T

Binbaşı
27 Aralık 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
126 (Bu ay: 8)
Gönderiler Hakkında
T
6 gün
Türk takımları SL'ine gitmesinler!
Görüyorsunuz, hersey ortada, futbol denen spor bu ülkede yok. Fenerbahçe kazandı, ama futbolun hiçbir unsuru sahada olmadan.
UEFA bu organizasyona bizim ligden takım almasın, rezilliğe gerek yok. Toparlanana kadar gitmeyelim. Yakın zamanda olacak iş de değil zaten.
Umarim en kısa sürede UEFA elite league kurulur ve herkes kendi kapasitesinde ki turnuvada oynar.
T
3 hafta
Doğalgaz arama çalışmaları ne oldu?
Var mı bilgisi olan?
T
4 hafta
İtalya 6 Nisan'a Kadar Tam Kapatmaya Geçiyor.
İtalya'da salgın nedeniyle önlemler üst düzeye çıkarıldı. Ülke genelinde kısıtlamalar 6 Nisan'a kadar geçerli olacak. İşte İtalya'da corona virüs salgınına karşı alınan son önlemler...

Detaylar: https://www.ntv.com.tr/dunya/italya-salgin-yuzunden-kapandi,7ZT6CF8C6kCabeI-ciew7A


------------


Geç de olsa tek çözüm buydu, AVM'leri Cami'leri açmak değil! Nasıl bir döneme denk geldik Allah'ım!
T
geçen ay
AB'nin Türk'leri geri göndereceği tarih
Biz nasıl ki suriyelileri gönderme hayalleri kuruyorsak devran döndüğünde onlarda bizimkileri gönderme hayalleri kuruyorlardır, ama hepsini değil, kültürüne, ekonomisine ve sosyal yapısına entegre olmuşları tutmak için sıkı önlemler bile alırlar.

ama yardım ile geçinen, akrabalarının çocukları üzerinden çocuk yardımı parası alan, sistemin çakallığını bulan, Türkiye'de sağcı, AB'de en koyu solculara oy verenleri elbet şutlayacaklar.

katılmayan varsa görelim bu fikrime.
T
2 ay
İBB Yardımları
Konuyu değiştirdim.

Hiç başvuranı ve sonuç alanı gördünüz mü gözlerinizle?
T
2 ay
AKP'nin Boğaziçi ve ODTÜ nefretinin sebebi
Ülkenin kalbur üstü tek eğitim yuvası olmaları, tercih eden, girmeyi başaran öğrencilerin ortalama Türk halkından 2 kat daha fazla dünya görüşüne sahip olmalarıdır.

Bildiğiniz üzere akp bunu sevmez, akp eşitlik sever, yeter ki o eşitlik en alt seviyede olsun. Standardı bozamazsınız, bu yüzden de her nereye adam atayacaklarsa önce buna bakarlar, düşük profil!

Bu kelimeyi hatırladınız değil mi? Düşük profilli başbakan arıyoruz dediler, buldular.

Biz çocukken 2000'li yılları nasıl hayal ederdik Y kuşağı olarak? Uçan arabalar, petrol tüketimi kalkmış, enerji sorunu yok, füzyon reaktörlü şehirler, sky city temalı şehirler vs.

ne bulduk bunların yerine? akp.
T
3 ay
Millet İttifakı Ortak Adayı: Elon Musk vs. Siyasal İslamcı
Oturup düşünün, bu durum gerçek olsa, Erzurum'da, Kayseri'de, Trabzon'da, Bursa'da vb şehirlerde açıklanan sandık sonuçları ne olurdu?

Sadece iki adayın yarıştığını düşünün.

Az çok hepimiz tahmin ediyoruz sonucu, her türlü siyasal islamcı bu şehirlerden 60'ın üzerinde oy alacaktır. Peki ama neden?

Nedeni basit, halk kendinden olanı seçer, her halk hakettiği gibi yönetilir. Herkes kendinden olanı izler, kendinden daha akıllsını tercih eder, ama çok akıllısını değil, yine onlardan olanı.

Mesela bir aday çıksa, "bütün kaçak katları, villaları, gökdelenleri yıktıracağım kazanınca, vergi kaçıranlara hapis cezasını anında getireceğim, ihaleye fesat karıştırma, yakınını sorgusuz işe alma gibi konulara adı karışanları hem hapis, hem de bir daha kamu görevini alamama cezalarına çarptıracağım" dese, yüzde kaç oy alır bu ülkede? ben söylim %30max.

Sorun çok derinlerde, sorun 70 yıllık sorun, sorun Adalet Partisi ile başlayıp bugünlere gelen sürecin içinde saklı. Malesef arada iktidar olan DSP bile bu çarkı kıramamış, siyasal islamı mezara gömemiştir.

Size kimsenin söylemediği birşey söyleyeyim: bütün siyasal islamcılar materyalistir, yani dünya malına aşıktır. ilahi bir tapındıkları tanrı yoktur, sadece paradır. para için herşeyi yaparlar.
T
4 ay
Halk cahil bırakılmadı, cahil olmayı seçti!
Burada çoğumuz, yani Y jenerasyonundaki %80'imiz devlet okullarında okudu, eğitildi vs.

özel eğitimler almadık. cahil de kalmadık.

bilmediğimiz konu hakkında yorum yapmaktan sakındık, araştırdık, okuduk, en önemlisi merak ettik.


ama genel de durum böyle değil, çevrenize, akrabalarınıza bakın, bir çoğu bilgiye olan meraktan yoksun, önüne konan ile yetiniyor. o yüzden de tercihleri ortada.


halk budur, halk bunu istemiştir, kimse halkı bu hale getirmemiştir, halk bunu olmak istemiştir.


başımıza gelen herşeyin de suçlusu halktır, seçilenler değil, seçenlerdir sebep.


bu bugün için değil, son 70 yılın özetidir.
T
5 ay
CHP'nin başına 30'lu yaşlarında, hiç siyasete girmemiş lider lazım
Bu belki ülkeyi motive eder. Mümkünse yerli üniversitelerden mezun, yüksek lisans ve doktorasını dışarıda yapmış, iyi bir ailenin evladı olabilir. Kanada'nın başbakanı gibi. Finlandiya gibi, Yeni Zelanda gibi.
T
5 ay
Hemen "Çatı Aday"ın açıklanması şart!
Belli ki seçim düzlüğüne giriyoruz, akp kendi pimini kendi çekiyor. An itibariyle tüm muhalefet partilerin sesini kesip, liderlerinin konuşmayı bırakıp, çatı aday etrafında toplanmaları, onun liderdiğini takip etmeleri gerekli, zira şu anda hiç biri toplumda kendi başlarına %25 üstü güven kazanmış değiller.

Ve gelelim mesajlara, bu çatı adayın vermek zorunda olduğu mesajlar şunlar:

  • suriyeli başta olmak üzere tüm göçmenler ülkelerine geri gönderilecek. vatandaşlık almış olanlarda dahil!
  • siyasal islamın üstüne sifon çekilecek, tüm islam adı kullanılarak para çarkı kuran çıkar temelli dernekler kapatılacak, yalnızca gerçek irfan dernekleri duracak, onlar da cüzi desteklenecek
  • şehirden köylere tersine göçü destekleme programları açıklanacak, kdv avantajları verilecek.
  • yabancı mülk satışı kesilecek, özelleştirilmiş halk hizmetlerinin tümü kamulaştırılacak
  • spor, sanat, müzik, eğitim, ekonomi, ahlak ve bilim konularında bilir kişi kurulları oluşturulacak ve bu kurullar bakanların üstü rol üstlenecek.
  • halkın bir daha kandırılmaması için eğitim programları düzenlenecek, şahsa değil, ülkeye ve bilince bağlılık aşılanacak.
  • partiler üstü siyasetin temeli atılacak. sağ ve sol görüş ortadan kaldırılacak, akıl yolu oluşturulacak.
  • devletten son 20 yılda usülsüz alınan tüm ihaleler iptal edilecek, ödenen paralar geriye faiziyle tahsil edilecek.
  • bürokrat akrabalarının devlette işe girmesi yasaklanacak.
  • üniversite rektörlerini o üniversitesinin kadrosu seçecek.

daha yazarım.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.