0

Yarbay
14 Ağustos 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
20 üye
Görüntülenme (?)
60 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
0
2 ay
Hedik Dermanı (Siverekliler içeri)
Beyler bayanlar, hedik dermanı ismiyle bir baharat varmış. İnternet üzerinde kesinlikle bununla ilgili bir bilgi bulamıyorum fakat özellikle Siverekliler ve civar bölge insanları bilir ve kullanırmış. Nedir bu baharatın adı?

Kekiğe çok benziyormuş genel olarak.
0
4 ay
Satılık Renault Clio3 20.Yıl Özel Seri 2011 Dizel - Otomatik
Merhaba,

2011 model Clio aracımız satılıktır, detaylı fotoğrafları ve açıklamaları bulabileceğiniz ilanın linkini aşağıda paylaşıyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-renault-clio3-20.yil-ozel-seri-2011-dizel-otomatik-884117325/detay/

Sorulara ve yorumlara açığım :)
0
2 yıl
Teyp ses tuşu (Yardım)
Merhaba, teybim sapasağlam hiçbir sorunu yok. Tek bir kusuru var ses tuşu (aynı zamanda açma kapama tuşu) koptu. Bunu değiştirmenin bir yolu var mıdır? İlla orijinal olması gerekmiyor, işe yarar bir şey yapılsa kafi ama yapılabiliyor mu?

< Resime gitmek için tıklayın >
0
2 yıl
ALINIK - Otomatik Dizel, B sınıfı, 2009 ve üstü
Merhaba,

Otomatik dizel olması koşuluyla B sınıfı temiz bir araç arıyorum.
- Kaput, tavan ve bagajın orijinal olmasını önemsiyorum.
- İçinde sigara içilmemiş ve evcil hayvan barınmamış olmalı.
-150.000 km ve 10 yaşını geçmemiş olmalı.

Öncelik verdiklerim:
Clio
C3
208
Fiesta
0
2 yıl
Araç maliyet hesaplama dosyası
Bu aralar araştırma yapıyorum ve kendim için maliyet analizi yapmamda çok yardımcı olan bir excel dosyası oluşturdum. Birkaç arkadaşımın da işine yarayınca tüm forum ahalisiyle paylaşayım belki katkısı olur dedim :) Hem de yanlış veya eksik görülen bir yer olursa geribildirim alıp düzeltebilirim.

Aşağıdaki linkten excel dosyasını indirebilirsiniz.
https://www.dosyaupload.com/izKE
(Alternatif upload yöntemi tekliflerine açığım)

F4 hücresi otomatik beslenmektedir, diğer değerleri hangi araç hedefinizde varsa ona göre düzenlemeniz gerekir.

F4'ün doğru beslenmesi ve benzin-dizel maliyet farkını doğru görebilmek için ve E22, E23, E24, E25, E26 hücrelerinin de araç hedefine göre doldurulması gerekir. Ben dizel düşündüğüm için F4'ü dizele göre ayarladım, benzin değerlerini de sadece aradaki farkı görebilmek ve satın alırken ne kadar mantıklı olur bunu görebilmek için koydum. "Ben aylık maliyeti benzinliye göre yapmak istiyorum" diyen olursa F4'ün formülündeki E28'i E29 olarak revize edilebilir.

E28 ve E29 otomatik beslenmektedir.

Yakıt tüketimlerini arabamkacyakar.com'a göre üstüne koyarak aldım.

Yorumlarınızı bekliyorum :)


13.01 Edit: Muayene 2 senede 1 yapıldığı için tablo revize edildi. Upload linki yenilendi.
0
3 yıl
iPhone 6S ile imtihanım
Olabildiğince özet geçmeye çalışacağım, okuyun pişman olmayacaksınız :)

2015'te aldığımız iPhone 6S telefonu, garanti süresinin son demlerini yaşarken home tuşunun bazen tepki vermemesi sorunundan dolayı servise teslim ettik. Telefona değişim kararı çıktı ve yeni bir cihaz(swap) teslim ettiler.

Bu sürecin aynısını 2 kere daha yaşadık ve her seferinde telefon değişti. En son 4.telefonu kullanırken yine saçma sapan sorunlar ortaya çıktı ve artık 4.kez servise verirken swap cihaz değil de kutulu cihaz istediğimizi Apple hattına bildirdik. Onlar da servise verirken bunu bildirmemizi söylediler.

Günün sonunda takip numarasından sorguladığımda yine swap cihazla değiştirildiğini gördüm. Teslim almadan önce Apple ile görüştüğümüzde tamamen yanlış bilgilendirme kaynaklı bu durumu yaşadığımızı bildirdiler, kıdemli yönetici kutulu cihaz verilmesi için müdahale etmeye çalıştı ancak başaramadı. Meğerse önce servis raporu almamız gerekiyormuş, bunu da Apple'a bildirmemiz gerekiyormuş.

Kendisiyle yarım saate yakın konuştuk, her telefon değişim sürecinde yaşadığımız mağduriyeti dile getirdik. Bu cihazı teslim almamızı, bunda da en ufak bir sorun yaşamamız sonucunda kendisinin bizzat ilgileneceğini söyledi. Velhasılıkelam bu telefonda da gerçekten ufak tefek sorunlar yaşayınca servis raporu aldık ve kendisine mail yoluyla ilettik. Aynı gün kendisi beni aradı ve kutulu telefonla değişim yapılması için benden kutulu telefonu gönderebileceği bir adres bilgisi istedi. İşlem yapabilmek için de mevcut iPhone'un "iPhone'umu bul" özelliğini kapatmamı istedi.

3.günün sonunda sıfır kutusunda bir iPhone 6S bana ulaştı. Üstelik henüz kutuyu açmadığımız için bilmiyorum (direkt satmayı planlıyorum) ama irsaliyede yazan doğruysa, kendi telefonumuz 32 gb iken bize gelen 128 gb idi :)

Şimdi iki tane sorum var; bu yeni gelen kutulu iPhone'un garanti süresi kullanılmaya başladığı günden itibaren 2 yıl mı olacak yani yeni mi başlayacak yoksa swap cihazlarda olduğu gibi sadece +3 ay garanti mi gelecek? IMEI sorgulaması yapamıyorum çünkü kutu olduğu gibi duruyor, kargo kutusundan bile çıkartmadım. İrsaliyede de IMEI numarası yazmıyor.

İkinci sorum; yeni kutulu telefon bana ulaştı ancak eski telefonu benden almadılar? Herhangi bir yere göndermemi de belirtmediler? Ne zaman almayı planlıyorlar sizce? :)
0
3 yıl
Bilgisayarımın hantallaşması hk.
Herkese merhaba,

2011 yılında aldığım Casper Nirvana NB 15.6 dizüstü bilgisayarımdan son derece memnundum, herhangi bir şikayetim yoktu.

Son 1 yıldır aşırı bir yavaşlama oldu. İlk açılması dakikalar alıyor, bi Google Chrome'a basınca 1 dakika kadar açılmasını bekliyorum. Önceden Dota 2'yi sorunsuz oynarken şimdi kesinlikle kaldırmıyor ve bilgisayar kendini kapatıyordu. Geçenlerde bilgisayarı söküp içindeki hayvani tozları çıkartınca fan sesi ve ısınma sorunu bir nebze hallolmuş olsa da yavaşlığı aynen devam ediyor. Şu an Age of Empires 2'de bile takıla takıla ilerliyor, stabil bir görüntü yok akmıyor oyun. Chrome'a basınca yine bekliyor, bekliyor, bekliyor... Masaüstünde sağ tıklayınca bile 5-6 saniye bekliyor ki açılsın.

Bu yavaşlık neden kaynaklıdır?

Format attım ama işe yaradığını söyleyemem. USB Belleği ready boost olarak kullanıyorum ama çok faydasını görmedim. Ekran kartı testi yaptım, aşağıdaki gibi bir sonuç çıktı ama tam anlamıyorum ne demektir. Aynı zamanda sistem özellikleri de yazıyor.

Unigine Heaven Benchmark 4.0
FPS: 15.6
Score: 392
Min FPS: 6.0
Max FPS: 29.0

Windows 7 (build 7601, Service Pack 1) 64bit
Intel(R) Core(TM) i5-2410M CPU @ 2.30GHz (2294MHz) x2
NVIDIA GeForce GT 540M 9.18.13.5286 (1024MB) x1

Direct3D11
1366x768 fullscreen
Preset:Custom
Quality: High
Tessellation: Disabled

Konuyla ilgili yorumlarınızı bekliyorum.
0
3 yıl
Bitcoin ile ilgili 4 soruluk anket (Yüksek Lisans Projesi için)
Yüksek lisans tezim için çok kısacık 1 dakikanızı alacak 4 soruluk bir bitcoin anketi vardır. Anketi cevaplayıp destek olursanız çok mutlu olurum :) Şimdiden cevaplayacak arkadaşlara teşekkür ederim.
https://tr.surveymonkey.com/r/D57RFSF
0
4 yıl
Hastaneye çiçek gönderisi
İstanbul Eğitim Araştırma hastanesinde ameliyat olan bir arkadaşımıza çiçek göndermek istiyoruz ama herhangi bir yasak söz konusu mudur? Eğer çiçek yasaksa başka hediyeler de mi yasak? Daha önce hiç hastaneye bir şey göndermedim de yardımınıza ihtiyacım var.
0
5 yıl
Adını hatırlayamadığım filmler
Merhaba,

Klasik bir konu ile karşınızdayım :) İki ayrı film için hatırladığım sahneleri size aktarmaya çalışacağım.

İlk film için; bir kadın var ve bu 5 aşamalı bir test için en uygun insan. Bir şekilde bunu teste girmeye ikna ediyorlar, her bir simülasyonda kadının beynine girip belirli yönlerini test ediyorlar. Hatta birisinde annesini kurtarmaya, birisinde öfkesini kontrol etmeye çalışıyor. Test geçildiğinde bir sandığın kilidi açılıyordu galiba. Bunların dışında, Mark Zuckerberg'e benzeyen bir adam oynuyor ve 3 arkadaştan birisi olan bu adam aslında arkadaşlarına ihanet etmiş gibi görünse de içeride onlara yardım ediyor. Yine bu filmde hiç yalan söyleyemeyen insanların oluşturduğu bir klan gibi bir şey vardı sanki.

İkinci film; bir kadının aynısından bir sürü üretiliyor ve bu kadınlar bir güvenlik testini geçmeye çalışıyorlar. Hepsi de ölüyor. Yanılmıyorsam birisi tesislerden kaçıyor, onu bulmaya çalışıyorlar. Bu filmle ilgili çok şey hatırlamıyorum lakin.


Yardımlarınızı bekliyorum :)
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.