Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
0
Cevap
1951
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Retro Konsol Bölümü Hakkında.
J
11 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Arkadaşlar,

Retro Konsollar ve oyunlar bölümü hayırlı olsun. İlerleyen günlerde Atari, Nintendo ve Sega gibi alt başlıklar da olacaktır.

Yeni bölümümüzde konsol bölümü kuralları aynen geçerli olup, bol paylaşımlar dilerim.


ÖNEMLİ DUYURU : KONSOL BÖLÜMÜ KURALLARI


Sevgili konsol bölümü sakinleri;


Bölümümüzün kalitesi, sağlığı ve paylaşımın devamlılığı açısından konsol bölümünde uyulması ve uygulanması gereken kurallar aşağıda belirtildiği gibidir.


1-) Konsol bölümünde her türlü kopya oyun, koruma kırılması, modchip, firmware hack ve downgrade gibi illegal konular hakkında konu açmak, paylaşımda bulunmak, yardım istemek ve bu tür konularda PM yolu ile dahi olsa yardım edilmesi yasaktır. Bu kurala uymayan üyelerin yorumları veya konuları haber verilmeden silinecek ve üye hakkında gerekli cezai yaptırım başlatılacaktır.

2-) Konsol kırma ile ilgili araçlar lisanslı olsa bile illegal bir amaca hizmet ettiği takdirde forum kuralları dışına çıktığını unutmayınız. Bu tür programların kullanılışını anlatmak ya da paylaşmak forum kurallarınca yasaktır. Ayrıca homebrew yazılımların konsolu garanti kapsamı dışında bıraktığını da unutmayınız.

3-) Forumda ve özel mesaj (PM) yolu ile kopya oyun download linklerinin verilmesi, ISO ve illegal ROM paylaşımlarının yapılması yasaktır. Oyunun resmi çıkış tarihinden önce illegal ortamlarda bulunması durumunda gerek konular içerisinde gerekse konu başlıklarında "çıktı-düştü-pal-ntsc-malum yerlerde-xx gb" gibi ifadeler kullanmak yasaktır. Bu yasağa uyulmaması durumunda konu, oyun resmi çıkış tarihine kadar kilitlenebilir. Ayrıca forum üzerinden, açık bir şekilde dile getirilmeyip ''imzanızda reklamı yapılarak dahi olsa'' kopya oyun satışı yapmak yasak olup cezai işlem sebebidir.

4-) Lütfen imzalarınızda firmalara hakaret niteliği ya da konsol fanboyluğu içeren ifadeler ve resimler kullanmayınız. Bu tür imzaları olan üyeler uyarılabilir, imzaları habersiz silinebilir ve uyarıldığı takdirde aynı imzayı taşımaları karşılığında cezai işlem ile karşılaşabilirler.

5-) Forumda diğer sitelerin reklamının yapılması, ya da firmaların kendi reklamlarını yapması yasaktır. İlan niteliğindeki yorumlar uyarılmadan silinecek, üyeye cezai işlem uygulanacaktır. Aynı şekilde firmalar hakkında yorum yapılması da forum kurallarına aykırı olup bu tür yorumlar habersizce silinecektir.

6-) Bölümün huzurunu bozacak mesajlar atmak, konsol fanboyluğu yapmak, topic'leri kasıtlı olarak başka boyuta çekmek ve asıl konudan uzaklaştırmak, sırf mesaj sayısının artması için '' +1 , evet katılıyorum '' gibi yorumlar yazmak ya da sadece smiley'den oluşan mesajlar atmak yasaktır. Fanboy mesajları habersizce silinecek, gerekli görüldüğü takdirde cezai işleme başvurulacaktır.

7-) Basit sorularınız için yeni konu açmak yerine sorularınızı mevcut konularda dile getirmeye çalışınız. Arama yapmadan konu açmamaya özen gösteriniz. Bu tür konular kilitlenip mevcut ana konulara yönlendirilebilir. Ayrıca yardım almak istediğiniz bir hususta " Yardım Lütfen, Soru, Bakar mısınız " şeklinde konu içeriğini açıklamayan başlıklar kullanmak yerine sorunuzu özetleyen kısa bir başlık kullanarak yeni konu açmaya gayret ediniz. Cevabını alamadığınız sorular için tekrar yeni bir başlık açmayınız. Konunun muhatabının o an forumda olamayabileceğini de düşünerek hareket ediniz.

8-) Konu başlıklarında lütfen '' :: , ++ , ## , << >> '' gibi özel karakterler kullanmayınız. Bu tür karakterler ile açılmış başlıklar değiştirilebilir, üyeler uyarılabilirler.


9-) Yeni konu, haber ya da içerik eklemeden önce o konu ile ilgili başka bir başlık olup olmadığını arama butonu yardımı ile tespit ederek ana başlıklarda yeni içeriği paylaşmaya özen gösteriniz. Belirli paylaşımları tek bir başlık altından yapmaya gayret ediniz.


10-) Konsol, oyun ya da aksesuar satış ilanlarınızı lütfen 2. el bölümüne açınız. Oyun bölümüne açılan satış ilanları 2. el bölümüne taşınacaktır.Takas basliklarinda satis ilani acanlara standart olarak 3 uyari puani verilecektir.


11-) Başka bir kaynaktan alıntı yaptığınız haberlerin altına lütfen haberin kaynağını link olarak eklemeyi unutmayınız. Kopyala / yapıştır haberlerin kaynaklarının belirtilmediği takdirde konunun silinebileceğini unutmayınız.


12-) Lütfen mesaj ya da imzalarınızda illegal içeriklerin paylaşıldığı sitelerin linklerini barındırmayınız, illegal içerik hakkında yardım isteyen üyelerimizi bu sitelere yönlendirmeyiniz. İmzanızda kopya satışının yasak oluşu gibi illegal içerik barındıran sitelerinin linklerinin de bulunması cezai işlem sebebidir.


13-) Şikayetleriniz için '' Şikayet Et '' butonu aracılığı ile ulaşınız. Forumdaki tüm mesajları okuyabilmemiz mümkün olmadığı için, forum kurallarına aykırı bir mesajı atlayabileceğimizi unutmayınız. Kural dışı bir mesaj gördüğünüzde lütfen üye ile tartışmaya girmek yerine şikayet et butonunu kullanınız ya da acil müdahale gerektiren mesajlar için PM atınız.

14-) Üst konu talepleriniz için PM aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz.


Konsol bölümünün daha kaliteli bir hale gelmesi için hep birlikte çalışmalıyız. Kuralların forum huzurunu ve seviyesini sağlamak amacıyla uygulandığını da lütfen unutmayınız.

Oyun bölümü genel kurallarını okumak için tıklayınız.

Uyulması gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Forumla ilgili şikayet, eleştiri ve önerileriniz için tıklayınız.< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.