C

Yarbay
19 Mart 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
22 üye
Görüntülenme (?)
141 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
C
4 hafta
Hikvision AE-DC2015-B1 Wi-Fi Dashcam - Ana Konu
Merhaba dostlar,

Olmadığı için bir başlık açmak istedim. Bu kameradan aracımda kullanıyorum. Bir inceleme videosu çekeceğim yakında.

Tak unut tarzı bir cihaz. 1080p@30kare kayıt yapabiliyor. Wifi ile dosyaları direkt telefonuma indirebiliyorum, bu büyük bir rahatlık. İndirme hızı da gayet iyi. Tüm kontrolleri telefonunuz ile yapıyorsunuz ancak ışık veya renk ince ayarı yok maalesef. GPS yok, konum kaydetmiyor. Dahili pili yok, elektrik kesildiği anda kayıt duruyor.

G sensörü var. Çarpışma yada ani şiddetli kuvvet uygulandığında kaydın o kısmını ayrı bir klasöre alıyor, böylece yanlışlıkla silme derdi kalmıyor.

Park modu var. Powerbank yada akü bağlantısı gerekiyor. İlk denememde araç 15 dakika sabit durduğunda park moduna geçti. Park modunda saniyede 1 kare olacak şekilde kayıt yapıyor. Bir dakikaya 25 dakikalık görüntü sığdırmış (1080p@25kare modunda çalışıyor sanırım park modunda?).


İlerde üreticiye toplu bir talep göndererek talep ettiğimiz bazı özelliklerin firmware güncellemesi ile açılmasını sağlamak hedefim var.


Örnek videolar:


Sürüş:

Videoyu izlemek için tıklayınız


Park Modu:

Videoyu izlemek için tıklayınız

Soruları, yorumlarınızı ve incelemelerinizi bu başlık altında toplayabiliriz.
C
geçen yıl
Hoover DYM 763 - Kart Problemi
Arkadaşlar, 3 yıl garantisi 2 hafta önce biten Hoover DYM 763 bulaşık makinesinin ön panelinden ağır kablo yanığı kokusu geliyordu. Kapağı söküp kartı çıkarmayı başardım. Kartın aşağıda fotoğrafını koyduğum yerine sanırım su gelmiş, oksitlenme yapmış ve tam o noktadan kıvılcım yapıyor prize takınca. Xbox anakartı tamir videolarından hatırladığım kadarıyla o bölgeyi saf alkol ile temizledim, yanan kısımları çok ince bir tornavida ile olabildiğince temizlemeye çalıştım ancak nafile, yine yanık kokusu ve kıvılcım yapıyor.

Kapak açıkken boşluktan girmiş sanırım içeriye bir şekilde... Böyle bir tasarım olmaz olsun, şikayetvarda gördüğüm bazı durumlarda makinesi ve hatta mutfağı falan yanmış milletin, fark etmesek baya bir iş açacaktı belkide.

Bu yanık yerin üstündeki parçayı bir elektronik servisinde değiştirirsek düzelir mi acaba? Çünkü kart çalışıyor, hatta makine bile çalışıyor...

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
C
geçen yıl
Hikvision HS-SSD-C100/960GB Benchmark
C
2 yıl
Ankara semalarında 2 tur atan savaş uçağı ve evimin üstünden geçen 3 askeri helikopter
Ankara'lı forumdaşlar, 15:30 sularında 2 tane savaş uçağı (jet) Çankaya ilçesi üzerinde kalan bölgede havada alçak sayılacak bir irtifada 2 tur attı. Aynı anlarda Yenimahalle tarafından Çankaya'ya doğru 3 tane askeri helikopter geçti. Fotoğraf çekemedim ama illaki gören/duyan olmuştur. Bilgisi olan var mı?
C
2 yıl
[Bitti] Prima Premium Care Bebek Bezi 2 Paket 150TL - Hepsiburada
Merhaba forumdaşlar,

HB "seçili" market ürünlerinde 1 alana diğeri %50 indirim kampanyası yapmış. Prima Premium Care Bebek bezlerinde iyi fiyat yakalabiliyor.


3 beden (67 kuruş/tane), 4 beden (80 kuruş/tane), 5 beden (1,01 TL/tane). Açılan sayfada beden seçimi yapılıyor:

https://www.hepsiburada.com/prima-bebek-bezi-premium-care-4-beden-94-adet-maxi-firsat-paketi-p-HBV00000GLCQW?magaza=Hepsiburada
C
2 yıl
GM9 Pro Kullanıcı Deneyimini İyileştirici Uygulamalar (Root Gerektirir)
Merhaba,

Yaklaşık 22 yıldır PC ve UQI3'den bu yana akıllı telefonların yazılımları ile uğraşan bir ileri seviye kullanıcı olarak yeni aldığım GM9 Pro telefon için kullanıcı deneyimini iyileştirici uygulamaları bir arada toplamak istedim.

Her uygulamanın sebebi anlatılacak, uygulamayı geliştirenlerin kaynağı linki verilerek belirtilecektir. Aşağıda güncel listeyi bulabilirsiniz.

Şunu hemen belirtmek istiyorum: Root ve Bootloader ile ilgili yapacağınız herhangi bir işlem normal şartlar altında telefonunuzu garanti kapsamı dışında bırakır. Burada anlatılan yada link verilen herhangi bir şeyden dolayı telefonunuza yada size bir şey olursa asla mesuliyet kabul etmiyorum. Telefonunuza bu uygulamaları yapmak isteyen ve yapmaya karar veren sizsiniz.

1) Kullanıcıya Root erişimi vermek.

Bu konuda oguz298'un oldukça iyi hazırlanmış bir rehberi var:https://forum.donanimhaber.com/gm-9-pro-google-camera-kurulumu-root-ve-bootloader-kilidi-acmak--138514694


1a) Root nedir? Neden lazımdır?

Root, sıradan kullanıcıya işletim sistemi üzerindeki tüm ayarları değiştirebilen Root yöneticisine ait yetkilerin tanımlanmasını belirtir. Böylece sıradan kullanıcı için kapatılmış bir çok işlem yapılabilir. Bootloader (önyükleyici) açılması, Google Kamera yüklemek veya navigasyon çubuğunu kaldırmak bunlardan sadece çok küçük bir kısmı.


Buradaki dikkat edilmesi gereken husus, Root hakları tanınmış bir cihazda yapılan hataların telefon veya işletim sistemi üzerinde geri dönüşü olmayan (perte çıkarma/tuğlaya çevirme/yanma/patlama/nükleer savaş vs.) etkileri olabileceğidir. Bu yüzden Root yapmadan önce telefonun yedeğini almanızı ciddi şekilde tavsiye ediyorum.

Eğer işler çok ters giderse ve telefonunuz artık açılmayı red ederse, QFIL programı ile telefonunuzun versiyonuna uygun Stock Rom'unu kurmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca cihazınızı bir şekilde garanti kapsamında işleme göndermek istiyorsanız QFIL programı ile Stock Rom kurulumu yaptıktan sonra Geliştirici Ayarlarını etkinleştirip Bootloader'ın kilitli olduğundan emin olmakta fayda var.
2) QFIL uyumlu olarak komple yedek hazırlamak (IMEI, Baseband, ROM, vs. tüm bölümlendirmeler dahil)

Telefonumuzun bize geldiği (yada istediğimiz) halini yedeklemek ve ileride yaptığımız işlemler ters giderse o noktadan tekrar başlamak için harika bir araç yazılmış. IsaSametT'nin bu konuda paylaştığı mesajında bu araca ait link verilmiş ve telefonumuzun komple nasıl yedeğini alınabileceği anlatılmış:https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/138575040

Mesajın yada konunun silinmesine karşı yedekliyorum:

Arkadaşlar QFIL'lik TAMAMEN yedek alma toolu hazırladım, IMEI vs dahil herşeyi yedekliyor.
https://drive.google.com/file/d/1qhBcCsKCFdKM4T6O7u6-9OKHHoOjNrQE/view?usp=sharing

Cihaz kapalı iken ses açma tuşuna basılı tutarken bilgisayara bağlayın.
Driverların kurulu olduğundan emin olun.
Aygıt yöneticisini açıp 9008'li portun COM numarasını bulun. Örnek fotoğraf mevcut.
Config.ini dosyasını açıp COMport=com7 yazısındaki com7 yazısını sizdeki com portu ile değiştirin. Örneğin com20.
BackupRestoreTool'u çalıştırın, 1 yazıp basıp enter tuşuna basın, tekrar 1 yazıp enter tuşuna basın ve enter tuşuna 1 kez daha basın.
Şimdi 2 yazıp enter tuşuna basın ve gm9pro yazıp tekrar enter tuşuna 2 kez basın. İşlem bitene kadar bekleyin.
İşlem bittikten sonra bittiktensonrakopyalanacak klasörünün içindekileri gm9pro klasörünün içine kopyalayıp yapıştırın.
İşlem tamam. QFIL yedeğiniz hazır.
@isameturkmen Telegram.


Önümüzdeki günlerde bu aracın üzerinden bir çatal ile daha sadeleştirilmiş ve Türkçeleştirilmiş bir sürümünü paylaşmak niyetindeyim.

2a) QFIL ile stock yazılım kurmak veya yedekleri geri yüklemek

Cihazımızı fabrika yazılımına geri döndürmek için gerekli yazılım ve kılavuz General Mobile sitesinde mevcut:https://www.generalmobile.com/tr/destek/yazilim-guncellestirme/GM9Pro-Single

Yedek geri yükleme/Stock Rom yükleme kılavuzu:https://docs.google.com/document/d/1nHU8xzEO-uCtaWR_garSBbrX1KUHp1K58S3alNrmi5g/edit

Gerekli sürücü:https://drive.google.com/file/d/1-PFFum8h51T8R13ZfUeHILG3b7mG3Bbc/view
Gerekli QFIL uygulaması:https://drive.google.com/file/d/1-PFFum8h51T8R13ZfUeHILG3b7mG3Bbc/view?usp=sharing
3) GM9 Pro'ya Google Kamera uygulamasını kurmak.

Bu konuda oguz298'un oldukça iyi hazırlanmış bir rehberi var:https://forum.donanimhaber.com/gm-9-pro-google-camera-kurulumu-root-ve-bootloader-kilidi-acmak--138514694

Eğer daha farklı Google Kamera sürümlerini denemek istiyorsanız bu adresten ulaşabilirsiniz:https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/


3a) GM9 Pro'ya Google Kamera uygulamasını kurmalı mıyım? Artıları ve eksileri ile karşılaştırabilir misiniz?

-WIP-

-Normal fotoğraf uygulaması ile karşılaştırması yapılacak.
4) Navigasyon Çubuğunu Kaldırmak.

Bunu yapmak için Google Play Store'da (root erişimi ile kullanabileceğimiz) çok başarılı bir uygulama var. İsmi Fluid Navigation Gestures. Yaptığı şey navigasyon çubuğu yerine onun ekranın altından çekilerek gelen bir versiyonunu sunmak. Ek özelliklerini ayrıca deneyebilirsiniz.

Kurulum için:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fb.fluid

< Resime gitmek için tıklayın >

5) AMOLED Sürekli Açık Ekran (Always On Display) Bildirimleri Almak

-WIP-


6) Google Chrome uygulamasında sekmeler ve menü bölümünü aşağıya almak (Chrome Duet Aktifleştirmek)

Google Chrome uygulamasını açtıktan sonra adres çubuğuna chrome://flags yazılır. Arama çubuğuna duet yazılır. Enabled seçilir.

< Resime gitmek için tıklayın >
C
2 yıl
Kablonet 100Mbps kadar Akıllı Sınırsız İnternet + Üst TV + Altın Sinema 76TL - Mevcut Üyelere
Merhaba,

Sıcak fırsatlarda paylaşıldığını göremediğim için paylaşma gereği duydum. Paylaşıldıysa kusura bakmayın.

https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,627,mevcut-musterilere-ozel-br-100-unuzu-gulduren-kampanyasi

< Resime gitmek için tıklayın >

23 ay veya daha eski müşteri olmanız gerekli.

Websitesinden başvuru yapabiliyorsunuz, illaki telefonla MH'ni aramanıza gerek yok, onlar arıyorlar ve onaylarsanız 24 ay boyunca 76TL'den (modeminiz ve tv zımbırtınız varsa, yoksa artık sadece kiraladıkları için ikinci elden ucuza modem alın derim...) taahhütünüz başlıyor.

Not: Kendim bu pakete geçiş yaptım. TV paketleri hemen, internette gece saat 01:30 itibariyle 100MB hıza değişti, sanırım bölgemde altyapısı olduğu için tam 100MB alabiliyorum.
C
2 yıl
5.5 inç F/P telefon tavsiyesi
Merhaba,

Günlük telefon görüşmesi, whatsapp gibi işlerde kullanılacak, sağlam, 5.5 inç ekrana sahip, mümkünse işlemcisi güçlü bir telefon arıyoruz. 1250TL max bütçemiz var.

Biraz araştırdığımda 6 inç ekranın altında ekrana sahip doğru düzgün donanımlı ekonomik bir telefon göremedim...

Tavsiye edeceğiniz marka/modeller nelerdir?
C
5 yıl
Cevap: VİALLE - LPdi-LPfi- LiquidSİ
--
C
6 yıl
40.000TL'ye Sıfır Araç Tavsiyesi
Merhaba arkadaşlar,

Başlıkta da belirttiğim gibi 40.000TL civarına sıfır araç bakıyorum. Önceliklerim;

-İnşallah 2-3 seneye evleneceğim ve inşallah bir kaç seneye de çocuk sahibi olacağım bu yüzden çok küçük bir araç düşünmüyorum.
-Araç ömrünün neredeyse tamamını İzmir şehir içinde dur kalklar ile geçirecek, yakıt tüketimi önemli bu yüzden. Hatta kırmızı ışıklarda otomatik stop/start özelliği olsa harika olur.
-En azından yılda birkaç kez bavullarımızı alıp İzmir - İstanbul gibi yol yapacağız. Uzun yolda konforunun ve güvenliğinin olması lazım. (Klima, ABS ve hava yastıkları gibi)
-Bütçemin son noktası 42.000TL olduğundan ve kredi çekeceğimden, aracı satmadan uzun süre kullanmayı planlıyorum.
-Türkiye'de servisinin yaygın ve parçalarının ucuz olması ideal.
-Coupe veya cabrio olmasın (Bu paraya yok zaten ama sedan, hatchback veya SUV vb. araçlar olabilir)

Kafamda Seat Ibıza 1.4 85BG var ama yakıt tüketimi biraz fazla diğer segment araçlarına göre, yinede yönlendirme yapmak istemiyorum.

Bu saydıklarımın hepsinin olduğu bir araç olduğunu sanmıyorum açıkçası... Ancak bunlara en yakın en ideal araç hangisi olabilir, kampanya vb. indirimle nasıl alınır, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.