Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
1
Cevap
316
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Psikolojik olarak bitmiş durumdayım
E
2 yıl
Er
Konu Sahibi

31 yaşındayım. Ne kadar uğraşsam da düzenli bir iş bulamadım.

Hep internetten para kazanmaya çalıştım. Bunu kısmen başardım fakat ortalama olarak aylık 100 lira ancak kazancım var.

Okuduğum iki üniversite var ama parasızlıktan dolayı bir türlü mezun olamadım. (Almanca öğretmenliği ve web tasarım bölümleri)

Babam bana destek verirdi ama vefat etti.yıllardır devletten destek almaya çalıştım sadece harç parası için çünkü ev kirası ve faturalar gibi masrafları ben kendim çalışarak ödüyordum. Ama okulların harç parasına bir türlü para bulamıyorum.

Her gün sabahtan akşama kadar bilgisayar başında durduğum için sağlık sorunları yaşamaya başladım.

Yanlış duruşa bağlı olarak ortaya çıkan boyun düzleşmesi beni çok etkiledi. Şu an mesela kollarım ağrıyor. Sonuç olarak bilgisayar başında eskisi kadar fazla duramıyorum.

Şu an üzerimdeki 15 yıllık yırtık bir mont. Sokakta yürürken çevremdeki insanlar bana bakıyor. Çünkü montum yırtıklı.

Bacaklarımı fazla açmamaya gayret ediyorum çünkü pantolonum yırtık. Hem de bu ileri seviye Bir yırtık.

Yaklaşık 7 yıldır hayatı bu şekilde Bu şartlarda yaşıyorum. 7 yıldır para bulamadığım için harç parası yatıramiyorum.

Şimdi yine kayıt dönemi geldi. Hazır uzaktan eğitime geçmiş iken okuyayım devam edeyim diyorum. bölüm için harç parası bulmam gerekiyor. Beni yanlış anlamayın sanal dilencilik falan yapmıyorum. Zaten teyzenin kızından ve bir arkadaşımdan borç isteyeceğim umarım onlar verir.

Askerliği yapmış değilim. Bunun birçok nedeni var. Mesela boyun düzleşmesi yüzünden bazen ağrı oluyor beni çok etkiliyor. Devlet bana hiç yardım etmediği için askerlik yapmak istemiyorum.

ileri seviye İngilizce orta derecede Almanca ve İspanyolca başlangıç düzeyinde Japonca biliyorum.

Ülkede aklı başında olan pek çok insan gibi Ben de başka bir ülkeye gidip hayat kurmak istiyorum.

Bu ülkede hiç mutlu değilim. Her yer beton doğa yok. Ormanlık yok yeşillik yok. Çirkin sokaklar her yer içiçe. Estetik anlayış sıfır. Binalar apartmanlar çok çirkin. Bunlar benim daha çok canımı sıkıyor.

Kız arkadaş bulabilmek zaten imkansıza yakın. Benden yaşça büyük olan kadın bile abi diye hitap ediyor. Bunun nedeni de belli. Malum kültür yüzünden hep cinsel yaklaşımda bulunuluyor. Yani kadının ya da kızların abi diye hitap etmesinin sebebi "aman benle samimi olma, cinsellik düşünme" dürtüsünden kaynaklanıyor.Tıpkı İslam dininin var olduğu diğer tüm ülkelerde olduğu gibi kadın bir arkadaş bulmak çok çok zor.

Bu şartlarda ben hiç mutlu olabileceğini zannetmiyorum. Almanya gibi gelişmiş ülkelere gitmenin hiç kolay olmadığını biliyoruz.

Sonuç olarak yıllardır kısır döngü içerisindeyim. Artık bu durum beni çok yormaya başladı. Geceleri uyuyamıyorum her sabah uyandığımda en güzel yıllarımın parasızlık ve sefalet içinde geçtiğini düşünüyorum.

İçimi buraya dökmek istedim. Çünkü arkadaşım yok. Bir tane vardı o da intihar etti.

Sizden tavsiye istiyorum. Bu durumdan kendimi nasıl kurtarabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elit-insan -- 11 Şubat 2021; 11:6:57 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

D
2 yıl
Teğmen

BİM, A101 gibi bir markete başvurmayı denedin mi? Asgari ücret de olsa cebine 3-5 bir şeyler girer en azından.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.