D

Yarbay
23 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
809 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
D
6 ay
SOUSOU NO FRIEREN
bir süredir devam eden bu seriyi, mutlaka okumanızı öneririm. eski partisindeki arkadaşlarını kaybetmiş bir elf'in, isteksizce kurmak zorunda kaldığı, yeni partisiyle atıldığı maceraları anlatılıyor. en gül kısımları, elf'in zaman algısını ortaya çıkaran sözleri ve eski partisindeki arkadaşlarına ait flashback'ler.(gaiden bölümler yapılması için, bayağı bir malzeme var.)

https://manga-tr.com/manga-sousou-no-frieren.html
D
7 ay
İşletmelerde Beceri Eğitimi, 28.09.2020'detekrar Başlayacak. (Beceri Eğitimi Ertelendi.)
eba ve okul üzerinden gönderilen yeni bir duyuruya göre, beceri eğitimi, okullar yüzyüze eğitime açılıncaya kadar ertelendi. bu zamana kadar sigorta primleri de ödenmeyecek.

Düzeltme: tekrar gelen mesaja göre, 28.09.2020 tarihinde, beceri eğitimi tekrar başlayacaktır. bu ani değişikliğin nedenini bilmiyorum ama, işletmelere gidecek olanlar için maske ve sosyal mesafeye dikkat etmelerini öneririm. özellikle yemek araları ve diğer molalar öncesinde, ellerinizi iyice yıkayın.
D
10 ay
INDUSTRIAL DIGITALIZATION CONFERENCE
iot, bulut teknolojisi, akıllı makine öğrenimi gibi, endüstrideki dijital uygulamalara yönelik bir sanal fuar. ziyaretçi kaydı ve bilgi almak için, aşağıdaki siteye gitmenizi öneririm.

connectiondays

ön seminerlerin, youtube kayıtları.
D
2 yıl
Prenses Leia vs Pamuk Prenses
prenses leia başka bir gezegenin prensesiyle kapışacak ama kapakta resmi, bariz şekilde pamuk prensesi andırıyor. sanırım çizerlerden birisi, disney'in star wars'a yaptıklarını sindirememiş olacak ki böyle bir çizim yapmış. tabiki sonuç belli, zafer lady vader'ın olacaktır.

prenses leia vs pamuk prensese
D
3 yıl
Nitelikli Anadolu Mesleki ve Teknik Liselerini Kazananların Dikkatine
aynı soruyu farklı başlıklarda gördüğüm için, bu bilgilendirmeyi ayrı bir başlıkta vermeye karar verdim. nitelikli olarak gösterilen, anadolu mesleki ve teknik liselerinin, sadece anadolu teknik programı(eski adıyla teknik lise) sınıfları sınavla öğrenci alıyor. anadolu meslek programı(eski adıyla meslek lisesi) sınıfları ise mahalli yerleştirme ile öğrenci alacak. bu okullarda, 9. sınıftan itibaren, atp ile amp sınıfları ayrı olacak.
D
3 yıl
Grand Moff Wilhuff Tarkin vs Darth Vader
bu farazi bir karşılaşma değil, bu ayki darth vader çizgiromanını konusudur. fikirleri ortaya koymadan önce, aşağıdaki linkten karşılaşmayı okumanızı öneririm.

tarkin vs vadergenelde karizmatik bir komutan olarak gördüğümüz tarkin, ön saflarda bulunmaktan da kaçınmadığını gördük. kurduğu stradeji, neredeyse vader'ın işini bitiriyordu ama, son sözü güç söyledi.
D
3 yıl
Goblin Slayer ve Goblin Slayer Side Story: Year One
goblin slayer 1 yıldan uzun süre devam eden, seinen bir mangadır. hikaye yavaş ilerlediği için, animesi'ni yakın zamanda beklemeyin. re monster gibi,fantastik dünyada geçiyor. baş kahramanın geçmişinde, goblinler ile acı hatıraları olduğu için, kendisini onları öldürmeye adamıştır. goblinlere karşı saplantısı olsa da onlarla olan mücadelesini, akıllıca taktiklerle yürütmektedir. elinde ne süper silahlar var, nede gaza gelip, düşmanına düşüncesizce saldırıyor.


normalde kaçış için kullanılan bir büyü parşömenini, fantastik dünyanın boss karakterlerinden birisine, tek atacak kadar güçlü bir silaha dönüştürmüştür. böyle manyak bir karakterdir.


goblinlerden başka bir şeyle ilgilenmemesi, diğer maceracılar ve ekip arkadaşlarıyla ilişkileri, hikayenin mizih kısmını dolduruyor.

daha yeni olan, yan hikayesi ise, herşeyin nasıl başladığını ve niye bu kadar becerikli bir maceracı olduğunu, anlatıyor.

seriyi okumadan açmayın.


hikayeyi daha ilginç kılan şey, onu goblinlerden kurtaran ve goblin katili olmasını sağlayan kişinin, başka bir goblin olmasıdır.


uyarı. ağır şiddet ve tecavüz sahneleri içermektedir. ona göre okumanızı öneririm.

türkçe okumak istiyorsanız:

goblin slayer

goblin slayer yan hikaye sene bir
D
3 yıl
Batman Ninja (2018) Anime Movie
dc mi anime işine el attı, yoksa japonlar batman'e yeni tarz mı getirtti mi diye düşündürtüyor. ama joker'in japonca konuşması ve robin'lerin ninja versiyonları, tam oturmuş. ilginç bir karışım olacak gibi duruyor.


Videoyu izlemek için tıklayınız
D
5 yıl
Star Wars: Story Before The Force Awakens
yeni film gelmeden önce, orjinal üçlemenin manhwa'sını çıkarmışlar. konu olarak, new hope'nin çizgi romanından farklı olmasa da, bazı eklemeler, çizimler ve alderan'nın yok oluşunu, farklı anlatmalarıyla güzel görünüyor. umarım tükçe çevirisi çıkar.

http://www.mangareader.net/star-wars

aslında çok daha önceleri, manga versiyonunu da çıkarmışlardı.
D
6 yıl
Özel Temel Liselere Kayıt Yaptırmak İsteyenlerin Dikkatine
bu sene dershaneler temel liselere dönüşürken, bakanlık şartlarını taşımayanların, kendilerini temel lise gibi tanıtıp, reklam yaptıkları, görülüyormuş. bu liselere kayıt yaptıracaklar, bakanlılığın onay listelerinden, seçtikleri okulları karşılaştırsınlar.

http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/41/09/973809/icerikler/ozel-temel-liselere-kayit-yaptirmak-isteyenlerin-dikkatine_1713186.html

onaylı temel lise listesi (12,06,2015 tarihli)

özel okul standartları yönergesi

sık sorulan sorular
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.