk ölen motosikletli olacaktır. Bu nedenle ALKOLE HAYIR. Sıfır motoru çektiniz, ama bir alkollü %100 kusurlu olduğu ve sizin kusurlu olmadığınız bir kazada sıfır motorunuza vurdu. Cana ve mala gelen zarar düşünüldüğünde, alkollü sürücülerden en çok etkilenen unsur motorculardır. |
peugeot xp400 ü de kıyaslayın. konfor olarak adv den iyi(arka amortisör ve büyük jant vesilesi ile) tarz olarakta benzer. sanırım fiyat olarakta benzer. test imkanınız varsa bi gözden geçirin derim. uzun yıllar kullanacaksanız sadece gidişi değil kendiside keyif vermeli. |
Alkole değil, alkollü araç kullanımına hayır. |
Alkollü içecekleri tavsiye etmiyoruz. Motosiklete binin, etliekmek yeyin, alkollü içecek içmeyin. Kendinizin ve etrafınızdaki insanların hayatını riske atmayın. Alkole evet derseniz, aileye de girer, trafiğe de girer, motorcular ölür. Olan motorcuya olur. Alkollü araba kullanan ölmez, alkollü araba kullanan kişinin vurduğu motorcu ölür. Alkollü 8 yapamazsın, viraj içine bakış ve limit takibi yapamazsın. Son olarak araç kapılarını açarken kör noktada motosikletli var mı iyi kontrol edin. |
Bu işin arabalısı motorlusu yok. Alkollü araç kullanılmaz. Alkol ise gayet güzel kullanılır. Hayatta her şey sorumluluk işidir, aileyle içki içmek gayet keyifli aktivitedir. Sapla samanı karıştırmayın. Tekerinize taş değmesin. |
Ailecek motora binmenizi öneririm, alkolsüz tabii ki, daha keyifli ve daha güvenli bir aktivitedir. |
Geçen sene temmuzdan beri Adv 350 almaya uğraşıyordum , eylülde alamayınca elimdeki parayı altın yaptım 1710 liradan 210gr aldım. kış geçti bahar geldi altın yükseldi hala karaborsa diye yine almadım. Sonra bir arkadaşım (restoran sahibi) vesile oldu gidip 1 haziranda almamı sağladı. Honda bayisinde hatırlı müşteri kategorisinde. Dükkanda 7 kendisinde 2 Honda olunca sözü muteber oluyormuş insanın. Neyse sadede geleyim , liste fiyatından bir tane Adv 350 almamı sağladı ve ben geçen seneden ucuza aldım. Geçen sene 210gr altınla alamadığım motoru bu sene 150gr altın ile aldım. faiz falan hikaye , altın en iyi yatırım oldu bana… |
Valla bayiye göre değişiyor hocam. Ben bir bayiyi aradım pcx için. Elime çok az geliyor, 350 kişilik bekleme listem var dedi. Kuşadası bayisini aradım. Elimde hazır hemen teslim ederim ederim dedi. Çarşamba günü telefonda konuştum. Cuma günü işten izin alıp teslim almaya gittim. Cuma günü siyah rengi gelmiş. Pcx sormaya gelen biri işlemlerin bitmesini beklerken birini satın aldı çıktı. Aydın yamaha bayisini aramıştım, nmax da gelecek, temmuzda teslim ederim dedi. (Ama liste fiyatının 50 bin lira üstüne) Xmax veremem dedi sadece. Bayiler liste fiyatından vermiyor ama motor var yine de. Liste fiyatına en az eklenen de pcx gördüğüm kadarıyla. 3 binlik aksesuar ekleyip 8 bin lira koyuyorlar liste fiyatına. Kabul edilebilir geldi bana, aldım. Ek: Ben 155'e aldım bu arada pcx'i. Aksesuarlı. |
Merhaba 3 Temmuz da honda ya zam gelecekmiş bayiden bilgi geldi |
haziran ayında zam geçişi olmadığından dolayı |
Bir çok markaya zam gelmiş bugün. |
Asgari ücrete zam mı geldi? Dolar mı arttı? İşletme vergileri mi arttı? Sgk giderleri mi arttı? Elektrik zammını bahane edeceklere soruyorum Türkiye'de üretim mi yapıyorlar? Keriz silkeleme zammı bu. Hepimizi keriz yerine koyuyorlar. Aslında vida bile almayacaksın, iş yaptırmayacaksın. Ama mecbur deyip alınıyor. Böyle sistemede böyle sistemden vatandaşı sömürenlere de hakkımı helal etmiyorum. |
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >