Arkadaşlar konunun hiçbir siyasi alakası yoktur. Baştan bunu yazayım.
Şunu düşünüyorum hindistan dünyanın en büyük 2.nüfusuna sahip ve büyük şirketlerde amerikada vs. Hep hintlileri iyi bir konumda görürüz. 1.sebebi nüfüs fazla olduğu için şansları artıyor olabilir (yurtdışına dağılım) 2.sebep insanlar ülkesinde fakirliği yoksulluğu çekerken bundan ders aldılar ne dersi ? Çalışırsam lüks yaşam sürerim bunun amacıyla yurtdışına göç ettiler.
Şimdi kendime ve başka insanlara soruyorum ki bizim sınırlı bir yaşam süremiz var herşeyin bir son kullanma tarihi olduğu gibi bu yaşam süremizde yapacaklarımızda az çok belli. Fakat şunu düşünün oyunlarda mesela örnek veriyorum hızlandırıcılar olur 1 saatte 100 altın kazanıyorsan 200-300 altın kazanırsın hızlandırıcıyı alırsan. Bu örneğe görede x ülkesinde 100 saat çalışıp y malına sahip oluyorken z ülkesinde aynı mala 20 saatte sahip oluyorsun. Sen oyunda geçici zevk ürünü olan şeyde bile bunu yaparken gerçek hayatında neden yapmıyorsun ? Yaşamını olabilecek en üst düzeyde yaşamak varken mesela ? Yorumlarınızı bekliyorum.
Öncelikle şu sorunun cevabını vermelisiniz. Başkaları refah içinde yaşarken, sizin çok çalışıp az kazanmanız veya sıkıntılarınız, dertleriniz, stresinize rağmen varolmamak veya yaşamak seçenkelerinden hangisini tercih ederdiniz?
Çalışıp belli bir düzeye erişirdim , refah ülkelere yerleşirdim.
Birde ekstrem örnekler var. Afrikadaki balta girmemiş ormanlarda yaşayanlar gibi. Ama onlarda bence bizden mutludur çünkü borç yok dert yok. Kendi ürününü yetiştir doğal olarak ye vs. Bilemiyorum.
Şunu düşünüyorum hindistan dünyanın en büyük 2.nüfusuna sahip ve büyük şirketlerde amerikada vs. Hep hintlileri iyi bir konumda görürüz. 1.sebebi nüfüs fazla olduğu için şansları artıyor olabilir (yurtdışına dağılım) 2.sebep insanlar ülkesinde fakirliği yoksulluğu çekerken bundan ders aldılar ne dersi ? Çalışırsam lüks yaşam sürerim bunun amacıyla yurtdışına göç ettiler.
Şimdi kendime ve başka insanlara soruyorum ki bizim sınırlı bir yaşam süremiz var herşeyin bir son kullanma tarihi olduğu gibi bu yaşam süremizde yapacaklarımızda az çok belli. Fakat şunu düşünün oyunlarda mesela örnek veriyorum hızlandırıcılar olur 1 saatte 100 altın kazanıyorsan 200-300 altın kazanırsın hızlandırıcıyı alırsan. Bu örneğe görede x ülkesinde 100 saat çalışıp y malına sahip oluyorken z ülkesinde aynı mala 20 saatte sahip oluyorsun. Sen oyunda geçici zevk ürünü olan şeyde bile bunu yaparken gerçek hayatında neden yapmıyorsun ? Yaşamını olabilecek en üst düzeyde yaşamak varken mesela ? Yorumlarınızı bekliyorum.
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >