Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 1 mobil kullanıcı
7
Cevap
4321
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Rus dili ve Edebiyatı okumak gereksiz mi?
K
5 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

Merhaba arkadaşlar, ben rus dili ve edebiyatı öğrencisiyim, daha hazırlık okuyorum. İlk dönem geçti ve geleceğimin bu bölümden mezun olduktan sonra parlak olacağını düşünmemeye başladım. O kadar çok işsiz var ki ülkemizde, bir de yurtdışına gitme şansım da çok yok sanırım bu bölümden mezun olup Amerika ya da Avrupa ülkelerine gidip yaşama ve çalışma şansımın da çok yüksek olduğunu düşünmüyorum.
Sizce hata mı ediyorum bu bölümü okumakla ?

İngilizceyi 3 yaşından beri konuşuyorum, ingilizce sorun değil o yüzden gitmeye gerek olmadığını düşünüyorum. Ama dil bölümlerinin 4 yıl israf olduğunu düşünmeye başladım, arkadaşlar belki fikirlerinizi alarak daha doğru bir karar alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karanlıklar_lordu -- 9 Ocak 2019; 16:21:46 >

C
5 yıl
Er

Merhaba.
Bence değil. Önemli olan okuduğun bölüm ya da üniversite değil, sensin. İngilizce de biliyorum diyorsun, bence çok da bir eksiğin yok. Sırf mezun olunca rahat bir şekilde işe girmek için istemeden okuyacağım bir bölüm yerine istediğin bölümde en iyisi sen olabilirsin. Okuduğun bölümün de israflık bir tarafı yok bence. Çok fazla bilgim yok ama birçok özel kurumda çevirmen olarak da çalışabilirsin.R
5 yıl
Teğmen

Gereksiz değil.İngilizcen var zaten artı olarak rusca öğrenirsen çok iyi yerlere gelebilirsin.Birden fazla dil bilmek çok önemli günümüzde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rsel -- 17 Ocak 2019; 2:21:08 >

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

G
5 yıl
Binbaşı

Severek ve isteyerek okuyorsan neden gereksiz olsun ki? Önünde sonunda kendine bir şans yaratırsın.K
5 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. Şimdi artık 4 aylık bir çalışma sonucu kitap okuyan bir seviyeye geldim (ağır kitaplar hariç, dostoyevski, puşkin vs.). Rusçayı seviyorum ama dili ünide okuyup mezun olunca işsiz kalmaktan korkuyorum. İki bölüm okumaya çalışacağım :)O
5 yıl
Er

Merhaba, size bu konuyla ilgili bir mesaj attım ama ulaşıp ulaşmadığından emin olamadım..K
5 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

cevap gormedim tekrar atarsaniz sevinirimR
5 yıl
Yarbay

Kesinlikle hayır, atıyosun kendini açık denizlere bir bakmışsın ruskiler kankan, yolgösterici sen, cebinde para.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.