Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 1 mobil kullanıcı
838
Cevap
308001
Tıklama
3
Öne Çıkarma
Prostatit belası
G
14 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Arkadaşlar bende prostatit var ne olduğunu açıklamıycam zira bu sorunu yaşamış olanlar bilir ,varmı bu illetten tamamen kurtulan ben her şeyi denedim antibiyotik ,brokoli kürüde denedim ,ilaçla tedavide ilaç kullandığım sürece iyiyim bırakınca akabinde nüks ediyor ,brokolide etkisi daha uzun bıraktıktan 4 ay sonra nüks ediyor ama sonuçta hep nüks ediyor ,ne yapmak lazım kurtulmak için tamamen bu arada mikrop olarak bende staph aureus çıktı.Tüm hastalara acil şifalar diliyorum. 2015 yılında prostatit teşhisi kondu ve antibiyotik tedavisi başladı. Birkaç aylık tedavi süreci çok rahatsız ediciydi. Ne yazık ki antibiyoti...
Yoruma Git
Yorumun Devamı fenker - 4 yıl +5
Ç
14 yıl
Çavuş

arkadaş bende 4 aydır bu hastalıkla ugraşıyorum. araştırmalarıma göre bu hastalıktan kurtuluş yok. ölene kadar çekilecek. bu aralar nasıl şikayetlerin havalar ısındı ya gene devam ediyormu şikayetlerin


Bu mesaja 1 cevap geldi.
G
14 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

şikeyetler tavan yaptı valla işin kötüsü bu yaz aylarında brokolide bulunmuyor sanada brokoliyi denemeni tavsiye ederim kesin işe yarıyor ama kalıcı bi çözüm bulmaya uğraşıyorum ben ,sen nasıl bir tedavi almıştın daha önce , bu arada bende bu hastalık yanlış tedaviler sonucunda gelişti yarım kalmış tedaviler sonucu mikrop değişik bir şeye çevirdi kendini bende sadece epididimit vardı başlarda 2003 yılında 2006 yılında galiba prostatite çevirdi.ne y.dışındakiler nede y.içindeki doktorlar bişeyden çakmıyorlar üstüne gitmiyorlar.ben tüm hastaların yorumlarını okudum hepsi yanlış teşhisden geç kalınmadan olmuş durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geberit -- 19 Mayıs 2010; 10:48:14 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
Ç
14 yıl
Çavuş

hocam bundan 4 ay önceydi. bel soğukluguna yakalandım. bel soğuklugundan kr. prostatite çevirmiş dedi doktor. ama ben anlamadım. ilişkiye girdikten 6 gün sonra gittim ne çabuk prostata atladı mikrop anlamadım. doktorlar bu hastalıktan anlamıyor. daha doğrusu dünyada hiç bir ürolog anlamıyor. benden prostat dan sıvı alındı. idrar tahlili ve kültürü alındı mikrop yok bende. non bakteriyel prostatit 6 kutu antibiyotik kullandım 3 ay kullandım. çogu şikayetlerim geçti. bir iki tane şikayetim kaldı onlar geçmiyor. idrar yaparken zayıf çıkıyor birde boşaldıktan sonra peniste huzursuzluk var şuan için başka şikayetim yok. sendekiler nasıl şikayetler


Bu mesaja 1 cevap geldi.
G
14 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Bendeki sanırım kronik prostatit yani belirtiler hafif ama sürekli, bu araki şikayetlerim idrarda yanma var boşalmadada yanma var peniste ağrı var bazen testiste sızlama idrar akışımda bir sorun yok bende yada eskiye göre çok ufak bi fark olabilir farkedilir derecede değil.hocam sendeki non nakteriyelse neden antibiyotik vermiş ki doktor birde kullandığınız antibiyotik nedir ben daha önce 750mg cipro+2 kutu bactrim kullandım ama bende staph aureus var ki bu çok çok inatçı bir mikrop söküp atılamadı zaten prostat içinde olduğu içinde daha zor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
Ç
14 yıl
Çavuş

hocam ben adana da ikamet ediyorum. sağlık güvencem yok bir kaç aydır. bende devlet hastanesine gittim. önce bel soğuklugundan dediğimi gibi sonra kr. prostatite çevirmiş. ben ücretli bakımdım hastanede. doktor. prostat dan sıvı aldı benden. tahlile gitti o sıvı üreme olmadı. yani mikropsuz olan prostatit dedi bana. ama gene antibiyotik verdi. ama bende mikrop olmadıgı halde iyi geldi. kulladıgım ilaçlar: quniox 500 mg , tetradox 100 mg , metoprim fort (geniş spekterumlu antibakteriyel) verdi bir kaç ayda bitti bu ilaçlar. dediğim gibi şuan idrar akımı biraz zayıfladı birde boşaldıktan sonra hafif sancı oluyor peniste onun dışında birşey yok şuan bende. ama ilk yakalandıgımda bu hastalıga karnımın altında ağrı apış arasında ağrı penis kökünde ağrı idrar yaparken yanma vardı. onlar şuan yok ocak ayında yakalandım hastalıga. ama bu illetin kesin çözümü yok diyorlar. sana hangi testler tahliller uygulandı. sperm kültürü ve spermioğram yapıldımı sana bana yapılmadı. çok param gitti benim sgk olmadıgı için bende.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
G
14 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Bana sperm kültürü yapıldı onun üzerindede antimiyogram yapıldı staph aureus üredi spermde az miktarda onun üzerine cipro+bactrim kullandım.bunu veren doktor 2003 te gene benim epididimit vakama bakan doktordu tanıdık doktorumuz ama bu işi anlayamadı işte 2003 te eğer uzun süreli antibiyotik kullansaydım bu duruma düşmeyecektim , bu yüzden bende kızdım gitmiyorum artık doktora fln napıcam bilmiyorum moralimi bozuyor bu illet habire geri geliyor sonra düzeltiyorum gene geri geliyor off ya ne illetmiş. üstelik ben bu mikrobu ilişkiden fln kapmadım herhalde umumi tuvaletlerde pisiuvarların geri tepmesinden dolayı oldu bi dahada pisuvar kullanmadım ama ne fayda kaptık bi kere.Benimde sosyal güvencem yok bende geçen sene 150 lira kadar harcadım bu işler için üstelik bende sperm 18 milyon çıktı yani ksıırlık flnda olabilir henüz 0 değil ama ilaçlardan sonra hiç test yaptırmadım açıkcası ben şu an bi çözüm arıyorum eğer sende bi çözüm bulursan geri kalan belirtileri geçirebilecek buradan duyuralım birbirimize.Senin ilaçlara baktım sanada cipro vermiş baştaki şey resmen cipronun başka bir ticari şekli 3.sü antibakteriyel bactrime benzer. 100 mg olan ilaç baya iddalı bişeye benziyo ama 2 günden fazla kullanmayın demiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geberit -- 19 Mayıs 2010; 14:56:57 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
Ç
14 yıl
Çavuş

hergün internettin başında arştırıyorum. herkez anyı şeyleri yazıyor ölene kadar çekecez. kimisi kısır bırakıyor diyor kimisi bırakmıyor diyor. ben spermioğram yaptırmaya korkuyom. kısır bırakmıştır diye. bide cinsel ilişkiye girildiğinde daha çok acı veriyormuş kendi kendine boşalmaya göre. ben ilişkiye girmediğim bu hastalık olduktan sonra.


Bu mesaja 2 cevap geldi.
G
14 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Quercetin üzerine duruyorum ben şimdi galiba onu kullanıcam birde sen ilaçları nasıl kullandın 3 ay çok uzun bir süre, metodu nasıldı yani 7 gün kullan 1 gün ara vs şeklindemiydi nasıldı?Birde hocam şu çok önemli tedavi bittikten sonra eklemlerinde diz , ayak veya dirseklerde eklemlerinde herhangi bi şişme ,hassaslaşma,ağrı varmıydı veya hala varmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geberit -- 19 Mayıs 2010; 15:11:05 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
Ç
14 yıl
Çavuş

Quniox 500 mg diye yazılıyor sen yanlış yazdın ilacın markasını bundan bir kutu kullandım. teradox 100 mg 1 kutu kullandım. metorprim fort 3 kutu kullandım. metoprim fort ta 20 edet var her kutu da 1 adet ilacı 2 ye kırıp sabah yarısını akşam yarısını içtim tabi doktor böyle dedi bana. ama ben enfazla etkiyi metoprim fort ta(geniş spekterumlu antibakteriyel) ilaçta gördüm. ama herkese farklıdır tabiki ilacı etkisi bunları bana doktor yazdı. bence kafana göre kullanma doktora görün onlar yazsın. sen al. belki benden yaşça küçüksündür. ben 34 yaşında bekar bir erkeğim. senin belki prostatit değildir. bence bir doktora daha git genelde bu hastalık cinsel yolla bel soğuklugu olduktan sonra prostata geçiyor mikrop ordada kayboluyor iltihap oluşuyor. ben 5 dakikalık zevkin kurbanıı oldum.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
G
14 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Hocam benimde yaşım 30 bende bekarım ama bu iş bende öyle hemen olmadı anlattığım gibi sadece bel soğukluğu dill aşşağı tarafın mikroplu tüm hallerinde yeterli alınmayan tedavi sonucu yayılma kaçınılmaz ha belki bel soğukluğu mikrobu daha hızlı ilerlemiştir olabilir yada benim zaman zaman kullandığım antibiyotikler bu durumunda erken olmasını önlemiştir ama sonuçta prostatit olduğu nüks etmesinden belli hocam başka hiç bir aşşağı taraf hastalık nüks etmez bu şekilde ya geçer sıfırlanır mutlu mesut yaşarsın yada böyle sürünürsün.QUINOX 500 MG 14 FİLM KAPLI TABLET yaygın ismi Ciprofloxacin yani kısaca cipro yanlış değil.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
Ç
14 yıl
Çavuş

evet ilaç doğru. perhiz diyorlar bu hastalık için. asitli kolalı içecek içmeyecen, baharatlı ve ekşili şeyler yemeyecen, alkol almayacan diyorlar. ilk zamanlar tuttum dediklerini şimdi bıraktım. kolamı içiyorum. artık yapacak birşey yok. sen bu dediklerimden perhiz yapıyonmu. hangi şehir de yaşıyorsun. bide dr. alihatay var sitesi oraya gir istediğin soruyu sorabliyon oda cevaplıyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
G
14 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Ben, tecrübelerimi yazıyım hocam 1-kahve yok tedavi boyunca hatta hiç içmessen daha iyi 2-şeker mümkünse kullanmıycaksın şeker mikrobun çoğalmasını sağlıyo 3-gazlı içecekler bağaratlar yasak 4-alkol özellikle bira mayalı içkiler yasak 5-ızgara yiyceksin büyük çoğunlukla. ha ben bunlara uydummu kısmen uydum şeker kullanmadım kahve kullanmadım ama birşey diyim kahve en büyük düşmaının hocam kola da kafeinli oda düşmanın doğal olarak kahve azına ediyo resmen söliyim ayrıca hocam beni dinle ve artık bulamassın ama brokoli kürünü mutlaka yap ama sakın sararmış brokoli alma hiç bişeye yaramaz, görüceksin zaten yapıca başka birşey sölemiyorum sana ama seni ne kadar idare eder bilemem ben hiç 45 gün yapmadım onu yapıcam son çare artık hatta 2 ay bile yapmayı düşünüyorum bu kürü yaptıktan sonra mümkün olduğu kadar az kola ve kahve tüketirsen etkisi o kadar uzun olur.Ben istanbuldayım bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geberit -- 19 Mayıs 2010; 15:42:14 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
Ç
14 yıl
Çavuş

1- kahve ben hastalıga yakalandıgım günden belli her allahın günü türk kahvesi ara sıra nescafe içerim bana öyle ağrımı sancımı artırmadı. 2- kolayı da 1 haftadır içmeye başladım oda öyle bana şuana kadar bir zararı olmadı. 3- brokoli denemedim hem biliyordum broklolinin sadece geçeci bir süre iyi geldiğini onun için de denemedim. bende mikrop olmadıgı için çoğalma olmaz sanırım bide sadece ilitihap vardı bende. bu hastalık herkese de farklı oluyor. farklı özellik gösteriyor. sen bu zamanda alevlenmelerin oluyorsa kış ayında daha çok olur. ya nasıl ocak valla allah yardımcımız olsun. bu arada çok bu hastalıktan kıvranan var ama böyle bir form oluşturan yok. herkes bildiğini paylaşır iyi olurda. Bide prostatı üşütmiyecen diyor doktorlar. Yazın denize havuza nasıl girecez ister istemez üşütürüz biraz soğuk olur havuz ve deniz suyu.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
G
14 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

quote:

Orijinalden alıntı: çukurova

1- kahve ben hastalıga yakalandıgım günden belli her allahın günü türk kahvesi ara sıra nescafe içerim bana öyle ağrımı sancımı artırmadı. 2- kolayı da 1 haftadır içmeye başladım oda öyle bana şuana kadar bir zararı olmadı. 3- brokoli denemedim hem biliyordum broklolinin sadece geçeci bir süre iyi geldiğini onun için de denemedim. bende mikrop olmadıgı için çoğalma olmaz sanırım bide sadece ilitihap vardı bende. bu hastalık herkese de farklı oluyor. farklı özellik gösteriyor. sen bu zamanda alevlenmelerin oluyorsa kış ayında daha çok olur. ya nasıl ocak valla allah yardımcımız olsun. bu arada çok bu hastalıktan kıvranan var ama böyle bir form oluşturan yok. herkes bildiğini paylaşır iyi olurda. Bide prostatı üşütmiyecen diyor doktorlar. Yazın denize havuza nasıl girecez ister istemez üşütürüz biraz soğuk olur havuz ve deniz suyu.

Hocam herkes çekiniyo ondan forum fln yok ben y.dışında dahi chat sitesi bulamadım sadece forumlar var ordada bölük pörçük bilgiler var yabancı forumlarda benim bildiklerim bunlar hocam quercetin maddesi şu an etkili olduğu idda edilen tek madde birde saw palmatto diye bir şey var ama quercetin kadar değil diyorlar valla hocam öyle zor bir durum malesef Allah yardımcımız olsun dediğin gibi ,bir hal çağresine bakıcaz artık.


Bu mesaja 2 cevap geldi.
Ç
14 yıl
Çavuş

hocam bende 2 gündür. gece yatarken kasıklarda sancı başladı biraz rahatsız edici boyutta yaklaşık 1 saat filan sürüyor. internette dr. sordum bu hastalık mkansızmış iyileşmesi. prostat hiç bir zaman eski halini yani hastalık olmadan önceki halini almazmış prostat. bir bataklık gibiymiş bu hastalıkta iken. ben yaklaşık 2 haftadır rahattım 2 gündür tekrar başladı. sende durumlar nasıl sende rahatsızlıklar hangisi var şuan. bide diyorlarda mevsimler değiştiginde yılda 1 veya 2 kere tekrarlar dedi dr. bende 2 hafta da bir tekrarlıyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
G
14 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

hocam bendede var kasık ağrısı sonra saydığım diğer illetlerde var doktor öyle demiş olaiblir ama bence herşeyin bi çözümü var ama doğal olmak zorunda şu an en iyisi brokoli geçirmese bile dertlerini alıyo belki yeteri kadar uzun yapılsa geçirebilirde.


Bu mesaja 2 cevap geldi.
Ç
14 yıl
Çavuş

hocam brokoli kasık ağrılarını yanmayı başka neleri geçiriyor. tam olarak sayabilirmisin bana. bari en azından geçicide olsa rahaylayalım. tam olarak iyileşemiyecez. nede olsa. sen devamlı uyguluyormusun brokoli olayını. ve ne kadar sürüyor etkisi. nasıl yapılıyor ne kadar alınacak brokoli. tam olarak anlatırsan sevinirim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
G
14 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

toplam 21 gün 7 güne 3 gün arayla kullanıcan belirtileri temizliyor tamamen bazen 4 bazen 6 ayda bir tekrarlıyor bende cok etken var, senin bünyene göre değişiyo yada yediğine içtiğine göre mesela bende kahve çok zarar veriyo bide oturmak çok zarar veriyo bence tabi bende işsiz olduğum için devamlı bilgisayar başında istemeden böyle şeylere sebep olabilir ,birde brokoli kürünü uygularken haftadanın 4 günü boşalmak lazım prostatın devri daimi için ama günde 1 kez fazla olmıycak.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
Ç
14 yıl
Çavuş

hocam 6 ay idare ediyorsa süper bence. bi daha brokoli uygularsın bidaha 6 ay gider yıl biter dimi. o zaman sen fazla ağrı yada diğer rahatsızlıklardan olmuyordur o zaman. 6 ay hiçbir rahatsızlıktan olmuyormu. hergün brokolimi alacam. kaç kilo ve nasıl hazırlayacam.


Bu mesaja 1 cevap geldi.