İ

Teğmen
20 Temmuz 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
91 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
İ
dün
Osman bey hayatı yaşayabildi mi?
biraz bilmediğimden biraz da düşündüğümden sordum kendime ve düşünüp cevap vermeye çalıştım. Şimdi herkes geziyor oraya buraya özellikle gavur dediklerimiz, koca Osmanlı’nın kurucusu nerelere gidebilmiş. Bursa’ya bile girememiş belki de 24 yıl kuşatmış ölmeden defin vasiyeti etmişti Bursa Kuşatması sırasında Osmangazi oğlu Orhangazi ile Balabancık Hisarı'na çıkar: vasiyet anlamındaki şu cümleyi söyler, ‘Ey oğul, beni şol gümüşlü kümbete koyasın’ diyor. (Dipnot: Yüzyıllar sonra katil ve zalim Yunan gelir sandukasını tekmeler ve kurşun sıkar, lafla da hakaret eder). Bugün tüm dünyayı gezebiliriz, paran azsa tüm ülkeyi veya yaşadığın bölgeyi gezebiliriz, her şeye kolayca ulaşabiliriz ne kadar imkanımız az olsa da. Hayat nasıl yaşanır peki? Osman bey hayatını yaşayabildi mi? Şimdi biz yaşayamıyor muyuz yoksa hayatı yaşama becerisi mi gösteremiyoruz, neden zevk alamıyoruz.
İ
geçen ay
Ses var
arkadaşlar evde bir ses var kaç zamandır 7/24 çalışıyor duyuluyor özellikle geceleri ama kimden geldiği belli değil alttan mu üstten mi yandan mı bir makine sesi gibi düşük bir ses ama sürekli kafa da çalıyor rahatsız edici bu sesi nereye şikayet edebilirim yaw git gide daha da rahatsız etmeye başladı
İ
2 ay
Hassas Baba
can sıkıcı konuları bırakın biraz da güzel ile bakın çevreye ya ben adam tanıyorum taa kaç yıl önce çocuğu ergenliği sert geçiyor diye rahatça rahatlasın diye temiz olsun abdestli olsun diye yayladaki 2 katlı villa tarzı evine sıcak su bağlatmıştı o zaman da yoktu daha doğrusu lükstü gerçekten ısıtır koyardı millet. Ya ne düşünceli ne anlayışlı adamlar var. Eğer babanız sert bir insansa babanıza bu yazıyı okutun
İ
2 ay
Süleyman soylu bayram namazı
Videoyu izlemek için tıklayınız

Bugün görmüştüm bende paylaşayım dedim müzikle ayrı bir komik sizde gülün dedim 😁 abiler de iken bende böyleydim bazen toplu bazen grup olarak namaz kılardık ne yaptın yanlış kıldın sanırım derdi, ben öteki rekatları kıldım sen görmediğinde derdim, tamamen öğrenene kadar 😁 bazen bakardım millet kalkıyor mu oturuyor mu 1 saniye geç kalırdım 😁 ulan be utanç anları ama hayattan bunlar :) bir de cami cemaati var bayram namazları veya teravih yok mu :D
İ
3 ay
Yeni iphone kimliği nasıl alınır?
Arkadaşlar yeni hesap için sıfırlamak mı gerekiyor illa? Eğer sıfırlarsam resimleri tekrar nasıl silmeden koruyabilirim?
İ
4 ay
Ehliyet sınavı saçmalığına ıklama
Sa beyler bugün sınava girdim biraz heyecanlıydım L parkta öndeki dubada duracağıma arkadaki dubada durdum geri geri geldim arkadaki dubaya ya da arabaya çarpıyordum. Hemen arabadakiler sen ne yapıyorsun yanlış yaptın çarptın dışarıdan biri o ne yapıyor filan konuşmaya başladılar sonra in hatana bak dedi yanımdaki denetmen anladım sınav iptal oldu inmek istemedim neyse 2-3 defa saha in bak hatana dedi bende yapacak bir şey yok ineyim dedim indim arkadaki kurs öğretmenlerinden bir kadın arabaya bindi diğer adam de bindi toplam 4 kişiydik 2 si izlemek için dışarı çıkmıştı hepsi bindi bastı gitti kurs bürosunun önüne hiç bir şey anlamadım öyle mal gibi bırakıp gittiler neyse kendime de onların yaptığı bu edepsizliği de kızıp gittim yanlarına ilk lafım beni neden almadan gittiniz oldu denetmen ben dedim ama bastı geldi dedi sonra işte resmimi yine çekti hata mı sordu anlattım o bir şeyler dedi ee dedim bitti mi yani dedi bir daha deneyeceksin sonra kadın aynı şekilde hata yaptın bir daha gireceksin dedi tek hak ederek kalan bugün ben olmuşum. Tavırlara bakar mısınız. Resmen para alacağız senden yüzüme söyleyemediklerinden bastılar gittiler. 1 hata yüzünden tüm sınav gitti. Böyle bir mantık var mı. Ben ehliyeti aldığımda profesyonel olarak mı başlayacağım. Bir daha deneyeyim dedim tekrar girecekmişim. Zaten biliyorum neden 120tl vereyim ki. L parka girerken yavaş yavaş ilerledim ve geri vitese takıp geri gelmeden de 10 saniye bekledim. Tek 1 uyarı benim sınavı mı kurtarırdı ama onlar bilerek yanlış yapmamı istediler yaptığım gibi de arabadan indirip basıp gittiler hayır niye kaçıyorsun? Yüzün uok değil mi. Bunun adı adilik şerefsizlik edepsizlik dolandırıcılık. Bu sistemi hangi akıllı önerdi de hangi akıllı onayladı bilmiyorum ama düzeltebileceğim bir hata yüzünden 120 tl ödeyeceğim. Asıl koyan da o yüzsüzce kaçmaları ve hata yaptın sen araba süremezsin demeleri oldu.
Sınav parası 120₺.
İ
4 ay
Kars Sultan Alparslan Külliyesi
karsa 10bin kişilik camisi olan külliye yapılacakmış. Sanki hiç cami yokmuş gibi. Bir de 50milyon tlye mal olup 18bin metre kareye kondurulacakmış. Ve yapı çok kötü estetik.
Hangi mantık böyle bir şeyi önermiş bilmem yunan ermeni gibi boşa ibadethane açıyoruz tek fark dağlara inşa etmiyoruz onu da yapacağız yakında.

hadi bu külliye yapılıyor. Bari bir çekim merkezi, turistik alan, etkinlik alanları olarak da yapılsın değil mi. Proje çirkin ve boş. Tasarım selçuklu-osmanlı karışımı bir şey diyorlar alakası var mı? Yaklaşık 1000 yıl önce çok daha iyisi yapılıyordu. Şu tasarıma şu projeye bakın. Sanırım yandaş doyurma projesi bu. Buna hangi turist gelir, ya da hangi müslüman beğenir şu tasarımı. Alın karşılaştırma yapın. Çok daha iyisi yapılırdı bu paraya. Ki bence daha küçük ve daha iyi olmalıydı her konuda boşa çıkmış.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
İ
4 ay
Masa bacağını nasıl çıkartabilirim
İ
5 ay
Kıza yazıyorum erkek dönüyor
Ya arkadaş bu nedir şöyle güzel kızlara yazıyorum arada İnstagramdan onlar engelliyor yetmiyor erkekler küfürle tehditle dönüş yapıyor😂. Tabi benim şeyimde değil nerden biliyim ben senin sevgilinmiş nişanlınmış 1 tane resminiz yok açıklama yok sonra kızlara yazıp erkeklerle muhatap oluyoruz 😂
İ
6 ay
2 Yeni nesil güzel silah
Arkadaşlar birini bu belarus bağımsızlık sarayına tıkladım resimlerde gördüm ilgimi çekti çok namlulu roketatar? Gibi bir şey sanırım. Çok hoşuma gitti çok küçük ama etkili gözüküyor adını bulamadım.
Diğeri de Rus yapımı insansız(insanlı da olabilir futuristik duruyor) tank-robot gibi bir şey. Bu ikisini gördüğümde kesinlikle bizde de olmalı dedim. Bunların Tam olarak adları sınıfları ve görevleri nedir? Savaş alanında etkilileri nasıl olur?

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.