N

Binbaşı
15 Ocak 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
13 üye
Görüntülenme (?)
281 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
N
9 ay
HEPSİBURADA ÜZERİNDEN YENİ NESİL DOLANDIRICILIK
Herkese merhabalar. Hepsiburada üzerinden aldığım bir üründe başıma gelenleri yazayım siz de aynı hataya düşmeyin.

18 Nisan'da hepsiburada üzerinden integra bilgisayar'dan aşağıdaki ürünü satın aldım.
https://www.hepsiburada.com/corsair-force-mp300-960gb-1600mb-1080mb-s-m-2-ssd-cssd-f960gbmp300-p-HBV00000LZWF2?magaza=%C4%B0ntegra%20Bilgisayar

Virüs döneminde evden çalıştığımız için ürün bizim ofise 21 nisanda teslim ediliyor. Bizim eleman diğer kargolarla beraber kenara koyuyor. Teslim eden kargo yurtiçi. Çok uzun zamandır bize kargo getirir elemanları da tanırız.

Neyse ben 3-4 gün sonra ofise uğrayıp kargoları açtım. Bu kargoyuda açtım patpata sıkıca sarılmış fatura da kargo poşeti içindeydi. Virüs vs'den dolayı patpatı açtım ssd kutusuna baktım ama kutunun içini açıp kontrol etmedim. Yeni bir laptop beklediğimiz için kutuyu çantaya attım.

Haftasonları sokağa çıkma vs yüzde doksan evden çalışıyoruz. Yeni laptop bir türlü gelmedi. Bende 11 Mayıs Pazar günü çantaya bakarken lan dedim diski unuttuk, en iyisi şunu açayım bir deneyeyim mevcut laptopla dedim.

Kutuyu açtım ve içinde ssd olmadığını gördüm. Tabii pazar her yer kapalı. Zaten üzerinden 20-25 gün geçmiş.

Ertesi gün satıcı firma İntegra'ya ulaşmaya çalıştım ama telefona cevap veren yok. Firmanın web sayfası açılmıyor hala da açılmıyor gerçi.

Bunun üzerine hepsiburadayı aradım dedim durum bu. Tutanak vs yok ama bu resmen nitelikli dolandırıcılık. Tamam dediler kayıt açtılar ve beklemeye başladık. Bu sırada firmaya mail ile ulaşmayı başardım.

Firma ilgileneceğini söyleyerek kargoyla ilgili birkaç şey sorup 11 Mayısdan bugüne kadar bana net bir cevap vermedi. Bugünde bana mail atmışlar ve tutanak yok yapabileceğimiz birşey yok diyerek konuyu kapatmışlar. Hepsiburadada aynı şekilde tutanak yok bişey yapamayız demiş. konuyu çok daha öncesinde açacaktım yoksa.

Ürünü kargocunun açıp içinden ssd'yi alıp tekrar kusursuz kapatması zor.
Bu ssd firmadan boş gönderildi. Belki de iade gelen bir üründü dikkat etmediler boş gelmişdi. Yada ithalatçi Penta boş gönderdi. Son ve en düşük ihtimal de Corsair'den boş geldi.

Size tavsiyem aynı hatayı yapmayın kargocu yanında kutuyu da açıp kontrol edin. 20 seneye yakın netten alışveriş yaparım ilk defa başıma böyle birşey geldi. Virüs tantanası vs derken kazığı yedik maalesef:)

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
N
4 yıl
SURİYELİLER ÜZERİNE İNTERNETTE DOLAŞAN YALANLARA İNANMAYINIZ
Şuanda forumlarda ve sosyal medyada Suriyeliler üzerine müthiş bir yalan haber furyası dönüyor.

Maalesef ülkemizde sürekli gezi olayları furyası tekrar ateşlenmek isteniyor. Adalet için yürüyenlerinde bu yalan haberleri kendilerine malzeme yapması ve terör örgütleriyle ve pkk partisi hdpkk ile el ele kol kola olması işin acı tarafı. Bakın işte enis berberoğlunun aşikar bir şekilde ekrem dumanlı denen fetöcü teröristi desteklediği zamandan fotolar. Ak partiye kandırılmış peh diyenler 17-25'den beri -15 temmuz darbesinde halk korkusuyla kısa süreli ara verdikten sonra- fetöye tam gaz arka çıkıyorlar.

< Resime gitmek için tıklayın >

İşte bu yalanlardan bazıları ve cevapları.

İçişleri Bakanlığı'ndan Suriyeliler ile gerginliğe ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, gerginliklerin abartılarak infial yaratılmaya çalışıldığı belirtildi.

"Suriyelilerin karıştıkları olayların Türkiye’deki toplam asayiş olaylarına oranı 2014-2017 arasında yıllık ortalama %1,32’dir" denilen açıklamada "Gerginlikler iç siyaset malzemesi haline getiriliyor" ifadesi yer aldı.

Bazı sosyal medya kullanıcıları ve medya organlarının Suriyeliler üzerinden özellikle bir provokasyon amaçladığı ortaya çıktı.

Türkiye’de yaşayan Suriyelilerle ilgili internette yayılan 6 yanlış bilgi:

1) Suriyelilere alışverişlerde yüzde 50 indirim sağlayan Ak Kart verildi iddiası

< Resime gitmek için tıklayın >

Sosyal medyada ve WhatsApp gruplarında dolaşan bir mesajda, İstanbul’daki IKEA mağazasından Suriyeli bir ailenin Ak Kart ile yüzde 50 indirimli alışveriş yaptığı iddia edildi.

IKEA’nın basın biriminden bir yetkili teyit.org‘a, söz konusu iddiaların müşteriler tarafından kendilerine iletildiğini belirterek şunları söyledi:

IKEA’nın herhangi bir mağazasında Ak Kart adıyla geçerli olan bir kart bulunmuyor. Mağazalarda Ak Kart adında bir kartın kullanıldığına dair de mevcut bir bilgi yok. Ama konuyu araştırmaya devam ediyoruz. Haberin yayılmasına neden olan kişiler hakkında da çalışılıyor.

Suriyeli göçmenlere Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Kızılay tarafından yardım kartları veriliyor. Bu kartlara aylık yüklenen paralarla Suriyeli göçmenler ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Kızılay Kart ile ailedeki fert başına 100 TL yardım yapılıyor. Kartlar şu an sadece gıda alışverişleri için kullanılabiliyor. Bu kartların giyim, ev tekstili ya da bankalarda da kullanılabilmesi için çalışmalarımız var. Kızılay’ın, Suriyelilerin yaşadığı kamplar dışında farklı illerde ve merkezlerde de 1 milyon Suriyeli’ye ulaşma hedefi var.

AFAD ise teyit.org’a yaptığı açıklamada, AFAD Kart’ın kamp alanı içinde yaşayan Suriyelilere verildiğini, karta yüklenen yardım parasının yalnızca market alışverişlerinde kullanılabildiğini ve kartın herhangi bir indirim sağlamadığını söyledi.

2) Konya Büyükşehir Belediyesi Suriyelilere maaş bağladı iddiası

< Resime gitmek için tıklayın >

Sosyal medyada dolaşıma giren bir fotoğraf ile Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Suriyelilere maaş dağıttığı iddia edildi. “Sosyal Kart Bürosu” yazısının yer aldığı bir bina önünde toplanan bir grubun görüldüğü fotoğraf kısa sürede binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

Ancak iddianın aksine Konya Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Kart Bürosu aracılığıyla maaş değil, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelerin, gıda temizlik ve kırtasiye yardımlarını almalarına imkan sağlayan sosyal kart dağıtıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi bu karta belli miktarda para yatırarak kart sahibi kişilerin ihtiyaçlarını karşılamasını sağlıyor. Kart sahibinin kimlik bilgileri kart içine yükleniyor ve kart sahibi kişiler dışında kartın kullanılmasına izin verilmiyor.

Kişisel sosyal kartlarla belediye, ihtiyaç sahiplerine aylık 75 TL ila 150 TL’lik alışveriş imkanı sağlıyor.

3) Suriyelilerin tüp bebek tedavisinden ücretsiz yararlandığı iddiası

Sosyal medyada Suriyeli göçmenlerin tüp bebek tedavi masraflarının Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından ödendiği iddia edildi. İddia ilk olarak FOX TV Ana Haber bülteninde 3 Şubat 2017’de Fatih Portakal tarafından dile getirildi.

İddianın gerçeği yansıtmadığını belirten SGK yetkilileri teyit.org’a yaptıkları açıklamada, SGK’nın Suriyeli göçmenlerin hiçbir sağlık giderini karşılamadığını, Suriyelilerin sağlık giderlerinin Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından karşılandığını belirtti.

Konu hakkında görüştüğümüz AFAD şunları söyledi:

AFAD olarak yalnızca Sağlık Uygulama Tebliği kapsamındaki sağlık giderlerini karşılıyoruz. Bunun dışında kalan tüp bebek giderlerini, Hepatit C, protez gibi sağlık giderlerini karşılamıyoruz.

4) Suriyeliler istedikleri üniversiteye hiçbir koşul olmadan girebiliyor iddiası

Suriyeli göçmenler ile ilgili sosyal medyada gündeme gelen pek çok iddiadan biri Suriyeli göçmenlerin istedikleri üniversiteye herhangi bir sınava girmeden yerleşebildikleri.

Ancak bu iddia doğru değil. Suriyeli göçmenler de diğer yabancı uyruklu öğrenciler gibi belirlenen şartlar kapsamında yatay geçiş yaparak ya da yabancı uyruklu öğrencilere uygulanan sınavlara girerek Türkiye’de eğitim alabiliyor.

Yabancı uyruklu öğrencilerin, yatay geçiş yapmak istedikleri üniversitelerin şartlarına uygun olmaları gerekli. Türkiye’de denkliği olan bir yüksek öğretim kurumuna geçiş sınavına daha önce kendi ülkelerinde girmiş olmaları ya da not ortalamasının girmek istediği üniversitenin belirlediği ortalamayı tutması bu şartlardan bazıları. Örneğin bazı üniversiteler, yabancı öğrencileri kendi yaptıkları sınavlara tabi tutarken bazı üniversiteler ise öğrencilerin not ortalamasına göre değerlendirme yapabiliyor. Her üniversitenin kabul edebilecekleri yabancı öğrenci için ise farklı kontenjanları bulunuyor.

5) Suriyeliler maaşlarını almak için PTT önünde kuyruğa giriyor iddiası

< Resime gitmek için tıklayın >

Türkiye’de yaşayan Suriyelilerin devletten maaş aldığı, bu yüzden PTT şubeleri önünde kuyruğa girdikleri yönündeki iddialar sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde sık sık dile getiriliyor.

İddiaların aksine Suriyelilerin yoğun yaşadığı illerde PTT önünde oluşan kuyrukların sebebi Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) tarafından ihtiyacı olan göçmenlere sağlanan kış yardımı. BM’nin resmi web sitesinde bu yardım için 50 bin 948 PTT kartı dağıtıldığı ve 254 bin 740 kişiye ulaşıldığı açıklandı. BMMYK Resmi Facebook sayfasından ise konu ile ilgili paylaşılan haberlerde, PTT kartlara tek seferlik 600 ila 900 TL arasında değişen miktarlarda kış yardımı yatırıldığı belirtildi.

6) Gaziantep’te Suriyeliler vatandaşlık için kuyruğa girdi iddiası

Sosyal medyada dolaşıma giren bir fotoğrafla, Suriyeliler’in Gaziantep’te vatandaşlık başvurusu için Şehitkamil İlçe Nüfus Müdürlüğü önünde sıraya girdiği iddia edildi. Ancak BirGün gazetesi yazarı Erk Acarer’in de paylaştığı fotoğrafın “vatandaşlık başvuru sırasını” gösterdiği iddiası gerçeği yansıtmıyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

Fotoğraf 9 Aralık 2016 tarihinde Doğan Haber Ajansı’nın (DHA) servis ettiği “Suriyelilerin adres bildirimi izdihamında coplu müdahale” başlıklı habere ait. Haberde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın yanı sıra; Kızılay gibi yardım kuruluşlarının 100’er liralık yardımından almak isteyen Suriyelilerin, adres bildiriminde bulunmak üzere sabah erken saatlerde Nüfus Müdürlüğü’ne akın ettiği belirtiliyor.

Kaynak. Haber7
N
5 yıl
Sürekli Sistem çökmesi problemi
Arkadaşlar biraderin sistemi güncelledim.

Özellikler aşağıda

Asus p8p67m b3 revizyon son bios yüklü
Intel i5 2400s işlemci
Geil black dragon 2*2 gb ddr3 1600
Raidmax 730 watt psu
Sapphire Hd 6850 ekran kartı
Kingston 120 gb v300 ssd
Seagate 500 gb sata hd
Win 8.1

Tüm sistemlerime kurduğum aynı usb den buna da win 8.1 kurdum. Akabinde sürücüleri de kuruyorum. Ekran kartı için crimson 16.1 kurdum en son.

Neyse sistemi prime 95 dahil her türlü işkenceden geçiriyorum sorunsuz çalışıyor. 2 gün açık bıraktım tık yok her oyunu açıyor vs.

Gel gelelim sistemi kapatıp akşam gelip açınca windows açılışta hata veriyor bir türlü açılmıyor reset reset bir türlü windowsa ulaşamıyorum.

Tekrar sıfırdan kuruyorum yine aynı şekilde sorunsuz 2 gün sonra yine aynı açılmıyor.

Ekran kartını değiştim 6670 vardı 6850 aldım taktım yine aynı. Power değiştim aynı. Ssd ve seagate hd tune uzun taramalarda sıfır sorunsuz durumda.

Prime 95 20-25 dakika çalışıyor sorun yok. Ramlerden şüpheleniyorum ama sistem 2 gün çalışıyor sıfır sorun var ama kapatıp akşam açınca tırt.

Ramleri de değiştirecem artık son çare.

Tavsiyesi veya benzer sorun yaşayan var mı?
N
13 yıl
DANSGUARDIAN İLE NETE GİRMEM ENGELLENİYOR
Arkadaşlar herkese hayırlı sabahlar.

Patronumuz sağolsun, web sayfalarını açmamı mezkur programla engelliyor. Diğer arkadaşların ki açıkken bizimkini kapattırdı keyfi bir uygulama olarak.

Network'ün içinde olduğum için sanırım proxy kullanamıyorum. Bu dans guardian'ı atlatıp sayfaları açmamın bir yolu yok mu?

Msn messenger açılıyor sorun yok ama web sayfaları açılmıyor.

Patronda açtırmam diyor fazla ısrar edemiyorum yoksa tartışıp işi bırakmak zorunda kalacam ki iş şartları ve maaşta iyi olduğu için bırakmak istemiyorum.

Buraya mesaj yazmak hacker'lık maksadıyla kullanılabileceği için bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bana pm ile yardımcı olurlarsa çok memnun olurum.

Herkese şimdiden teşekkürler.
N
13 yıl
HEPSİBURADA SİPARİŞİMİ YOLLAMAMAKTA DİRENİYOR
Arkadaşlar herkese iyi yıllar; başımdan geçeni anlatayım sizde ona göre yorumunuzu yaparsınız. Birde bu hepsiburada'ya ulaşabileceğim bir telefon numarası bilen varsa bir zahmet versin; arayıp yeni yıllarını bir güzel kutlamak istiyorum.

Şimdi 24 Aralık pazartesi günü 6 adet ürün sipariş ettim, ki hepsini süperhızlı gönderi ( 1 günde kargolanıyor ürünler) olarak seçtim ki hemen gelsin. Neyse ürünlerden birisi her ne hikmetse ben aldıktan sonra süperhızlı gönderi kategorisinden çıkarıldı. Diğerleri salı günü sabahdan hazırdı. Dedim neyse olur böyle hatalar gözden kaçmıştır. Biraz daha bekleyeyim de diğeride gelsin olmazsa kısmi teslimat isterim dedim. Perşembe sabahı baktım halen yok kısmi teslimat yap tuşuna bastım lakin basmaz olaydım.

Hemen gelen ürünlerin durumu 1 saat içinde çıkışa hazır olarak değişti. Sonra perşembe günü öğleden sonra bu gelmeyen ürün de gelmiş ve ürünlerimin kargoya verildiğine dair bir mail aldım. Bende dur bir kontrol edeyim dedim sipariş takibinden baktım tüm ürünler yollanılmış deniyor ama siparişe tıkladığımda sadece bu geciken ürünün yollandığı diğerlerinin çıkışa hazır olarak beklediğini gördüm. Hemen bir mesaj atarak durumu bildirdim. Cuma sabah 05:57'de cevap gelmiş. Baktım; arkadaş diğer ürünlerinde gün içerisinde hazırlanıp yollanacağını aynı zamanda geçikmeden dolayı özür falan filan çekmiş. Dedim tamam. Ama öğlen 1 gibi cuma günü o geçiken ürün geldi. Baktım ayrı fatura kesmişler. Diğer ürünler ortada yok tekrar mesaj attım dedim mutlaka yollayın işimi aksatıyorsunuz, arkadaş aynı gün akşam 9'da mesaj atmış çok özür dileriz falan filan yarın mutlaka çıkacak bilmem ne.

Tepem attı tabii. Bende mesaj attım cumartesi sabah ürünlerimi yollayın yoksa sizi şikayet ederim diye. Arkadaş bana mesaj atmış yine özür dileriz geçikmeden dolayı halledicez falan filan kargodan kaynaklanıyordur lakin kargoda adıma ürün yok. Yalnız bu sefer 2 dk içinde cevap geldi şikayet edicem dedim ya.

Şimdi pazartesi oldu saat 3 ama ne gelen ürün var ne sipariş sayfasında değişiklik ne attığım mesajlara cevap. Telefonlarıda yok ki arayıp sövsem.

Arkadaşlar şimdi bir telefonunu bilen varsa bana versinde bir arayayım şu arkadaşları!

Buda siparişin resmi:

http://img.villagephotos.com/p/2006-5/1178200/siparis.jpg
N
13 yıl
BENQ SENSEYE TEKNOLOJİSİ NASIL AKTİVE EDİLİYOR?
EVET ELİMDE BENQ FP202W V3 GENİŞ EKRAN LCD VAR. İKİNCİ ELDE BİR ARKADAŞTAN ALDIM DAHA YENİ. ŞİMDİ BU LCD'DE SENSEYE DENİLEN BİR TEKNOLOJİ VAR. GÖRÜNTÜ KALİTESİNİ ARTTIRMAYA YARIYOR. MONİTÖRÜN OSD'SİNDEN BU AYARI AKTİF HALE GETİREBİLİYORUZ AMA SADECE DEMOSUYMUŞ BU VE GÖRÜNTÜNÜN YARISI SENSEYE OLUYOR YARISI NORMAL. SENSEYE'LI KISIM OLDUKÇA KALİTELİ OLUYOR.

ŞİMDİ BENİM SORUNUM ŞU: NETİ KURCALADIM AMA BU ÖZELLİĞİ NASIL TAM VERSİYONA ÇEVİRECEĞİMİ BULAMADIM. BENQ'NUN SİTESİNDEN DE BİRŞEY BULAMADIM. ARTI MONİTÖRÜN TANITIMINDA SENSEYE VAR DİYO AMA BUNUN DEMO OLDUĞU HAKKINDA HERHANGİ BİR AÇIKLAMADA BULUNULMAMIŞ. EKSTRADAN PARA MI ÖDEYECEZ ŞİMDİ.

BU KONUDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR YARDIM EDERSE ÇOK MEMNUN OLURUM.
N
13 yıl
2900XT ile HD3870 CROSSFIRE ÇALIŞABİLİYORMUŞ...
EVET ARKADAŞLAR driverheaven.net SİTESİ HD3870 SERİSİYLE XFX 8800GT XXX VERSİYONUNU KARŞILAŞTIRDIĞI TESTLERİNDE HAZIR EL ATMIŞKEN 2900 XT İLE HD3870 ACABA CROSSFIRE OLUR MU SORUSUNA DA CEVAP ARAMIŞLAR. 2900XT'Yİ PCI-EX 1. SLOTA TAKILIP HD3870 2. PCIE SLOTUNA TAKILIRSA SORUNSUZ ÇALIŞTIRMAYI BAŞARMIŞLAR. TAM TERSİ DURUMDA DÜZGÜN ÇALIŞTIRAMAMIŞLAR.

PERFORMANS OLARAK 2 ADET 3870 İLE ELDE EDİLEN CROSSFIRE PERFORMANSI ELDE EDİLEMESE DE BUNUN SONRAKİ SÜRÜCÜLERLE DÜZELTİLECEĞİ KONUSUNDA AMD'DEN SÖZ ALMIŞLAR. BİR SONRAKİ SÜRÜCÜYLE CROSSFIRE İLE BAZI OYUNLARDA OLAN PERFORMANS DÜŞÜŞ PROBLEMLERİ DÜZELTİLECEKMİŞ.

GERÇEKTEN ÇOK KALİTELİ HD3000 SERİSİYLE 8800GT SERİSİNİ BOYDAN BOYA HER KONUDA GÖRÜNTÜ KALİTESİ DAHİL, AKLA TAKILAN TÜM YÖNLERİYLE İNCELEMİŞLER. GERÇEKTEN ŞİMDİYE KADAR Kİ EN KAPSAMLI İNCELEME OLMUŞ BU SERİLER İÇİN.

İŞTE LİNK:

http://www.driverheaven.net/reviews/3870-XXX/mixed.php
N
13 yıl
Motorola L7'de hafıza kartındaki melodileri telefona atmadan kullanamıyoruz mu?
Evet arkadaşlar, bilen var mı bu nasıl yapılıyor: Şimdi hafıza kartındaki mp3'leri telefon hafızasına atmadan melodi olarak kullanamıyorum. Bunun bir yolu yordamı yok mu? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardım etsin lütfen.
N
14 yıl
Tecrübeli Arkadaşlar Yardım: E4300 ve Gigabyte 965 S3 ile O.C Yapacağım
Evet arkadaşlar sistemin son parçaları olan ramlerde sonunda geldi. Sistemi kurdum. Ve şimdi O.c yaparak işlemciyi en azından 2400 Mhz seviyesine çekmek istiyorum, tabii sizlerin yardımıyla:)

Anakart Gigabyte 965P S3 - F8 biosu yüklü.
İşlemci E4300@1,8 Ghz (Stok fan var şuan, 2400 mhz'ye yeter herhalde)
Ramler 4*512 mb geil ddr2 667 ultra (3-4-4-8) 2,1 volt.
Diğer bileşenler imzamda var.

Not: Neden 2*1 gb almadın diye soracak arkadaşlar için bulamadığımı belirteyim.

Şimdi ben bu windows altında çalışan Easy tune 5 programıyla o.c yapabiliyor muyum anında. Yoksa değerleri giriyorum ve ondan sonra restart atıpta mı devreye giriyor. Ve bu değerler herzaman etkin mi oluyor yoksa her seferinde bir daha mı o.c yapacaz?

Aklıma takılanlardan biri ss'de görüldüğü üzere benim ramlerin voltajı 1,8 volt. Ama ramlerin üzerinde 2,1 volt yazıyor. Artı benim ramlerin 400 mhz'de çalışması gerekmiyor mu? Şu an 667 mhz'de çalışıyor ve zamanlamalar 5-5-5-15 olarak gözüküyor cpu-z'de. İşlemci Cpu-z'in son versiyonu işlemci hızımı 6*200=1200 mhz olarak gösteriyor. Ama easy tune ve diğer programlar 1808 mhz gösteriyor. Cpu-z'de sorun var herhalde.

Biosdan ramleri 3-4-4-8 olarak ayarladım ama cpu-z halen 5-5-5-15 görüyor. Ve bu zamanlamalara ayarlayınca sistem boot etmedi. Kapadım açtım açıldı. Sanırım voltaj yetmiyor ramlere bu zamanlamalarla. Biosta ramlerin voltajını nereden ayarlıyoruz. Gördüğüm kadarıyla +0,1v +0,2 v arttırma kısmı var sadece ctrl+f1 ile açılan ekstra menülerde.

Bunu biosdan 2,1 volt olarak ayarlamam gereken bir yer var herhalde ama bulamadım.

Birde bu easy tune programının hardware monitor kısmında benim işlemci fanının dönüş hızı 1700 rpm civarı ve yanında ünlem işareti var. İşlemci sıcaklığıda idle durumda 19-20 derece gözüküyor.

Evet benden bu kadar şimdilik, biraz uzun oldu ama, aklıma takılanları yazdım.

O.c tecrübesi olan arkadaşlar yol gösterirlerse çok memnun olurum.< Resime gitmek için tıklayın >
N
14 yıl
BFG GeForce® 8800 GTX OC 768MB Water Cooled Edition PCI Express
BFG firması üşenmemiş 8800 gtx için su soğutmalı ve ömür boyu garantili bir kart hazırlamış.

Bende ürünü Vega'nın sitesinde gördüm, baktım çok hoşda bir fiyatı var: 1869 YTL. Evet yanlış duymadınız neredeyse 2 adet 8800 gtx parası.

http://www.vegateknomarket.com/asp/show_stock.asp?product=007-001

Standart 8800 gtx'lerden farkına gelince:

>> Core Clock: 650MHz (vs. 575MHz standard)
>> Shader Clock: 1500MHz (vs. 1350MHz standard)
>> Memory Clock: 2000 (vs. 1800MHz standard)

Bana pekde öyle istedikleri fiyatın hakkını veriyorlarmış gibi gelmedi. Çoğu arkadaş bu değerlere, hava soğutmalı 8800 gtx ile ulaşabiliyor ki 8800 serisinin hava soğutma sistemleride zaten oldukça sessiz. Kaldı ki standart performansı zaten fazlasıyla hızlı olan bir kartı neden overclock ederler onuda anlamış değilim.

O paraya 2 tane 8800 gtx alıp bu kartla elde edeceğiniz performansı çok geride bırakabilecek olmanız da ayrı bir mevzu. Tabii o kadar paranız varsa.< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.