F

Binbaşı
26 Ocak 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
85 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
F
3 ay
Aküye W otomat sigorta takmak ?
Araca ses sistemini kurdum a'dan z'ye her şeyi çektim sorunsuz bir şekilde kullanıyorum fakat sigorta olarak bildiğimiz 63A w otomat kullandım. Bildiğim kadarı ile "amper amperdir" mantığı ile hareket ettim. Bunun bir zararı olur mu? Şimdilik sadece güçlü bir subwoofer'ı besleyecek teyp çıkışlarından kapılara aldığım 4+2 ses tatmin etti.
F
5 ay
2000W Ekranlı Profesyonel invertör
Profesyonel oto invertör max extra marka hiç kullanılmadı desem yeridir. Ankara içi elden teslim diğer illere de yardımcı olurum güven konusunda endişeniz olmasın.


Emsal sıfır satışı linkte yer alamaktadır.
https://www.trendyol.com/max-extra/max-extra-lrp2000-digital-power-inverter-donusturucu-p-48502499


FİYAT: 1000 TL

< Resime gitmek için tıklayın >
F
6 ay
Bugün evine ekmek götüremeyen biri var mı Türkiye’de?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir muhabirin “Askıda ekmek başlatmıştı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli…” cümlesiyle başlayan sorusunu yarıda keserek, şu ifadeleri kullandı:
Bırakın Allah’ınızı severseniz ya… Ya böyle bir şey var mı Türkiye’de ya… Yani bugün evine ekmek götüremeyen biri var mı Türkiye’de ya… İnanıyor musunuz bunlara? Bazı şeyleri siz kendiniz çözün ya… Var mı böyle bir şey? Elhamdülillah bugün Türkiye her şeyiyle, asgari ücretiyle, maaşıyla çok çok ülkeleri geride bırakmış bir Türkiye var. Büyüme oranına bakıyorsun şu anda dünyada en iyi noktada olan bir ülkeyiz. IMF'nin, OECD'nin ölçeklerine bakıyorsun, en iyi konumda olan ülke konumundayız ama bunlar hesap kitap bilmiyorlar.


Bunları derken dolar 8.30
F
7 ay
Kaçak akım rölesi lütfen yardım!
Arkadaşlar belli zamanlarda çok sık olmasa da 15 günde 1, ayda 1 bazen daha sık bir şekilde sürekli bu röle atıyor. Röle olarak bilinmedik bir marka bir şey vardı Siemens ile değiştim fakat sonuç aynı. İşin garip noktaları ise şurada başlıyor:

1. Röle attıktan sonra eve ait bütün sigortaları kapatıp röleyi açmaya çalışsam da röle kesinlikle açılmıyor.

2. Gidip evin sayacına ait sigortayı kapatıp röleyi kaldırmaya çalışsam da yinede olmuyor.

3. Apartmana ait büyük bir sigorta var 800A falan sanırsam gidiyorum onu indiriyorum komple apartmanın elektrikleri gidiyor! Bu şekilde gidip röleyi aktif edebiliyorum.

Kimle konuştuysam çözüm üretemedi yardımcı olana şimdiden çok teşekkürler.
F
9 ay
TÜVTÜRK'ün güneş yanığına ağır kusur uygulaması!
Arkadaşlar malumunuz Tüvtürk yakın zamanda muayene ücretlerine çok güzel güncellemeler yaptı bunlar maalesef ki bir kenara..
Etrafımda inanılmaz derecede güneş yanığından araçların muayenede bırakıldığını görüyorum!..
İnsanlar mecburen ya kaplama ya boyama yada farklı farklı yollar arayışı içerisindeler..
Şimdi benim aracım sahra sarı (bal köpüğünün bir açık rengi) 2004 model zira senelerce güneş görmesinden tavan kaput ve bel üstü yerleri artık bildiğimiz gri rengine dönmüş durumda..
Araç çift renk gibi diyebilirim muayene süreme daha çok var fakat kara kara düşünmeye başladım.. Bu konu altında bu sorunu yaşayanlar ve bu sorunlara çözümler üretenler olarak toplanmak istedim..
Aracım orjinal boyasız ve ben sırf muayene için bunu boyatmak istemem kaplama derseniz bugün iyi bir kaplama 3 ila 5 bin tl arasında ve kaportanın cidden kusursuz derecede olması gerek, bunun da pek bir esprisi olmayacak..
Gidip ruhsata çift renk işletmek istesem faturaya ihtiyacım olacak ve bir sürü evrak kürek işleri ki bu en iyi senaryo olarak gözüküyor gözümde..
Yada en son çare alacağım sprey boyaları atacağım 1-2 kat geçireceğim zamanla sprey boya üzerinden akıp gidecek...
F
12 ay
Raw disk problemi..
Arkadaşlar 128 GB'lık bir SSD kullanıyorum diskin sapıtması sonucunda (pc açık iken bilgisayarım ekranında disk gidip geliyordu pcyi saçmalatıyordu) içindeki verileri kopyaladıktan sonra formatlamaya çalıştım fakat başarısız oldu disk raw formatına dönüştü cmd sistemi disk yönetim aracı vs ne ile denediysem nafile ntfs formatı ile biçimlendirmeyi başaramadım önerebileceğiniz bir yöntem varmıdır?
F
geçen yıl
OHAL ilan edilmemesi büyük bir hata
An be an yayılıyor artık kolay kolay ucu bucağı gelmeyecek tıpkı emsal ülkeler gibi. İşin en başında iken insanlar karantinaya alınmalı güvenli bölgeler kontrol altında tutulmalı virüsün nerelerde olduğu açıklanmalı ohal ilan edilmemesi büyük hata.
F
geçen yıl
Belediyeye geç beyanda bulunmak ?
Arkadaşlar 2019 Ağustos ayı gibi bir ev satın aldık fakat tapudaki yanlış bilgilendirme sonucu belediyeye beyanda bulunmadık. Bunun için takribi ne kadar ceza çıkar ?
F
geçen yıl
Temel hız 3.75Ghz gözükuyor fakat..
Gerekli bios ayarlamasından atıyorum 3.75'e ayarladım windows temel hızı 3.75 görüyor sistem özelliklerinde de 3.75 olarak ayarlı görüyor fakat işlemci kullanıma girdiği vakit 3.39 dan fazlasını göremiyorum

< Resime gitmek için tıklayın >
F
geçen yıl
Geçmişe ait tapu tahsis belgesi hk.
Arkadaşlar merhabalar İstanbul'da 60 küsür seneden fazladır ailemizin ikamet ettiği tam süresini şuan hatırlamadığım fakat 80'li yıllarda devlet tarafından verilen tapu tahsis belgesine sahibiz. Bölgenin ön görünüme ait olması imarsız olması gibi nedenlerden ötürü senelerdir devlet bu tahsis belgelerini tapuya çevirmedi. Bunla alakalı ne gibi bir hukuki yol izlememiz gerekiyor izlenilecek olan bu hukuksal arayışta nihayete varma olasılığımız nedir?. Ayrıca arsanın değeri oldukça yüksek bu işin üstesinden gerçekten gelebilecek bir avukat ile çalışmak isterim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.