Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Rotasız Seyyah der ki;

B Black Heart Rebellion Konu Sahibi
3 yıl (1709 mesaj)
4 yılı aşkın süredir sosyal medyaya her gün yeni bir içerik üretiyorum. İlk günden bugüne kadar sosyal medyadaki kitlenin günden güne saçma bir hâl aldığına şahit oluyorum. Paylaştığım her gönderinin altında ya siyasi ya da din konulu bir kavga yapılıyor. Genç kesim ise maalesef daha da berbat bir durumda. Azımsanmayacak kadar bir kısmı her gönderiyle dalga geçiyor. Dünyanın ücra köşesindeki bir köye gidip, orada yaşayan birinin fotoğrafını paylaşıyorum, ki o kişi bana ne kolaylıklar yapmış, evini açmış ama bu çocuklar o adamla dalga geçiyor, hatta hakaret bile edebiliyorlar. Aynı şekilde beni evinde misafir eden kişilere de benzer hakaretler yapıldığı için YouTube kanalımdaki tüm videolarımı yoruma kapattım. Bu kişileri engellemek de çözüm değil. Rotasız Seyyah sosyal medya hesaplarında zaten binlerce engellenmiş kişi var. 7/24 bu kişileri takip edip, engellemekle uğraşılamaz.
.
2018 YKS ortalamasına baktığımızda; Türk Dili ve Edebiyatında 24 sorudan 4,7, matematikte 40 sorudan 3,9, fizikte ise 14 sorudan sadece 0,46 doğru cevap verilmiş. İşin daha da kötüsü; OECD’nin yayınladığı istatistikte Türkiye’deki öğrencilerin yaklaşık %40’ı okuduğunu anlamıyor. Yani Türkçe okuyor, anadilinde okuyor ama ne okuduğunu anlamıyor. Karşımızda böyle bir Z, Y ya da altın kuşağı denilen bir kitle var. Belki bu kitle içinde siz, sizin çocuğunuz, yakınınız ya da benim akrabam da var. Bu çocuklar 3-5 yıl sonra kafede, restoranda, bir AVM’de çalışırken muhattabınız olacak, trafikte, yolda ya da parkta karşınıza çıkacak ve size hayatı zindan edecekler.
.
Hangi inançtan ya da hangi siyasi görüşten olursanız olun ama ülkedeki bu eğitimin çöküşünü görmezden gelemezsiniz. Benim çocuğum ya da kardeşim öyle değil deyip, işin içinden sıyrılamayız, çünkü sokağa çıktığınızda eninde sonunda bu insanlarla muhattap olacaksınız ve hayat kaliteniz düşecek. 10-12 yıl İngilizce ders görüp, mezun olunca tek cümle İngilizce konuşamayan çocukları yetiştiren bir eğitim sistemini düzeltmek belki onlarca yıl alacak ama en azından bizden farklı görüş ve inançlara sahip kişilere saygı duymayı öğretebilirsek; inanıyorum ki çok büyük yol katedeceğiz.
.
Daha güzel günlere…
T The SATANİST
3 yıl (2884 mesaj)
çok iyimser yaklaşılmış


yıllarca ingilizce eğitimi verip ingilizce öğretemeyen

yıllarca türkçe dersi verip bir redifi kafiyeyi bulduramayan

yıllarca coğrafya öğretip haritada türkiye haritası çizdiremeyen

yıllarca matematik öğretip basit bir mantık problemini dahi çözdüremeyen


dersten okuldan eğitim öğretimden soğutup milyonlarca gencin başı boş gezmesine müsade eden herkes suçludurDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.