H

Binbaşı
14 Temmuz 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
844 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
H
4 gün
Komşusunu öldürerek kalbini ailesine yedirdi
ABD’de vahşet: Komşusunu öldürerek kalbini ailesine yedirdiğini itiraf ettiABD’de 3 kişiyi öldürmekle suçlanan Lawrence Paul Anderson, komşusunu öldürerek kalbini pişirdiğini ve ailesine yedirdiğini itiraf etti.

ABD’nin Oklahoma eyaletine bağlı Chikasha kentinde yaşayan 42 yaşındaki Lawrence Paul Anderson, 3 kişi öldürmekle suçlanıyor.

Anderson’ın 9 Şubat’ta komşusu 41 yaşındaki Andrea Lynn Blankenship’i, 67 yaşındaki amcası Leon Pye'yi ve Pye'nin 4 yaşındaki torunu Kaeos Yates'i öldürmekle suçlandığı bildirildi.

Anderson’ın ayrıca, "her iki gözünde de bıçak yarası olan" ancak hayatta kalmayı başaran teyzesi Delsie Pye'yi de yaralamaktan suçlandığı belirtildi.

Anderson, Blankenship’i bıçaklayarak öldürdüğünü ve kalbini yerinden söktüğünü itiraf etti.

Oklahoma Eyalet Araştırma Bürosu’ndan (OSBI) bir ajan Anderson’ın mahkeme dosyasına, “Kalbi patates ile pişirerek, iblisleri serbest bırakmak için ailesine yedirdi” ifadelerini kullandı.


https://tr.sputniknews.com/abd/202102241043892380-abdde-vahset-komsusunu-oldurerek-kalbini-ailesine-yedirdigini-itiraf-etti/
H
geçen hafta
SÜRÜ HALİNDE GEZEN KÖPEKLER 280 TANE KAZI PARAMPARÇA ETTİ
Bursa'da başıboş köpekler bir çiftliğe girerek 280 damızlık kazı telef etti.İDDİA EDİLENE GÖRE KAZLAR SEVGİ PITIRCIKLARINI TAŞ ATIP TAHRİK ETMİŞLER!!! KÖPEKLERDE KAZLARA HADDİNİ BİLDİRMİŞ
https://www.haberturk.com/bursa-haberleri/84887431-ozel-bursada-ac-kalan-sokak-kopekleri-280-kazi-telef-ettikazlar-telef-oldu-90-bin-tl-maddihttps://twitter.com/KopekSorunu/status/1362733696734744583
H
geçen hafta
Finlandiya’da PCR testlerinde görülmeme ihtimali olan yeni bir COVİD19 mutasyon keşfedildi
Finlandiya’da PCR testlerinde görülmeme ihtimali olan yeni bir mutasyon keşfedildiFinlandiya’da yeni tip koronavirüsün (SARS-CoV-2) yeni bir suşunun tespit edildiğini, mutasyona uğramış türe Fin-796H adının verildiği bildirildi.

Mutasyonun Polimeraz zincir reaksiyonu (PCR) testlerinde görülmeme ihtimali olduğu öne sürüldü.
İtalya'da ülkede henüz hiç görülmemiş bir mutasyon türü belirlendi


Finlandiya’nın devlet televizyonu Yle’nin aktardığına göre ülkede SARS-CoV-2’nin yeni bir suşu tespit edildi, 

mutasyona uğramış türe Fin-796H adı verildi.Sağlık uzmanlarına göre enfeksiyonun yeni varyantı, İngiliz ve Güney Afrika suşlarında görülen mutasyonları içeriyor.Vita Laboratoriot’tan Doç. Taru Meri, mutasyonun Finlandiya’nın dışında bir yerde geliştiğinin tahmin edildiğini söyleyerek, “Bu tür bir hastada geçen hafta saptandı, bu nedenle bulaşıcılığı ve yayılma potansiyeli, ayrıca aşılara karşı direnci hakkında şimdilik herhangi bir şey bilinmiyor” açıklamasında bulundu. AA'nın haberine göre Finlandiyalı bilim insanları, benzersiz yapıdaki virüsün, boğaz ve burun sürüntülerinde Kovid-19 RNA'sına özgü genetik sekansları arayan PCR testlerinden gizlenebileceği uyarısında bulundu.
Geçen aralıktan bu yana SARS-Cov-2’nin İngiltere, Güney Afrika, İsrail ve Brezilya'dan mutasyona uğramış yeni SARS-CoV-2 suşlarının oluştuğu biliniyor. Yetkililer, virüsün bu varyantlarının görünüşe göre daha kolay yayıldığı ve bunun yeni vaka ve ölümlerin sayısının artmasına neden olabileceği konusunda uyarıyor.


https://tr.sputniknews.com/koronavirus-salgini/202102181043844171-finlandiyada-koronavirusun-yeni-bir-mutasyonu-saptandi
H
2 hafta
IŞİD'li kadın, Yeni Zelanda ve Avustralya'nın arasını açtı
Türkiye'de yakalanan IŞİD'li kadın, Yeni Zelanda ve Avustralya'nın arasını açtı: 'Sorun ihraç etmenizden bıktık'Suriye'den Türkiye'ye girmeye çalışırken yakalanan bir IŞİD üyesinin vatandaşlığı konusunda Yeni Zelanda ve Avustralya karşı karşıya geldi. Avustralya'nın, çifte vatandaş S.A.'nın vatandaşlığını iptal etmiş olmasını eleştiren Yeni Zelanda sorumluluk almaya çağırdı.

Avustralya ise "Kendi ulusal güvenlik çıkarlarımız önce gelir" dedi.


Milli Savunma Bakanlığı'nın (MSB), "Yasa dışı yollarla Suriye’den ülkemize girmeye çalışan Yeni Zelanda uyruklu 3 kişi, Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki hudut personelimiz tarafından yakalandı. Yakalananlar arasında yer alan 26 yaşındaki S.A. isimli kadının mavi bültenle aranan DEAŞ'lı bir terörist olduğu belirlendi" açıklaması sonrası

Yeni Zelanda ve Avustralya birbirine girdi. Yeni Zelanda, çifte pasaportu olan S.A.'yı çoktan vatandaşlıktan çıkaran komşusunu sorumluluktan kaçmakla ve sorunları kendilerinin üstüne yıkmakla suçladı. 


​Basın toplantısı düzenleyen ve kızgın olduğu görülen Yeni Zelanda Başbakanı Ardern, 26 yaşındaki S.A.'nın çifte vatandaşlığı bulunduğunu, 6 yaşındayken Yeni Zelanda'dan Avustralya'ya gittiğini, oradan da Avustralya pasaportunu kullanarak Suriye'ye girdiğini anlattı.
S.A.'nın bir süredir gündemlerinde olduğunu ve geçen yıl konuyu Avustralya Başbakanı Scott Morrison ile görüştüğünü söyleyen Ardern, "Söz konusu kişinin vatandaşlığını tek taraflı olarak sona erdirdiklerini öyle öğrendim. Ne yanıt verdiğimi hayal edebilirsiniz" dedi.
Vatandaşlıktan çıkarma meselesini öğrendiklerinden beri bunun yanlış olduğunu dile getirmeyi sürdürdüklerinin altını çizen ve iyi niyetli bir davranış olmadığına inanan Ardern, kadının iki küçük çocuğunun olduğunu hatırlatıp "Vatandaşlıktan çıkarmanın doğru adım olduğuna hiç inanmadım, bu doğru değil" diye konuştu.
Aklı başında her insanın S.A.'nın Avustralyalı olarak göreceğini vurgulayan Ardern, eğer tam tersi olsaydı kendilerinin sorumluluğu üstleneceklerini, Avustralya'nın da böyle davranması gerektiğini söyledi.


https://twitter.com/benmackey/status/1361489694308003842
https://tr.sputniknews.com/asya/202102161043819435-turkiyede-yakalanan-isidli-kadin-yeni-zelanda-ve-avustralyanin-arasini-acti-sorun-ihrac-etmenizden/
H
2 hafta
SRC BELGESİ HAKKINDA KISA BİR SORUM VAR
Şu aşağıda ki araç listesinden hangilerine SRC denilen belge gerekiyor ya da bu konuda açıklama yapan bir site var mı?


herkes bir şeyler yazmış anlayamadım


CİTROEN      Nemo, Berlingo, Jumpy, Jumper, Berlingo Kombi

DACIA          Logan, Logan Van, Logan Pick UP 

FORD            Transit Kamyonet, Transit Kombi, Transit Van, Connect

FIAT              Doblo, Fiorino, Scudo, Ducato, Pratico

HUNDAI       H100 Kamyonet                               

ISUZU          NNR Long, NLR, NNR

KIA                K2900 Kamyonet             
                                 
OPEL             Combo

PEUGEOT      Bipper Van, Partner Van, Boxer Van, Bipper Kombi, Partner Tepee, Partner Origin

RENAULT      Kangoo, Trafic, Master              
         
SKODA         Roomster

TATA              Xenon, XT Kamyonet

VOLKSWAGEN  Crafter, Transporter, Caddy, Amarok
H
2 hafta
Danıştay’dan TOGO kuleleri kararı: Yıkılacak
Danıştay’dan TOGO kuleleri kararı: Yıkılacak
Eski CHP milletvekili Sinan Aygün tarafından yaptırılan, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin mühürlediği TOGO kuleleri hakkında son kararı veren Danıştay, binanın kaçak inşa edildiğini tescilledi.Eski CHP milletvekili ve iş insanı Sinan Aygün’ün sahibi olduğu imar değişikliğine ilişkin mahkeme kararları gerekçe gösterilerek Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Aralık 2019’da mühürlenen TOGO Kuleleri’ne ilişkin Danıştay karar verdi.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre, Danıştay 6. Dairesi, TOGO kulelerine yönelik 11 Nisan 2019’da Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin açtığı ve yerel mahkeme ile istinaf mahkemesinin gizli emsal artışını iptal ettiği kararı onadı.

Mahkemenin kararıyla, “Gizli Emsal artışının usulsüzlüğü” ve “Şehircilik ilkelerine aykırılık” ve “Binanın kaçak inşa edildiği” mahkeme kararı ile tescillenmiş oldu.
'Kaçak binalara uygulanan prosedür için harekete geçilecek'

Mahkemenin kararının ardından açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş“Yalan, iftira ve harama karşı mücadelemiz karşılığını buldu. Mahkeme, Togo Kuleleri’yle ilgili kararını verdi, biz haklı çıktık.

İftira, diz çökecekti, yine çöktü. Hak yerini bulacaktı, yine buldu. Doğru duvar yıkılmazdı, yine yıkılmadı dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin ise, “Danıştay'ın kararı sonrası kaçak binalara uygulanan kanuni prosedür için harekete geçilecek.

Gizli emsallerle 20 bin m2'den 120 bin m2'ye çıkarılan inşaat kanuna uygun hale getirilecek. ABB, bu süreçte de sadece hukukun verdiği kararları uygulayacak” ifadelerini kullandı.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/202102121043798111-danistaydan-togo-kuleleri-karari-yikilacak
H
3 hafta
.
.
H
3 hafta
Sinyal vermedi diye adam döven motorcular
Ümraniye’de seyir halinde olan otomobil sürücüsü dönüş yapacağı sırada direksiyonunu kırınca arkadan gelen motosikletli ile çarpıştı.

Düştüğü yerden kalkan motosiklet sürücüsü, otomobil sürücüsünü tekme ve yumruklarla darp etti.

Saldırgan motosikletlinin arkadaşları da hem olan biteni izledi hem de dayak yiyen şahsı kurtarmaya çalışan kişiye engel oldu.

Motosiklet sürücüsü ardından darp ettiği şahsın otomobilinin aynasını tekme atarak kırdı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.Videoyu izlemek için tıklayınız
H
3 hafta
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan YouTuber'lara geriye dönük vergi soruşturması
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan YouTuber'lara geriye dönük vergi soruşturması


Başta YouTube olmak üzere sosyal medyada özel içerik oluşturarak izlenme sayısına bağlı olarak gelir elde edenlerin sayısındaki artış, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın bu gelirlerin vergilendirilmesi konusunda özel inceleme başlatmasına yol açtı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Google Ireland’ın Türkiye’deki gerçek kişilerin banka hesaplarına yaptığı ödemeler üzerinden geriye dönük 5 yıllık vergi incelemeleri başlattı.

Dünya'dan Hüseyin Gökçe'nin haberine göre bu kapsamda bazı kişilere cezalı tarhiyatlar gönderirken, YouTuber'ların elde ettiği gelirin vergiye tabi olup olmadığı tartışma yarattı.

Gelir İdaresi E. Strateji Geliştirme Daire Başkanı, Yeni Ekonomi Danışmanlık AŞ. kurucu ortağı Nazmi Karyağdı ise YouTuber'ların elde ettiği gelirin bir ticari kazanç değil, serbest meslek kazancı niteliği taşıdığını bunun da vergiden müstesna olduğunu söyledi.

Başta YouTube olmak üzere sosyal medyada özel içerik oluşturarak izlenme sayısına bağlı olarak gelir elde edenlerin sayısındaki artış, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın bu gelirlerin vergilendirilmesi konusunda özel inceleme başlatmasına yol açtı. Abone sayısı 1000’den fazla olan kişilerin YouTube’a yüklenen videolara, 4 bin saat izlenme sınırını aştıktan sonra reklam veriliyor. Videonun sahibi izlenme sayısına göre bu reklamlardan para kazanıyor.

Gelir Vergisi Kanunu’nda bu yolla elde edilen gelire ilişkin net bir hüküm yer almadığı için YouTuber'lar Gelir İdaresi’ne başvurarak elde ettikleri gelirin vergiye tabi olup olmadığını sormaya başladılar.

Başkanlık, bu gelirlerin bir tür emek-sermaye organizasyonuna dayandığını, kazanç sağlama niyet ve kastının bulunup bulunmamasının ticari faaliyet niteliğini değiştirmediğini anlattı.

Bu kapsamda Gelir Vergisi Kanunu’nun 37. maddesi uyarınca, her türlü ticari ve sınai faaliyetlerden doğan kazançların ticari kazanç olduğu belirtilerek elde edilen gelirlerin vergiye tabi olduğu cevabı verildi.

Gelişmeleri değerlendiren Nazmi Karyağdı, YouTuber'ların elde ettikleri gelirin beyana tabi olup olmadığı konusunda yıllardır tereddüt içinde olduklarını belirterek, bunun çözümü için Gelir İdaresi'nden özelge (mukteza) istediklerini ifade etti.

Bu taleplere 5 yıla yakın süredir cevap alınamadığının altını çizen Karyağdı, cevapların 2019’un sonunda ancak gelmeye başladığını kaydetti. Cevaplarda her türlü ticari ve sınai faaliyetten doğan kazançların ticari kazanç olduğu hususunun yer aldığının altını çizen Nazmi Karyağdı, şunları söyledi:
quote:


"5 yıla yakın süre boyunca elde ettiği gelir için beyanname verip vermeyecekleri konusunda resmi hiç bir bilgiye sahip olamayan YouTuber'ler, cezalı vergiyi ve gecikme faizini ödeyerek elde ettikleri gelirin vergiye tabi olduğunu öğrenmiş oldular."


https://tr.sputniknews.com/turkiye/202102091043765937-hazine-ve-maliye-bakanligindan-youtuberlara-geriye-donuk-vergi-sorusturmasi/
>
H
3 hafta
Göbeklitepe yakınlarındaki gizemli monolit "kayboldu"
Göbeklitepe yakınlarındaki gizemli monolit "kayboldu"


Şanlıurfa'da, Göbeklitepe yakınlarındaki tarlada yaklaşık 4 gün önce toprağa saplı halde bulunan metal blokun (monolit) kaldırıldığı görüldü.

Kent merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta, Göbeklitepe Ören Yeri yakınlarında yer alan Örencik Mahallesi'ndeki tarlada 

5 Şubat Cuma günü bulunan metal blokla ilgili sorular halen cevabını bulamadı.

Blokla ilgili araştırmalar sürerken, sabah saatlerinde ise yeni bir gelişme yaşandı.

Günün ilk ışıklarıyla bölgeyi kontrol eden vatandaşlar, yaklaşık 3 metre yüksekliğinde, 1 metre genişliğinde ve üzerinde 

Göktürk alfabesiyle "Gökyüzüne bak, ayı gör" ifadesinin yazılı olduğu metal blokun yerinde olmadığını gördü.
https://www.indyturk.com/node/312936/haber/g%C3%B6beklitepe-yak%C4%B1nlar%C4%B1ndaki-gizemli-monolit-kayboldu#.YCIkgZpo-9k.twitter
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.