Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
0
Cevap
15582
Tıklama
0
Öne Çıkarma
«««Ses Sistemleri Bölüm Kuralları»»» 16 Mayıs 2007
Etiket : #Vurgulu
K
18 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

«««««Ses Sistemleri Bölüm Kuralları»»»»»



Foruma üye olurken kabul ettiğiniz tüm kurallar tabiatıyla Ses Sistemleri bölümümüzde de geçerlidir.Bu kuralları hatırlamak isteyen üyelerimiz kurallara BURADAN ulaşabilirler.

Diğer kurallar:



I )Yeni konu açmadan önce arama yapın:Bölümümüz içerisinde bir konu açmadan önce, mümkünse forumumuz içerisinde bir ARAMA yapın. Böylece konu hakkında daha önceden açılmış olan konulara ya da mesajlara süratle ulaşarak, çok daha kısa sürede bilgi sahibi olabileceğiniz gibi konu/topic kirliliği de yapmamış olursunuz. Ayrıca bölüm içerisindeki üst konulardan da faydalanabilirsiniz. Arama yapılamdan açılan konularınız kilitlenecek ya da silinecektir.

II ) Doğru Konu Başlığı Seçin - Yeterli Açıklama Yapın:
a-)
Bölüm içerisinde açacağınız konularda "İmdaat", "Yardım", "Kararsız Kaldım", "Acele Cevap" vb konu başlıkları kullanmayın. Bu şekilde kullancağınız başlıklar hem mesajınızın daha az kişi tarafından okunmasına sebep olacak, hem de arama yapılırken konuya ulaşımı güçleştirecektir. Bu sebeple konu başlığının, açmış olduğunuz konu ile bağlantılı olmasına özen gösterin.

b-) Açacağınız konu içerisinde Ör: "200YTL param var, hangi ses sistemini satın alayım ?" gibi, açıklamadan uzak sorular sormayın..! Bu şekilde sorulan sorulara ya da istenen yardımlara gelen cevaplar sizleri daha da büyük bir çıkmaza sokabilir. Bunun yerine öncelikle ses sistemini ne amaçla satın almak istediğinizi ve maddi olanaklarınız dahilinde üst konulardan da yararlanarak en fazla 3-4 ses sisteminden oluşan bir seçim listesi belirlemeniz, yardımcı olmaya çalışan üyelerin işini kolaylaştıracağı gibi sizin için en doğru ses sisteminin seçilmesinde büyük fayda sağlayacaktır.

c-) Açacağınız konu başlıklarının "Ses Sistemleri" bölümümüz ile ilgili olmasına özen gösterin. Açacağınız, ör:araba ses sistemleri,yazılımlar, ikinci el satışı/alımı ile ilgili ya da bayram/yeni yıl tebrik mesajlarınızlarınızı içeren konularınızı, forumumuz içerisindeki doğru konu başlıkları altına açın. Bu şekilde yanlış bölüm altına açılan konularınız, size haber vermeden taşınabilir ya da silinebilir.

d-) Konu başlıklarının ürün marka ve modelleri haricinde Türkçe olma zorunluluğu vardır.İngilizce, İtalyanca, Fransızca vb. dillerde konu başlığı konulamaz.Özellikle yarı İngilizce yarı Türkçe konu başlıkları uyarı puanı sebebidir.

III ) Mesajlar - Yorumlar:
a) Açılan konu içerisine hiç bir zaman "+1" ya da benzeri sadece smile'laran oluşan yorumlarda bulunmayın. Açılan konuya ya da konunun takibinde, konu hakkında yeni bir şey ilave etmeyecekseniz hiç bir şey yazmayın.

b) Üst üste iki veya daha fazla mesaj yazmaktan kaçının. Bunun yerine, yazdığınız en son mesaj üzerinde bulunan < Resime gitmek için tıklayın > butonunu kullanarak mesajınızı değiştirin ya da ek yapın.

c) Mesajlarınızı sürekli olarak büyük harf kullanarak yazmaktan kaçının. Sürekli olarak büyük harf kullanmanın "bağırmak" anlamına geldiğini unutmayın.

d) Forumumuz içerisinde telif hakkı olan tüm müzik dosyalarının paylaşımı yasaktır.(mp3,ogg,wma vs.)Test amaçlı dosyalarınızın telif hakları olmadığından emin olunuz.

IV ) Saygılı olun: Konu içerisinde saygı kurallarını hiçe sayarak hakaret, küfür, aşağılama, sataşma, kışkırtma ve benzeri içerikli kişi ya da firma haklarını rencide edici mesajlar kesinlikle yasaktır. Bu şekilde bir mesaj ile karşılaştığınızda konunun veya mesajın sağ üst köşesinde bulunan < Resime gitmek için tıklayın > butonunu kullanın. Şikayet butonunu kullanmak yerine siz de hakaret eden üyeye cevap verirseniz, aynı şekilde cezalandırılacağınızı unutmayın..!

V ) Reklam: Üyelerin imzalarında ya da konu içerisinde herhangi bir sitenin reklamını yapması kesinlikle yasaktır.

VI ) İmza Kuralları: Belirleyeceğiniz imzalarınızı, imza kuralları çereçevesinde düzenleyin.Kural dışı imzalarınız uyarılmadan silinecek ve tekrarında cezalandırılacaksınız. İmza kuralları için BURAYA TIKLAYIN

VII ) Forumumuz hakkında önerileriniz, eleştirileriniz ve şikayetleriniz için lütfen BURAYA TIKLAYARAK ulaşacağınız konu altında fikirlerinizi belirtin. Bunun için bölüm içerisinde başka konular açmayın.



* Bölüm içerisindeki tüm kullanıcıların yukarıdaki kuralları okumuş ve kabul etmiş olduğu var sayılır, mevcut kurallara uyulmaması halinde, üyelere en az 1 hafta ceza verilecek ya da süresiz olarak Donanım Haber Forumlarından uzaklaştırılacaklardır..!




< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.