Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
1
Cevap
16925
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Samsung Common Interface Modul Nedir?
N
11 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

Samsung UE32ES6710 modelini aldım ilk defa LED TV kullanıyorum bundan önce 15 yıllık vestel tüplü tv vardı

Şimdi cahilliğimin affına sığınarak sizlere bir kaç sorum olacak: Öncelikle kılavuzda bu parça ile ilgili detaylı bilgi bulamadım. Ben bu ürünü alırken içinde dahili uydu alıcı var diye özelliklerine bakarak aldım. Bu girişin de onunla ilgisi olduğuna dair bir bilgi edindim internetten fakat tam olarak anlamadım terimlerle dolu mesajlarla karşılaştım. Daha basit bir dille bu aparatın ne işe yaradığını anlatabilir misiniz? Aparat kutu içeriğinden çıktı bunu takmam gerekiyor mu taktığımda bana faydası nedir. "CI Kart Adaptörü" diye de belirtiliyor ismi. Şu an uydu yayını almıyorum normal anten ile yayın alıyorum.

Özetle: Bu kart nedir ne işe yarar takmam gerekir mi en basit dille anlatırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.E
11 yıl
Yarbay

Selam. Mesela dijitürkte abone kartı kullanılıyor yada Dsmartta.
Abone kartının takıldığı yere modül deniyor, kısaca CI yuvası.
Sizin televizyonda uydu alıcısının haricinde, kablolu yayın alıcı ve kablosuz karasal dijital yayın alıcı mevcut.
Şuanda belki duyduysanız teledünya/kablo tv yeraltından gelen anten kablosuyla dijital yayın veriyor. Bu yayın için ise abone kartı alınıyor.. Sizin bahsettiğiniz malzemeye bir adet conaxmodül ve bu modüle abone kartı takılarak tv ile HD yayın izleniyor.
Aslında sizin harici aparatınız normalde tv anakartına monteli olur, LED tv ince olacak ya, bu malzeme dışarıdan bağlanıyor.. umarım yardımcı olabilDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.