Herkese merhaba,

Daha verimli dosya paylaşımı yapabilmek için port açmaya çalıştım ama ne yaptıysam yapayım hep bir güvenlik duvarı arkasında görünüyorum. aMule ile DüşükID (LowID) alıyorum. Dolayısıyla sormak istediğim şuydu: bildiğiniz kadarıyla Türksat Kablo port kısıtlaması yapıyor mu?

Ayarlarımın özeti şu şekilde:
MATE masaüstü ile Ubuntu GNU/Linux 18.04.2 kullanıyorum. Yerel IP adresini ifconfig’in gösterdiği adrese sabitledim. Gufw güvenlik duvarında hem giriş, hem çıkış olarak belli portlara TCP veya UDP protokollerinde izin verdim. Aynı şekilde modemin yönlendirici kısmında portları yönlendirme menüsünden yönlendirdim. Doğal olarak dosya paylaşımı yazılımları da bu portlara ayarlandı. Bütün bunlar yapılınca port yönlendirmesinin tamamlanmış ve LowID’nin HighID’ye dönüşmesi gerekiyordu. Olmayınca bilgisayarı yeniden başlattım, portları değiştirdim, ardından modemi Bridge kipine aldım, gene olmayınca denemek için güvenlik duvarını devre dışı bıraktım.

Ama nafile, iki değişik yazılım bana güvenlik duvarı arkasında olduğumu belirtiyorlar. İşte bu yüzden bildiğiniz kadarıyla Türksat Kablo port kısıtlaması yapıyor mu diye sormak istemiştim. Tabii ki bir hata yapıyorsam belirtmekten çekinmeyin.

Şimdiden teşekkürler.