Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
1
Cevap
526
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Şehir Dışı Kargo ile Gıda Yollama?
M
2 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

Arkadaşlar selamlar.

Çalıştığım sektörle alakalı ekstra işler yapma düşüncesindeyim.

Özel kendi üretimimiz olan bir yöresel köfte işindeyim. 1 günlük mesafedeki şehirlerde (İstanbul, İzmir) bu köfteye oldukça talep olacağını düşünüyorum.

Ben de gerek iş yapanlara gerekse direkt müşteriye olacak şekilde şehir dışı çiğ olarak gönderim yapmak istiyorum.

Malum ürün et olduğu için uzun mesafelerde bozulma riski de yüksek. Dolayısıyla sadece 1 günde teslim edilebilecek yerlere gönderim yapmak önceliğim olacak.

Ürünleri güzelce paketleyerek, strafor köpük ile yollamayı düşünüyorum. 1 günde bozulmasını önlemek amacıyla başka ne kullanabilirim?

Normal buz kullansam gidene kadar eriyeceğine eminim. Tabi bunun yaz mevsimi de var. Piyasada kuru buz diye bir şey gördüm karbondioksitten üretiyorlar fakat ürüne bir zararı olur mu bilemedim. Bu kuru buz ile dondurma gönderenler var, youtube'da bir kaç video izledim.

Bu ve bunun gibi ürünün sağlıklı bir şekilde ulaşmasını sağlayacak önerileriniz varsa yardımlarınız beklerim.S
2 yıl
Yüzbaşı

bize soğuk şekilde iletilmesi gereken ilaçlar buz kalıplarının içerisinde geliyor hocam. sana ek maliyeti olacaktır ancak pahalı şeyler değillerdir diye düşünüyorum. buz aküsü diye geçiyor şimdi baktım da ismi. bunu deneyebilirsin, güzel bir ısı yalıtımı ile de baya giderler diye düşünüyorum.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.