D

Yarbay
09 Mart 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
15 üye
Görüntülenme (?)
244 (Bu ay: 9)
Gönderiler Hakkında
D
2 gün
Superonline GPON Ping sorunu.
Başlıkta belirttiğim gibi binada gpon kutu olup eve kadar fiber kablo gelmesine, hız testlerinde en ufak bir ping sorunu yaşanmamasına rağmen online oyunlarda ping 200-300 arasında dalgalanıyor, yaklaşık iki haftadır ara ara bu şekilde oluyor fakat dün akşamdan bu yana sürekli bu sorunu yaşamaktayım. Tabi modem resetleme, ağ adlarını değiştirme, ağ şifrelerini değiştirme gibi şeyler yaptım belki bağlanan birileri vardır diye, açıkcası hiç modem arayüzüne girip kimler bağlı diye bakmadım, sadece önlem almak istedim kısacası. Neyse sorun çözülmedi. Bu durumu nasıl yorumlar ve nasıl yollar izlememi önerirsiniz?
D
6 ay
Superonline Alt Yapılı F/P ISS Tavsiyesi?
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da yazdığım gibi superonline fiber alt yapısını kullanan ISS'ler hangileri? Önerebileceğiniz f/p tarifeler var mı? Bu bağlatacağım internetten evde iki ayrı televizyon IPTV, Smart TV uygulamaları, telefondan bağlanma vb. işler için ev ahalisini için çok yönlü kullanıma uygun bir tarife lazım. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.


Dipnot: Konu Superonline bölümünde ilgi görmediği için bu bölüme açılmıştır.
D
6 ay
Superonline Alt Yapılı F/P ISS Tavsiyesi?
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da yazdığım gibi superonline fiber alt yapısını kullanan ISS'ler hangileri? Önerebileceğiniz f/p tarifeler var mı? Bu bağlatacağım internetten evde iki ayrı televizyon IPTV, Smart TV uygulamaları, telefondan bağlanma vb. işler için ev ahalisini için çok yönlü kullanıma uygun bir tarife lazım. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.
D
11 ay
İki fan arasında kaldım, yardım lütfen.
Alt linklerde ki iki fan arasından hangisini tercih etmeliyim? Ya da sizin bir öneriniz var mı? İsteğim sessizlik ve yüksek hava akımı. Kağıt üzerindeki değerlerden çok kullanıcı yorumları ya da ürünlerin incelemelerine denk gelmiş üyelerin yorumları daha yararlı olacaktır karar vermem için.


https://www.bossbilisim.com/corsair-air-af140-computer-fan-14-cm-1200-rpm-25.5-db-66.4-cfm-33748


https://www.webdenal.com/fractal-design-prisma-sl-14-mavi-ledli-kasa-fani-14cm_1001720.html
D
11 ay
Başka ISS'den Millenicom'a nasıl geçillir?
Soruyorum çünkü 3. haftaya gireceğiz, gerek telefonla arama, gerek whatsapp'dan yazışma ve gerekse forumdan özel mesaj yolu ile bir dirhem yol kat edemiyoruz. TurkNet'in Muğla bölgesinde ki hizmetinden memnun değilim. İronik mi? Trajikomik mi nasıl yorumlarsınız bu olayı bilmiyorum ama durum böyle. Akşamları bir kaç saat oyun oynayayım diyorum onda da TurkNet rezaleti ile cebelleşiyorum ve Millenicom artık iflas mı edecek, yoksa müşteriye mi ihtiyaçları yok ben anlam veremiyorum bu duruma.
D
12 ay
Tuşları Silinmeyen Klavye Önerisi.
Başlıkta söylediğim gibi tuşları silinmeyen, aydınlatmalı ve en azından ses kısma açma gibi multimedya tuşları bulunan bir klavye arıyorum. Mekanik, switch vs olmasa da umursamıyorum. Benim istediğim özellikler olsun ve en az iki sene götürsün yeter. Maksimum bütçe 300 TL.
D
2 yıl
Sorunlu HDD İçin Öneri.
Resimde görüldüğü üzere bad sector'den geçilmiyor HDD. Hatta bir süre sonra tarama yapmayı da bıraktı. HDD hiç bir zaman windows olarak kullanılmadı sadece depolama amaçlı kullanıldı. Son zamanlarda HDD'ye yüklü klasörlerde çok zor açılma ve dosyaların yüklenmesi gibi sorunlar yaşanıyordu. Ara ara HDD windows üzerinde gözükmemeye başladı. Bilgisayarı kapatıp açınca tekrar gözükmeye başlıyor. 3 gün kadar uğraşıp sabır ede ede 300-500kb ile bazı önemli dosyaları çektim, gerisini alamıyorum bile. Bu saatten sonra HDD'den veri kurtarmayı da geçtim. Bad Sectorler kapatılıp küçük bir bölüm olarak bile olsa depo olarak kullanılabilir mi? Öneri, tavsiye ne varsa yorum bekliyorum.

< Resime gitmek için tıklayın >
D
3 yıl
ISS Önerisi.
Merhaba, hali hazırda kendim Millenicom kullanıyorum fakat bu sefer bir yakınım için internet bağlantısı gerekiyor. Maalesef ki bazı kriterleri söz konusu. En kısa sürede bağlanacak, en geç bayram gelmeden bağlansın isteniliyor. Alt yapısı max 35mbit desteklediği için ISS tarafından faturaya ek VDSL modem isteniyor. Taahhütsüz ve AKK sorunu olmayan da son kriter.
D
3 yıl
Islands of Nyne: Battle Royal [ANA KONU]
Battleroyal modu tutunca çıkan oyunların ardına Islands of Nyne da katılmış oldu. Oyunu ilk defa Shroud oynarken Twitch yayınında gördüm ve çok beğendim. Benim benzetmelerim şöyle. Unreal Tournament, Quake, PUBG ve görüntü olarakta Warframe oyunlarının karması gibi olmuş. Oyun şu an closed alpha olarak oynatılıyor, closed alphaya katılmak için oyunun web sitesinden satın alım yapıp oynayabilirsiniz. Web sitesine yapılan ödeme ile mailinize steam kodu geliyor ve oyunu Steam üzerinden aktif ediyorsunuz. Bir süre sonra Steam üzerinden herkese açık hale gelecek oyun. Bu arada discord kanalında Developer takımı, PR/Community takımı ve moderatörler de bulunmakta. Oyuncularla iç içe olmaları hoşuma gitti. Oyunda bu hafta duo sistemini test ediyorlar, solo ve squad bu hafta kapalı duo testleri yüzünden. Oyun 50 kişi ile başlıyor, harita PUBG oyunununa nazaran küçük kalıyor, malum şu an 50 kişilik oyun fakat hep böyle mi yoksa duo testi yapıldığı için mi 50 kişilik bilmiyorum. Nette gördüğüm videolarda 100 players yazıyordu, bu konuda emin olamadım. Oyundaki safe zone alanı oyunun başınta gökten atlarken belli oluyor, gideceğiniz yeri direkt seçebilirsiniz. Aşağıya oyunun training odasından aldığım silahlar, dürbün, susturucu vb. eklentilerin olduğu resimleri de ekliyorum fakat training odasına kask, yelek, kol/ayak zırhları ve boosters konulmadığından gösteremedim. Onları da gameplay videolarından görebilirsiniz.

Oyunu pre-order olarak sitesinden alırsanız promosyonları var, alttaki linkten bakabilirsiniz.

https://islandsofnyne.com/store/

Oyun hakkında yanlış yada eksik bilgilendirme yaptıysam belirtin ki düzeltelim ve konunun ilk mesajını düzenleyelim.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >


Offical Web Sitesi >>https://islandsofnyne.com/

Offical Facebook Sayfası >>https://www.facebook.com/islandsofnyne

Offical Twitter Sayfası >>https://twitter.com/islandsofnyne

Offical Discord Grubu >>https://discordapp.com/invite/fZwC3kg

Offical Forum Sayfası >>https://forums.islandsofnyne.com/

Oyundan Görüntüler >>https://islandsofnyne.com/latest-media/


Videoyu izlemek için tıklayınız
D
3 yıl
Logitech G402 Enteresan Problem İçin Yardım Lütfen.
Arkadaşlar merhaba, 2.5 senedir G402 modelini kullanıyorum, bir kere sağ ve sol tuş basmamaya başladı ama mouse imleci, orta tekerlek vs çalışıyor. Sonra format attım windows'a ve sorun ortadan kalktı. Derken dün yine aynı şey başıma geldi aylar sonra. Mouse driver kaldırınca çözüldü sorun fakat driver kurunca yine sorun baş gösteriyor. Sizce sorun tam olarak nerede? Böyle saçma sapan bir sorunu çözme şansımız var mı? Mouse tuşlarına işlev atadığımdan driver gerekli oluyordu.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.