T

Teğmen
28 Temmuz 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
5 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
4 yıl
Agresif yaşlı amca bakkaldan kovdu
ben cidden bıktım bu tiplerden, yaşına saygıdan sesini yükseltemezsin,düzgün derdini anlatsan dinlemez, dinlese anlamaz, anlasa inanmaz valla bıktım bu atarlı dedelerden. 5 aydır yaşadığım mahallede evimin az ötesinde küçük dandik bir bakkal var, tam eski esnaf tipli bir bakkal dükkanı, pos makinesi bile yok ama yolumun üstünde evime en yakın yer olduğu için ufak tefek şeyleri ordan alıyorum eve geçerken. Bu bakkalın sahibi bu bahsettiğim lanet amcalardan biri. Genelde oğlu oluyor şimdiye kadar 3-4 defa ondan alışveriş yaptım. Karşımdaki insana hele yaşı büyükse saygı göstermeye çalışırım ama bu kıl dede ilk gittiğimden beri hep agresif agresif tavırlar sergiliyor he de geç diyip alışverişimi yapıp çıkıyorum. Dün akşam okul dönüşü uğradım atıştırcak bişeyler alam diye, yanımda da cipslerden çıkan pepsiler birikmişti 4 tane. bir ekmek alıp kasaya gittim bu pepsileri alabilir miyim diye sordum. normalde sormazdım ama agresif amcanın tavrını bildiğim için sordum daha önce oğlundan alıyordum öyle biriktikçe. Amca dedin nerden aldın bunları? dedim burdan aldım. (hepsini ordan mı aldım emin değilim ama devamlı aburcubur alışverişimi o bakkaldan yapıyorum tüm cipslerden çıkmadığını da varsayarsak illa ki o bakkaldan 4ten fazla cips almışımdır) Adam dedi hayır burdan almadın sadece kendi müşterilerime veririm ben kolayı. Şimdi gel de delirme. Dedim oğlunuz oluyor genellikle burada ondan alıyorum devamlı. Hala ısrarla diyor hayır burdan almadın burda ben varım ya da oğlum var sen burdan almadın. Bre bunak oğlundan alış veriş yapıyorum diyorum neyini anlamıyorsun? Fazla da uzatmadım elimde ekmek bir yandan tip tip amcaya bakıyorum bir yandan da bari atıştırcak bişeyler mi alsam diye rafları keserken amca yok kola mola vermiyorum çık dedi. O an iyice sinir katsayım zirve yaptı, aklımdan o asabi amcayı yaradanıyla tanıştırma planları kullanıyorum bir yandan ben de sövsem mi diye düşünüyorum ama tabiki birşey yapmadım. tek kelime etmeden pasif-agresiflik sergileyip elimdeki ekmeği laps diye kasanın önüne bırakıp çıktım. Arkamdan kalkıp yerine kadar kendisi götürsün ekmeği beli filan ağrır yorulur ben de intikamımı almış olurum düşüncesiyle sinirim biraz azaldı. Bu gün de gidip oğluna şikayet etmeyi düşünüyorum
T
4 yıl
amerika vizem reddedildi. yaz tatili önerisi lütfen.
arkadaşlar bugün amerika vize başvurum reddedildi. yaz tatilini work and travelda geçirmeyi planlıyordum ama planlarım suya düştü. Yaz okuluna kalacağım ağustosa kadar okul olacak. ardından ufak bir tatil planlayayım bari diyorum hedefimde avrupa var. Neler önerirsiniz? tatile ayıracağım bütün parayı tek seferde gömmek zorunda değilim. 2-3 farklı gezi düzenleyebilirim belki biri yurtiçi olur fethiye taraflarına inmek istiyorum.
T
4 yıl
Kredi kartından çekilen paranın iadesi?
Merhaba arkadaşlar work and travel için 1500 dolar bir ödeme yaptık birkaç ay önce o günün kurundan tl olarak. Ödemeyi kredi kartından geçtirdik o yüzden üstüne %4.5 faiz eklendi. para tek çekim olarak work and travel firmasına aktarıldı ve bankayla anlaşarak para toplam 7 faize bölündü. 2 ya da 3 taksidi ödendi şimdiye kadar. Buraya kadar hiçbir sorun yok ama şöyle ki bugün vize görüşmem vardı ve vize alamadım. Şimdi bu 1500 dolar para bana iade edilecek ama iade nasıl olacak bilen eden var mıdır? eklenen faiz yandı mı? para toplu mu geri yatacak, tek tek taksit taksit mi yatacak ne olacak?
T
4 yıl
profesyonel oyuncu olmak istiyorum.
arkadaşlar yıllardır çeşitli platformlarda çeşitli oyunlarla haşır neşirim, şimdiye kadar hiç büyük iddialarla oynamadım ya da oyunda büyük şeyler başarmaya çalışmadım sadece keyif aldığım şekilde oynadım. Bir süredir hearthstone denen oyunu oynuyorum ve ilk defa bir oyundan bu kadar keyif alabildiğimi farkettim ben bu oyunda büyük şeyler yapmak istiyorum. en yüksek ranklarda oynamak, turnuvalara katılmak, iddialı bir oyuncu olmak istiyorum. Aramızda hiç bu oyunu yüksek ranklarda oynayan ve benim oyunda kendimi geliştirmeme yardımcı olabilecek var mı?
T
4 yıl
Dominos kapıma bedava pizza bırakmış
Sabah kapıyı bi açtım dominos kapıma pizza bırakmış sipariş filan vermemiştim. Hemen aradım dedim bu pizza ne böyle soğumuş bu diye, hemen yenisini yollayalım dediler. Dedim yollayın gelsin.
T
4 yıl
16 saattir ayık değilim soruları alayım
dün akşam saat 4ten beri kafam güel sorular
T
4 yıl
bütün osbircilere sesleniyorum
şuan bunu okuyarsanız ve ortamınız uygunsa patlatın bi osbir bütün nofapçılara inat
T
4 yıl
DH kilo vemeye çalışanlar whatsapp grubu
Varsa katılmak isteyenler böyle bir grup kuralım birbirimize destek ve yardımcı oluruz tontişler olarak.
T
4 yıl
çok tembelim yardım
o kadar tembelim ki yemek yapmak bile zor geliyor aç yatıyorum. tek yaptığım çürümek hayata insanlığa ve kendime faydalı bir birey olmak istiyorum ne yapmalıyım bu tembelliği yenmek için?
T
4 yıl
gönlümün sultanıyla nerede tanışabilirim?
soru basit. yeni insanlarla daha doğrusu yeni karşı cins bireylerle tanışmak istiyorum. kendi bölümümden ya da sınıfımdan olmasını istemiyorum mevcut okul hayatımdan dışarda tutabileceğim bir ilişki kurmak istiyorum. Konuşmak tavlamak vb. kısımları halledebilirim ama uygun bir adayla nerede tanışabileceğimi bilmiyorum. Çok stabil bir hayatım var hayatıma giren çıkan fazla insan olmuyor, kendime uygun bir sevgili adayıyla nerede tanışabilirim?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.