C

Yüzbaşı
23 Ocak 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
58 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
2 ay
Cosa termostatik vana kullananlar var mı?
Evim merkezi ısıtmalı pay ölçer sistemli. Şuan AVM FritzDect 300 termostatik vanalar kullanıyorum ancak dezavantaj evin dışına çıktığın zaman kontrol edemiyorsun.

Cosa termostatik vanalqr kullananlar var mı? İnternette pek kullanıcı yorumları bulamadım.

Slm
C
3 ay
Kablolu kullanımda Huawei / ZTE modem farkı
Arkadaşlar, modemlerden anlayan varsa: modeme WiFi 6 mesh dağıtıcı kullanılır, dolayısıyla SOL modemin WiFi özelliği kullanılmayacak, sadece WiFi dağıtıcı ile kablolu bağlandı olacak. Bu durumda modem Huawei mi ZTE mi fark eder mi? Kablolu kullanımda herhangi bir farkları var mı?
C
3 ay
Reklam doğru mu?
Son senelerde Turkcell - Vodafone arasına geçiyorum. Vodafone da gittikçe çöpe döndüğü için daha çok Turkcelldeyim. Bugün Telekomun reklamı gördüm, çekimi 2 yılda 2 kata katladılar diye. Gerçekten son dönemlerde fark etti mi Telekom? Hem kapsamı, hem hızı. Müşteri hizmetleri çok kötü olduğunu duydum ama orada da gelişme var mı?
C
4 ay
Xiaomi (EvoFone) Gulf kasko kullananlar
EvoFone dan Poco F2 Pro aldım, ek olarak kasko da ekledim. Faturada 1 yıllık Mi Care diye yazıyor. İlk sene 3 defa ekran değişimi var, garanti süresi 3 seneye uzatıyorlar ve 3ncu senede pil yenileme garanti veriyormuş kasko. Yani isteğe bağlı 3ncu senede pil yenileyebilirsiniz diyorlar.
Sonra şikayetvar dan Gulf sigorta cep telefon kaskolarla ilgili şikayetleri okumaya başladım ve 7 gün bitmeden iptal ediyim mi diye düşünmeye başladım.
Xiaomi EvoFone dan kasko yaptıran oldu mu, aldığınız hizmetten memnun kalan oldu mu? Sizce mantıklı mı bu kasko?
C
6 ay
Cashback kredi kartlar
Türkiye de cashback kredi kartlar neden yok?
Bonus, puan, mil, hepsi hikaye oldu. Şuan kredi kartın taksit hariç fark edecek bir özellikler yok. 7000tl harcıyorsun 0,58tl puan kazanıyorsun.

ABD de bir çok banka Cashback sistem uyguluyor, tüm harcamalardan 1 veya 2% iade ve ek olarak sektöre harcamalarda 5-6% iade ediyor. Taksit harcamalarda gerek yok, sadece peşin. Koşulsuz şartsız, 2% iade tüm harcamalarda.

Yok kardeşim, kimse yapmak istemiyor.
Bence ilk yapan baya piyasa payı kapar.
C
8 ay
Telekoma geçiş
Daha önce Turkcell kullanıyordum, taahhüt bittikten sonra tabi kazikcelle döndü. Geçtim Vodafona. 3 ayn denemelik tarife. Evde Istanbul da 8-10gb download 2mb upload. Neyse wifi var, geldim Kozlu, Zonguldaga, download 2mb upload 1mb. YouTube 1080p de izleyemiyorsun. Dedim tamam, Vodafone yetti. Telekom çok uzun bir zaman kullanmadım ama ailemden olanlardan arada bir hız testi yapıyordum ve 30-50mb her zaman başlıyordu. Turkcell den Telekoma geçiş yapan varsa değerli fikirleri almak istiyorum, genel olarak kapsam ve hızla memnun kaldınız mı?

Slm
C
9 ay
Video Pass 720/1080p de kotadan yer mı?
Arkadaşlar, Vodafone da VideoPass paket aldığınızda YouTube ve İzlesene izlediğin zaman kotadan yemiyor diye ibaresi var. Bende merak ettim çözünürlük fark ediyor mu, yani 1080p de izlesem yer mı? Müşteri hizmetleri aradım, MH deki vatandaş 720p de izlersen sorun olmaz, 1080p de ise kotadan yer. Sonra tekrar aradım başka MH arkadaş Video Pass ta 420p de izlediğin zaman yemez, 720p ve 1080p de yer. Ertesi gün aradım ve yineden 720p de yemez 1080p de yer diye bilgi aldım. Kendim test yaptığımda 1080p de bile yemedi. Neyse MH VideoPass ile ilgili bilgili olmadığı için Vodafona şikayet yazıp bilgi talep ettim. Cevabı aşağıda ve umarım ayu soru işareti olan arkadaşlara yardımcı olur:

İletmiş olduğunuz bildiriminize istinaden, XXX GSM numaralı hattınız ile ilgili gerekli incelemeler sağlanmıştır.
Video Pass Paketi, Youtube ve İzlesene yönüne geçerli tarifenizdeki internet kotanızdan düşmeyen internet hakkı sunmaktadır.
Video Pass Paketi kapsamında; android işletim sistemi cihazlarda , 480P üzeri kalitede yapılan kullanımlar (720P veya 1080P) ayrıca ücretlendirilmez, her yöneinternet kotanızdan düşmemektedir. İlgili kullanımlarınızdan Video Pass Paketi kotası dahilinde kullanım yapılmaya devam edilmektedir Reklam gösterimleri reklam sağlayıcılar tarafından yapıldığı için bu esnada kullanılan internet ve arka planda açık kalan uygulamalar kaynaklı yaşanan internet kullanımı Video Pass Paket kapsamında değildir.Bu kullanımlar tarifenizdeki kotanızdan düşmektedir. Tarifenizde internet kotanızının bulunmaması durumunda ,tarifenizin yurtiçi internet kullanım ücreti üzerinden ücretlendirilmektesiniz.
Bu kullanım şartları doğrultusunda kullanım sağlamanız durumunda problem yaşamayacağınızı belirtmek isteriz.
C
10 ay
Dördüncü mobil operatör
80+ mln nüfus olan ülkede sadece 3 mobil operatör. Üçlüsünde de tarifeler aynı, fiyatlar da hemen hemen aynı. Sınırsız data tarifeler neden yok sorarsak - gerek yok. Çünkü gidecek başka yerin yok. Üçüsü de yolu buldu. Bu günlerde cep telefonlar Netflix ve YouTube izlerken 4k çekiyorsa verdikleri 10gb - 15fb ayda ne ki?

Örnek olarak Hindistan da Jio 2016 sonunda çok agresif girişi yaparak hizmet vermeye başladı. Data tarifeler hemen hemen sınırsız ve inanılmaz ucuz fiyatlara. Diğer mobil operatörler piyasada kalabilmek için fiyat indirmek zorunda kaldılar ve data tarifeleri gözden geçirdiler. Şuan Hindistanda 388mln+ abonesi var, hepsi 4.5g.

80mln genç nüfus olan ülkemize böyle bir mobil operatöre ihtiyacımız var bence.
C
10 ay
Internet hızı (Vodafone göre) ve voWiFi/voLTE
Herkese mrb, daha önce Turkcell kullanıyordum, hız mükemmel, vowifi üzerinden hem arama hem kısa mesaj alıp gonderilebilyor. Ama kazık ve genel olarak kaziklamaya yönünde çalışan bir firma bence.

Vodafona geçtim. Fiyat iyi ama internet hızı rezalet. Evde 5mbps download 0.8mbps upload. VoWiFi sadece arama, SMS çalışmıyor.

TT de genel olarak 4.5G hızından memnun musunuz? Bildiğim kadar ile Vodafone dan daha iyi. Ayrica voWiFi üzerinden SMS gönderme/alma var mi?

Slm
C
10 ay
Superonline den Vodafona geçiş
Herkese selamlar. Son 4-5 sene Superonline fiber kullanıyoruz, ?uanki hızım 100mbps download, 25mbps upload. Taahhütum bitmek üzere ve Superonline devamı için çok para istediği için başka firmaya geçiş yapmaya karar verdim. Vodafone den mantıklı teklif geldi aynı hız için ve Superonline fiber altyapısını kullanıyorlar. Aklımda kalan soru şu, Superonline dan Vodafona geçen arkadaşlar varsa İnternet ve internet hızı ile sorun yaşandı mı?

Sitemizde Türktelekom fiber altyapısı da geldi ama TTNet ten ne hizmet alacağım bilemiyorum ayrıca Vodafone dan daha pahalılar. Birde Millenicom bir firma varmış, onlar da Superonline fiber altyapı kullanıyorlar ama İnternete çok şikayet okudum.

Superonline fiber dan Vodafona geçen veya Vodafone fiber kullanıcıdan yorumunuzu rica ederim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.