Türkiye Cumhuriyetinde satılan faturalı ürünler için üretici veya distribütör 2 yıl garanti sağlamak zorunda. Benim ürün inventus faturalı olduğu icin inve...
Türkiye Cumhuriyetinde satılan faturalı ürünler için üretici veya distribütör 2 yıl garanti sağlamak zorunda. Benim ürün inventus faturalı olduğu icin inventusta yazan rakamı dikkate aldım. Bizim ülkemizde 1 yıl garanti diye bir şey yoktur. 2 yıldan başlar resmi garanti hizmeti..
TR sınırları içinde sorumlu distribütör firmadır, INTEL RMA yurtdışına bağlıdır, TR faturalı işlemciyi intel RMA'ya göndermezsiniz..
Bunun dışında vatan bilgisayar, qpbilisim, itopya, hepsiburada gibi yerlerde de garantisinin 24 ay olduğu belirtilmekte...
Hocam onu hazır olduğu için ezberden öyle yazabiliyorlar. Bir sorun isterseniz. Daha önce de gördüm. 9900K 3 yıl garantili diye ona da öyle yazıyorlar. İntel KS'ye 1 yıl garanti verirken, kim nasıl 3 yıl versin.
Türkiye Cumhuriyetinde satılan faturalı ürünler için üretici veya distribütör 2 yıl garanti sağlamak zorunda. Benim ürün inventus faturalı olduğu icin inventusta yazan rakamı dikkate aldım. Bizim ülkemizde 1 yıl garanti diye bir şey yoktur. 2 yıldan başlar resmi garanti hizmeti..
TR sınırları içinde sorumlu distribütör firmadır, INTEL RMA yurtdışına bağlıdır, TR faturalı işlemciyi intel RMA'ya göndermezsiniz..
Bunun dışında vatan bilgisayar, qpbilisim, itopya, hepsiburada gibi yerlerde de garantisinin 24 ay olduğu belirtilmekte...
arkdaşında dediği gibi TC de satılan tüm ürünler münimum 2 yıl garanti şartı olması zorunluluğu var. garanti kağıdınada bakılırsa 2 yıl veya 3 yıl garantisi olduğu belli olur.
yurtdısının kaç yıl garanti verdiği farketmez. TR de fatura kesildiği anda 2 yıl garanti verme zorunluluğu var. şayet yurtdısı 1 yıl veriyorsa aradaki 1 yılı satan firmanın karşılama zorunluluğu var. mahkemeye giderse iş çatır çatır alırsınız paranızı veya değişimi.
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heartseeker -- 22 Eylül 2020; 14:4:26 >