R

Yüzbaşı
03 Ekim 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
844 (Bu ay: 20)
Gönderiler Hakkında
R
8 sa. önce
Tekin Abi ile 90 lar Show
R
11 sa. önce
Kafam kaldı memet ali bey
R
3 gün
Dövüşçü (BluTv)
Ringdeki mücadeleyle hayat mücadelesi ne kadar benziyor? Farklı hayatlara sahip bir grup insan. Tek ortak noktaları: dövüş sevdaları. Kimisi varlıktan gelmiş, kimisi yokluktan; kimisi en iyilerle dövüşmüş, kimisi önüne kim çıkarsa. Ringde kıran kırana mücadele veren modern gladyatörler, bu şaşalı hayatın öteki yüzünü anlatıyor.
R
3 gün
KIRSALDA YAŞAMAK ZOR (Dmax)
Medeniyetten uzak, doğanın kalbinde yaşamak isteyen aileler, hayatta kalma becerilerini geliştirmek için Raney ailesinden yardım istiyor. Marty, Matt ve Misty vahşi doğada çiftçilik ve avcılık sırlarını öğretiyor.
R
4 gün
.
.
R
4 gün
Bolivya'da Bakan Characayo rüşvet suçlamasıyla gözaltına alındı!
Gelen son dakika haberine göre, Bolivya Kırsal Kalkınma Bakanı Edwin Characayo, bir arazi için rüşvet aldığı gerekçesiyle gözaltına alındı.


İçişleri Bakanı Eduardo Del Castillo, düzenlediği basın toplantısında, Characayo'nun suçüstü yakalandığını belirterek, "Characayo işlediği suçların hesabını vermek için adalet karşısına çıkacak." ifadesini kullandı.


Del Castillo, kırsal arazi mülkiyeti kararlarında bir yolsuzluk ağının bulunduğunu ve bu yolsuzluk ağının liderinin yakalandığını belirtti.

Devlet Başkanı Luis Arce Catacora da Twitter hesabından konuya ilişkin, "Yolsuzluk kimden gelirse gelsin hükümetimiz bunu örtbas etmeyecek. Edwin Characayo yakalandı ve gerektiği gibi adalete teslim edilecek." açıklamasında bulundu.


Başkent La Paz'ın merkezinde 20 bin dolar rüşvet aldığı sırada görüntülenen ve bu parayla yakalanan Characayo'nun, 380 bin dolarlık bir rüşvetin ilk taksitini aldığı iddia edildi.

Characayo'nun avukatı Cesar Rojas, müvekkilinin suçsuz olduğunu ve kendisine tuzak kurulduğunu savundu.

Tutuklanan Characayo'nun, "uygunsuz nüfus kullanımı, görevi nedeniyle menfaat elde etme ve rüşvet alma" gibi suçlardan yargılanacağı açıklandı.https://www.milliyet.com.tr/dunya/son-dakika-bolivyada-bakan-characayo-rusvet-suclamasiyla-gozaltina-alindi-6482738
R
4 gün
Para İstemiyorlar! Küba Ürettikleri Aşı İçin Türkiye ile Anlaşmaya Hazır Olduklarınlarını Açıkladı
Korona virüs ile mücadelede en önemli etken olan aşıda yeni umut kapısı Küba oldu. Küba Sağlık Bakanlığı, antikor tutulum oranının yüzde 92 olduğu 'Soberana' aşısının üretimi için Türkiye ile anlaşmaya hazır oldukları belirtti.

Küba Sağlık Bakanlığı, ürettiği 5 farklı Covid-19 aşısı için Türkiye ile iş birliğine hazır. Kübalı yetkililer başarısı kanıtlanmış, mevcut aşılara göre kıyaslanmayacak derecede ekonomik fiyatlı aşılarına karşılık Türkiye'den para değil gıda maddesi ve tekstil ürünü istiyor. Tüm dünyada aşı sıkıntısının yaşandığı bir dönemde sevindirici haber uzun bir süredir tedavi için Küba'da bulunan Doğu gazisi Emekli Albay Ömer Feza Güllü'den geldi. Doğu'da görev sırasında donup kesilecek noktaya gelen bacaklarını Küba'da gördüğü tedavi ile kurtaran Güllü, bu süreçte ülkenin Sağlık Bakanlığı yetkilileriyle de iyi ilişkiler kurdu.

Korona salgınının tüm dünyayı kasıp kavurduğu günlerde aşı konusunda yoğun bir çalışma içine giren Kübalı doktorların faaliyetlerini de yakından izleyen Güllü elde edilen başarılı sonuçlardan Türkiye'nin de yararlanması için gönüllü elçi olarak girişimlerde bulunduğunu söyledi. Güllü, Küba'nın Covid-19 salgınıyla mücadelesi ve Sağlık Bakanlığı MiNSAP kontrolünde yürütülen aşı çalışmaları hakkında şu bilgiyi verdi:

Küba Sağlık Bakanlığı MiNSAP yetkilileriyle yaptığım görüşmede; Türkiye ile Soberana aşısı için anlaşmaya hazır olduklarını, Küba'nın Türkiye ile müşterek aşı üretimi konusunda herhangi bir engelin olmadığını belirttiler. Mevcut aşılara göre kıyaslanmayacak derecede ekonomik fiyatlı aşılarına karşılık Türkiye'den para değil her çeşit gıda maddesi ve tekstil ürünü talep ediyorlar. Gerisi artık Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'nın Küba yetkilileriyle ilişki kurup ortak çalışma için gerekli zeminin hazırlanmasına kalıyor.


Detaylar ve haber kaynağı için :
https://www.yenicaggazetesi.com.tr/imdada-kuba-yetisiyor-hadi-getirin-bu-asiyi-karsiliginda-para-da-verilmeyecek-yenicag-gazetesi-acikladi-445158h.htm
R
4 gün
İmzalar atıldı! İran’a 60 milyon doz corona aşısı…
Ortadoğu'da corona virüsü salgınından vaka ve can kaybı sayıları bakımından en kötü etkilenen ülkelerden İran, uzun süredir Rusya ile sürdürdüğü Sputnik V Covid-19 aşısı görüşmelerini sonuçlandırdı. İran, Rusya ile 60 milyon doz Sputnik V Covid-19 aşısı almak için anlaşma yaptı.İran'ın resmi haber ajansı, İran ile Rusya arasında bugün 60 milyon doz aşının temini konusunda resmi anlaşma yapıldığını duyururken, Sputnik V aşısının resmi sosyal medya hesapları da bu haberi alıntılayarak yayınladı.


İran’ın Rusya Büyükelçisi Kazem Jelali de anlaşmanın yapıldığını duyurarak, “Rusya ile 30 milyon kişiyi aşılamaya yetecek bir aşı anlaşması yapıldı” dedi.


Anlaşmanın detayları hakkında henüz kamuoyuna bilgi verilmezken, Sputnik V aşısının sevkiyatına ne zaman başlanacağı ve anlaşmanın maliyeti konusunda detayların da daha sonra kamuoyuna açıklanacağı öğrenildi.İran, Rusya ile 60 milyon doz Sputnik V Covid-19 aşısı almak için anlaşma yaptı.


Ortadoğu’da corona virüsü salgınından vaka ve can kaybı sayıları bakımından en kötü etkilenen ülkelerden İran, uzun süredir Rusya ile sürdürdüğü Sputnik V Covid-19 aşısı görüşmelerini sonuçlandırdı.


İran'ın resmi haber ajansı, İran ile Rusya arasında bugün 60 milyon doz aşının temini konusunda resmi anlaşma yapıldığını duyururken, Sputnik V aşısının resmi sosyal medya hesapları da bu haberi alıntılayarak yayınladı.


İran’ın Rusya Büyükelçisi Kazem Jelali de anlaşmanın yapıldığını duyurarak, “Rusya ile 30 milyon kişiyi aşılamaya yetecek bir aşı anlaşması yapıldı” dedi.


Anlaşmanın detayları hakkında henüz kamuoyuna bilgi verilmezken, Sputnik V aşısının sevkiyatına ne zaman başlanacağı ve anlaşmanın maliyeti konusunda detayların da daha sonra kamuoyuna açıklanacağı öğrenildi.


Kaynak : Sözcü
R
4 gün
Z kuşağına haksızlık yaptığımın farkına vardım...
87 doğumlu özgür ve çağdaş bir zihniyete sahip bir insanımdır.

Fakat bilinçaltımda bir köşesinde yatan zamanında bizi gereksiz boş yere eleştiren,aşağı gören cahil saçma sapan insanların zihniyetine yavaş yavaş benzediğimi farkettim.

Bizim zamanımızda bizden yaşça büyük insanlar sırf bizim kıllık kıyafetimize, saç stilimize,yaşam tarzımıza laf edip hakaretvari konuşuyordu.

Mesela böyle saçmı olur berduş gibi geziyorsunuz palyaço gibi giyinmişsiniz.Böyle gençlik mi olur yazıklar olsun ahlak,saygı bitmiş gibi vs... saçma sapan laflar ediyorlardı.

Bende benden ufak yaştaki gençlere buna benzer konuştuğumu farkettim.

Allahtan cahil bir insan değilim ki hata yaptığımın,bu konuda empati yapmayı unuttuğumun farkına vardım.

Cahil bir insan olsam 30 yıl sonra belki bize o lafları eden o yobaz zihniyetli insanlardan biri olacaktım.

Empati yapmayı ve mantıklı düşünmeden vazgeçersek bazı konularda o iğrendiğimiz insanlardan bir farkınız kalmaz onlara benzeriz zamanla.

Bu konuyuda hem kendi özeleştirimi yapmak hemde aynı hataya düşenlere farkındalık amaçlı paylaşmak istedim...
R
5 gün
Libya'ya gönderilecek 150 bin doz aşı yola çıkıyor
Libya'ya gönderilecek 150 bin doz aşıyı taşıyacak Türk Hava Kuvvetleri'ne ait uçağın bugün yola çıkacağı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Libya'ya gönderileceğini açıkladığı aşılar yola çıkıyor.

Konuyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı'ndan bir açıklama geldi.

Açıklamada, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Libya’ya gönderilecek olan 150 bin doz #COVID19 aşısı için Ankara Etimesgut Havaalanı’nda hazırlıklarımız sürüyor. Libyalı kardeşlerimize ulaştırılacak olan aşılar, bugün Hava Kuvvetlerimize ait uçakla yola çıkacak" denildi.

https://www.ntv.com.tr/turkiye/libyaya-gonderilecek-150-bin-doz-asi-yola-cikiyor,d12L-d1kz0mD4afymlJIAw
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.