Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
1
Cevap
109
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Shimano Vites Yanlış Dişlide Duruyor
D
2 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Merhaba öncelikle konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. Bisiklet mosso 6 vites shimano. Sorunum şu, vitesi vites kolundan 1 e getiriyorum fakat dişli 2 de kalıyor. 2'ye attığım zaman 3 e atıyor. 5 ve 6 da dişli 6 da kalıyor. İnternetten araştırdım fakat sorunu bir türlü çözemedim. Şu H ve L vidalarını sıktım, gevşettim fakat hiçbir türlü olmadı. Vites 2 de kaldı. Pedalı ağır olduğu için yokuşlarda çok sorun çıkarıyor yani çözmem lazım. Ne yapmam lazım bilgisi olanlar
yazabilirse sevinirim. Fotoğraf atabilirim lazımsa.A
2 yıl
Binbaşı

Selamlar.
Anladığım kadarıyla vites limit ayarınız bozuk yani L ve H yazan yerlerden ayar yapılması gerekiyor ve tabi tel gerginliği de kontrol edilmeli.

Kaba tabirle anlatayım:

Vites 1'de yani rubledeki en büyük dislideyken arka vites üzerinde bulunan L(low) vidası ile oynayarak zincirin dişli üzerine gelmesini saglayacaksiniz.

Benzer şekilde, sonrasında vitesi en büyüğe yani 6'ya atarak bu sefer de H(hight) vidası ile oynayarak zincirin en küçük dişli uzerine gelmesini saglayacaksiniz

Bunları yaparken ön vitesiniz eğer 3 aynakol varsa ortadaki aynakolda yani 2. Viteste olsun.

Kolay gelsin.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.