T

Binbaşı
11 Aralık 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
150 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
2 yıl
Vestel 12000btu Wi-fi Klima Almayı Düşünenler.
Arkadaşlar bu klimayı almak istiyorsanız bunları bilin ondan sonra alın alacaksanız. Vestelde okur belki geliştirir.

1. Dış ünite çok ama çok sesli. Motor sesi din lemek hoşunuza gidiyorsa alın. Motor sesinden çok vibrasyon sesi.
2. Dış üniteyi servisin dediği yerden başka yere kurduramazsınız. Kolaya nereye geldi oraya kurar.
3. Wifi her modemi beyenmez. Bu yüzden 15 gün wifi tanıtamadım. Servis geldi yapamadı. Sonra defalarca aradım. Whatsapp müşteri temsilcisi gibi saçma uygulama var.Oraya derdimi anlattım 1 hafta o oyaladı. Sonra şikayetvar.com yazdım. Anında döndüler. Fabrika servisi geldi. Onlar kart değiştirdi olmadı. Meğer klimamız modem beyenmemiş. Oysa evde 10 a yakın cihaz var hepsi beyeniyor.neyse komşunun modemine bağladık şuan sıkıntı yok.
4. Evin aklı diye programla kontrol ediliyor. Telefondan kontrol etmen için telefonu yan tutman gerekir. Tablete göre yapılmış tek elle kullanamazsın. Google home adepde edemezsin. IFTTT yede edemezsin.
5. İç ünite hava kanadı çarpık simetri hastalığınız varsa gözünüze takılır.
6. İç ünite anormal sesler gelebilir şaşırmayın. Sağlam bir görüntü vermiyor. Ama şık da sayılır.
7. Dışarısı 10 dereceye kadar ısıtmada sorun yok. Ama 5 derecede başlıyor sorunlar(-5 demedim dikkat) Klima 20 dereceye ayarladınız diyelim. Odayı 20 derece olmaz. 2 derrce eksiği olur. Çünkü motor en düşük devire geçer ve iç ünitedeki petekleri tam ısıtamaz ısıtamayınca fan hızını yüksek dahi yapsan üflemeyi en düşeye getirir soğuk üflememek için bu seferde oda ısınmaz. Arada motor devri yükselir fan hızı artar ama yetmez. Anca 24-26 yapman lazım ki ısıtsın. Bu seferde normal klimadan farkı kalmaz. -5 olan yerlerde verim alamayabilirsin veya yakar. Ben bunu salona akşam 10 sabah 8 dışarısı 5 derecede 24 ayarlı oda en fazla 21 olur 6 kw yakıyor.
8. Odayı hisset özelliği aktif olsa bir üste yazdığım sorun olmayacak.
9. Kanımca bu klimayı açtınmı kapatmıcaksın.
10. Turbo moduna aldığında 22 ayarladın diyelim turbo modu süresi bittimi klima duruyor ve ısınan hava yukarı çıktığından tekrar devreye girmesi zaman alıyor ve sen üşüyorsun.
11. Gece modu yazılımı güzel. Ama dışarısı 10 dereceye kadar.
12. Bunlar için servis çağırsam hiç bişey değişmicek sinir olmaya gerek yok.
13. Size tavsiyem fazla değil 200-300 fazla verin diğer yerliye bakın hem servisi iyidir hemde kaliteli benim gibi basiretiniz bağlamasın.
14. Yok motoru lg miş felan hikaye bildiğin sesli kardeşim. Komşularınız rahatsız olabilir demedi demeğin. Dış ünite bildiğin plastik sesin çoğu plastik oluşundan.
15. Ya kardeşim hiç mi iyi yanı yok. Parasına göre. İlla vestel acaksanda daha ucuz olan seg felan alın. Yoksa 200-300 fazla verin başka bakın.
T
6 yıl
DD NİTROMİX Parametre-Dış Hava Sensörü-VRC470F
Selam DD NİTROMİX kullanıcıları.

Yaklaşık iki aydır Nitromix kullanıyorum. Dış hava sensörü takarak kombiyi otamatik bir şekilde dış havanın sıcaklığına göre kendi kazan sıcaklığını ayarlayabiliyor.

Ben burda gelen isteklere göre bunu anlatacağım bilgimi paylaşacağım.

Nitromix in bütün parametrelerini size açıklayıp kombimizi en tasarruflu bir şekilde kullanacağız.

Dış hava sensörü çok ama çok güzel bir olay.

Ayrıca Vailantın VRC 470f modelini kombimize takabileceğiz.

Sizlere yardımcı olmak istiyorum ilginizi bekliyorum.

Sorularınıza En kısa zamanda cevap verilecektir.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.