Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 3 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
RAM hız aşırtması hakkında sorular.

L lucasPeni Konu Sahibi
3 ay (2 mesaj)
Gskill Ripjaws X, 1333mhz, 7-7-7-21, 1.5v var

Bu RAM'i en az 1600mhz'ye overclock etmek istediğime karar verdim. Neyin işe yarayabileceğine dair bir fikir edinip edinemeyeceğimi görmek için çeşitli ayarlar denedim. 1600mhz, tutuapp 9-9-9-28 denedim (bir arkadaşımda bu özelliklerde ram olduğu için bu numaraları seçtim) ve voltajı 1.55v'a yükselttim

Memtest86'yı 8 saat boyunca sıfır hatayla çalıştırdıktan sonra, kararlı olma ihtimalinin biraz yüksek olduğunu düşündüm. Dota 2'yi başlatıyorum ve 20 dakika içinde bilgisayarım yeniden başlıyor.

Bir kaç şey merak ediyorum... Öncelikle bu RAM için uygulayabileceğim maksimum "güvenli" voltaj nedir? Güvenli derken, RAM'in ömrünü önemli ölçüde azaltmadığını kastediyorum. ( appvalley ömrü normalde 10 yıl ise örnek olarak en az 6 yıl sürmesini isterim.) Bu da bir etkense hava akışı çok iyi olan bir Antec 900 kasam var.

İkincisi, gecikmeleri seçmenin en iyi yolu nedir? Bir CPU'dan farklı olarak, işi tamamlamak için dört gecikme artı ince ayar sıklığı vardır. Tahmin etmeye çalıştım. Gecikmeleri gevşeterek voltajı yükseltmenin 1600 mhz için yeterli olacağını düşündüm, ama belli ki yanılmışım.

8 saatlik memtest86, ayarların uzaktan bile kararlı olup olmadığı konusunda bana en ufak bir fikir veremezse, bu oldukça sıkıcı bir iş olabilir gibi görünüyor, bu yüzden gecikmelerinize karar vermek için en uygun prosedürü bilmek istiyorum. .

Herhangi bir yardım büyük, teşekkürler duyacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lucasPeni -- 13 Eylül 2021; 15:59:58 >


S sieger
3 ay (1760 mesaj)
https://github.com/integralfx/MemTestHelper/blob/oc-guide/DDR4%20OC%20Guide.md
bu linkten bakabilirisniz. Guvenli voltaja gerek yok, zaten bir yerden sonra isinma sorunu yuzunden kapanacaktir.
Memtest hic iyi bir olcut degildir ayrica, rehberde gorebilirisniiz tavsiye edilenleri.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.