B

Yüzbaşı
09 Aralık 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
89 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
2 hafta
ÜLKERE VE KITALARA GÖRE EN ÇOK SATAN OTOMOBİL MARKALARI
ÜLKELERE VE KITALARA GÖRE EN ÇOK SATAN OTOMOBİL MARKALARIAVRUPA KITASI VE ÜLKELERİ

Avrupa kıtasında en çok satan model Volkswagen Golf


< Resime gitmek için tıklayın >
AMERİKA KITASI VE ÜLKELERİ

K Amerika kıtasında en çok satan model FORD - F Serileri
Güney ve Orta Amerika'da ise en çok satan model TOYOTA HILUX 


< Resime gitmek için tıklayın >
ASYA KITASI VE ÜLKELERİ

Asya kıtasında TOYOTA nın değişik modelleri lider sadece Rusya'da HYUNDAI SOLARIS en çok satan model


< Resime gitmek için tıklayın >AFRİKA KITASI VE ÜLKELERİ

Bu kıtada en çok satan model TOYOTA HILUX

< Resime gitmek için tıklayın >


AVUSTRALYA KITASI VE ÜLKELERİ


Bu kıtada en çok satan model TOYOTA HILUX

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >Dünya otomotiv üretimi 100 milyon adete koşuyor ve görülüyor ki TOYOTA beğenin yada beğenmeyin dünyada LİDER OTOMOBİL üretim ve satışlarda.


Kaynaklar

https://www.statista.com/markets/419/topic/487/vehicles-road-traffic/#insights

https://www.caranddriver.com/

https://www.sekizsilindir.com/2016/09/hangi-otomobil-markas-hangi-ulkelerde.html
B
2 hafta
Yeni Nissan Qashqai Tanıtıldı. 2021 Nissan Qashqai
Sınıfının yaratıcısı olarak görülen bu SUV'da artık dizel motor yok ..!


Videoyu izlemek için tıklayınız


< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
Nissan, gerek Avrupa gerekse Türkiye pazarında C-SUV segmentinde fırtınalar estiren Qashqai’nin 3. Neslini tanıttı. Avrupa’da şimdiye kadar 3 milyonun üzerinde örneği satılan Qashqai, yeni neslinde de iddialı olmak istiyor.

Ön tampon altından başlayıp çamurlukları ve kapı altlarını geçen ve arka tamponun büyük kısmını oluşturan plastik korumalar, siyah renkte alınabilen tavan ve yan aynalarla birleşince aracı olduğundan alçak göstermiş. Dinamik görünümde, çapları ilk defa 20 inçe ulaşan jantların da var.
Arka bölümü, 2. Nesil örneklerin makyajlanmış hali gibi duran Qashqai’nin LED stopları yanlara doğru uzamış. Tamponda gri renkli koruma dikkat çekerken tavana yüzgeç anten ve spoiler yerleştirilmiş.
İç mekanında da daha modern bir rüzgar esen Qashqai’de de sonunda dijital gösterge paneline geçilmiş. X-Trail’den kopyalanmış gibi görünen yaşam alanında kapı içlerinde kullanılan cam ve ayna kumandaları Renault modellerinden tanıdık olsa da şık duruyor. Alt kısmı düzleşen direksiyon simidi üzerinde ve orta konsolun üst kısmına alınan dokunmatik ekranın altında fiziksel düğmelerin bulunması, giderek dokunmatikleşmeye doğru ilerleyen sektörde bir farklılık. Aynı yönelim, havalandırma kumandalarında da görülebiliyor. Direksiyon arkasına vites değiştirme kulakçıkları eklenirken vites kolu, yerini selektöre bırakmış. Elektrikli bagaj kapağıyla alınabilen otomobilin burada sunduğu hacim de yaklaşık 50 litre artmış.

Yeni nesil aracın donanımında yüksek yan destekli ve deri döşemeye sahip koltukların yanında temassız şarj istasyonu, ısıtmalı direksiyon simidi, 10.8 inç büyüklüğünde head up display ve elektrikli, hafızalı, ısıtmalı ve masaj fonksiyonlu ön koltuklar bulunuyor.

ProPilot isimli yardımcı sistem sayesinde adaptif hız sabitleme sistemini navigasyondan aldığı bilgilerle birleştirebilen otomobil dur kalk trafikte de yarı otonom sürüş sunabiliyor. Qashqai’nin ilginç güvenlik donanımları arasında ön koltuklar arasına yerleştirilen hava yastığı var.

Kaput altına geçtiğimizde Qashqai’nin dizel motorlara veda ettiği görülebiliyor. Avrupa pazarları için sunulacak benzinli motorlarsa elektrik takviyeli olacak. 1.33 litre hacimli tanıdık ünitenin 12 Volt hafif hibrit sisteme sahip seçenekleri 140 ve 158 beygir güç ve 270 Nm’ye kadar tork üretebilecek. CVT veya manuel şanzımanla alınabilen modellerin en güçlü olanı dört tekerlekten çekiş seçeneği de sunacak.
Qashqai’nin asıl yeni motoruysa e-Power armalı araçta. 1.5 litre hacimli benzinli motoru, değişken sıkıştırma oranına sahip olan araç, bu üniteyle sadece pillerini beslerken 190 beygir güç, 330 Nm tork üretebilen elektrik motoru, gücünü iki tekerleğe aktaracak.
B
2 hafta
2021 Hyundai AZERA Ülkemizde satışa sunulacakmış
Videoyu izlemek için tıklayınız
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >MOTOR SEÇENEKLERİ

İki yeni motor ile gelen modelin 4 seçeneği bulunuyor. 3.3 litreliklik motor 290 hp, 2.5 litrelik motor ise 300 hp üretiyor. Diğer seçenekler ise 2.4 hibrit ve 3.0 LPG .

Kore'de fiyatlar 28.490 $ başlıyor.USA'da 25.000 $ civarlarında satışta olacak...

Ülkemizde satılacağı söyleniyor.Ne kadar doğrudur bilmem ama getirilirse bile uçuk fiyatlatla satışa sunulur diye düşünüyorum.Bu motor seçenekleri ile ülkemizde alacak kaç kişi olur ? bilemiyorum..!
B
4 hafta
Nihayet ülkemize Nvidia 3000 serisi laptoplar geldi. ( Sadece MSI Markasında )
< Resime gitmek için tıklayın >https://www.hepsiburada.com/laptop-notebook-dizustu-bilgisayarlar-c-98?filtreler=islemcitipi:Intel%E2%82%AC20Core%E2%82%AC20i7;islemci:10870H,10875H,1185G7,10750H;ekrankarti:Nvidia%E2%82%AC20GeForce%E2%82%AC20RTX%E2%82%AC203070,Nvidia%E2%82%AC20GeForce%E2%82%AC20RTX%E2%82%AC20306Nihayet ülkemize Nvidia 3000 serisi laptoplar geldi.

Sadece MSI laptoplar da Nvidia 3000 serisini görmekteyiz. Yukarıdaki linkten merak edenler fiyat ve özelliklerine bakabilirler.Tahmin edildiği gibi yüksek fiyatlarla giriş yaptı maaalesef ..!
B
2 ay
Hotbird ve Astra19.2 uyduları kaçlık çanakla izlenebilir ?
Hotbird ve bilhassa Astra 19.2 uydusu TR den izlenebilir mi ?

Kimileri Astra uydusunun ülkemizi kapsamadığını söylüyor.

Ben Antalya civarında yaşamaktayım.İyi bir çanak antenle yayınları alma şansım var mı ?
B
2 ay
MSN Özleyenler var mı ?
< Resime gitmek için tıklayın >
8 MSN Messenger Hatırası! Ve özlem var ..! Eskiye ...

WhatsApp'ı bir süreliğine bir kenara bırakın; eskiden onun yaptığı işi yapan efsane MSN Messenger'ı hatırlayın. İşte MSN Messenger kullandığımız günlerden geride kalan, 8 unutulmaz şey ...

1. Şarkı Sözlerini Durum Güncellemesi Olarak Paylaşmak

Gelişim çoğu zaman vazgeçilmez olsa da, bazen özel şeylerin ölmesine neden olabiliyor. Facebook ve WhatsApp, son yıllarda Snapchat'in yolunu izledi ve durum güncellemelerini fotoğraflı ve videolu, kendiliğinden yok olan paylaşımlar haline getirdi.

2. Titreşim Gönderme

Her ne kadar artık kapatabiliyor olsak da, WhatsApp'ın mavi onay işaretleri hem harika, hem de baş ağrısı. Bir arkadaşınız mesajınızı okuduğunda ve hemen cevap vermediğinde, canınız epey sıkılabiliyor. MSN Messenger'da ise "nudge" özelliği sayesinde arkadaşınızın MSN penceresini ve "odasını" titreşime boğabiliyordunuz. Bazen kötü amaçla kullanılsa da bir işe yarıyordu ve bugün hala kullanılabilirdi.

3. Durumlar Arası Geçiş

MSN'de "Çevrimiçi" ile "Çevrimdışı Görün" seçenekleri arasında kolayca geçiş yapabiliyordunuz. Çevrimiçi olduğunuzda tüm arkadaşlarınız bununla ilgili bir uyarı alıyor ve ilgi odağı haline geliyordunuz.

4. Emojiler

Emojileri icat eden MSN Messenger olmasa da, onların herkes tarafından tanınmasında önemli rol oynadı. MSN'in emojileri daha basitti ancak samimiydi. Irk ve cinsel açıdan WhatsApp'taki kadar çeşitlilik sunmuyordu ancak farklı yeşil tiksindirici yüzler, şeytani yüz, göz kırparak flört eden yüz ve fazlası... Hepsi oldukça güzeldi.

5. Kendi Emoji Kısayollarınızı Oluşturma

Dokunmatik ekranlardan öncesinde parmağımızı kullanarak yüzlerce emoji arasında dolaşamıyorduk. Bunun yerine kendi kısayol kodlarımızı yazıyorduk. Özel kısayollar ile örneğin "A" tuşuna üç kez basarak sohbet penceresini emoji'lerle doldurabiliyorduk.

6. Mayın Tarlası Bayrakları

Sohbetin ortasında arkadaşınız size Mayın Tarlası oynamayı teklif edebiliyor ve mayınların yerini tahmin etmeye çalışırken, sohbeti sürdürebiliyordunuz. Bugün Facebook Messenger'da oynayabildiğiniz birkaç oyunlar var ama eskinin tadı bir başkaydı.

7. Göz Kırpmalar

Titreşimler gibi MSN'deki göz kırpmalar da pek nazik değildi. Tüm ekranı kaplayabilen animasyonlu "göz kırpmalar", sizi bir anda yerinizden sıçratabiliyordu. Engellenmesi mümkün olmayan bu riskli işlev, konuşurken bir anda karşınızda dans eden bir domuz görebileceğiniz anlamına geliyordu.

8. İnsanlarla Konuşmanın Heyecanı

Okuldan eve giderken MSN'de yapacağınız konuşmalar için kimler heyecan duyuyordu? Vede yeni tanışmalar.Sanırız herkes... Facebook ve WhatsApp'ın her yerde, her an elimizin altında olması, bu heyecanı ortadan kaldırdı. MSN Messenger, zamanı için yeni bir şeydi ve internet üzerinden konuşmak heyecan vericiydi.

Bu heyecanı geri getirmenin bir yolunu bulmak gerek.
WhatsApp uygulamasını MSN var olsaydı siler süpürürdü ..!


İnternet üzerinden iletişim kurmaya yönelik seçeneklerimiz artık eskisinden çok daha fazla. Ancak eskiden böyle değildi, işe yarar tek seçeneğimiz MSN Messenger'dan ibaretti. 22 yıl önce, 1999'da çıkan MSN Messenger bir öncü olsa da hizmet, bir kaç sene önce kapandı ama Tüm yeni uygulamarı MSN hala çalışıyor olsaydı cebinden çıkardı
Hey gidi günler hey ..!

8 Şubat'a kadar onaylamayanlar kullanamayacak: WhatsApp Uygulamasını
WHATSAPP SÖZLEŞMESİNDE YER ALAN MADDELER 

WhatsApp'ın 4 Ocak'ta güncellenen "Gizlilik İlkesi"ne uygulamanın resmi sitesinde de yer verildi. Sitede yer alan metinde, WhatsApp'ın Facebook şirketlerinin bir parçası olduğu vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

"Hizmetlerimizin yürütülmesi, sağlanması, iyileştirilmesi, anlaşılması, özelleştirilmesi, desteklenmesi ve pazarlanması amacıyla WhatsApp; hizmetlerimizi ne zaman yüklediğiniz, kullandığınız veya hizmetlerimize ne zaman eriştiğiniz dahil olmak üzere bazı bilgileri almak veya toplamak zorundadır.

Aldığımız ve topladığımız veri türleri, hizmetlerimizi nasıl kullandığınıza bağlıdır. Hizmetlerimizi sağlamak için belirli bilgilere gereksinim duyarız ve bunlar olmaksızın hizmetlerimizi size sağlayamayız.

Facebook şirketlerinin bir parçası olan WhatsApp, diğer Facebook şirketlerinden bilgi alır ve bu şirketlerle bilgi paylaşımında bulunur


WhatsApp, kullanıcıların hangi verilerini toplayabiliyor?

Hesap Bilgileri

Mesajlar

Bağlantılar

Durum Bilgisi

İşlem ve Ödeme Verileri

Müşteri Desteği ve Diğer İletişimler

Kullanım ve Kayıt Bilgileri

Cihaz ve Bağlantı Bilgileri

Konum Bilgileri

Çerezler

Başkalarının Sizin Hakkınızda Sağladığı Bilgiler (Üçüncü taraftan sağlanır.)

Kullanıcı Şikayetleri (Üçüncü taraftan sağlanır.)

WhatsApp’taki İşletmeler (Üçüncü taraftan sağlanır.)

Üçüncü Taraf Hizmet Sağlayıcıları (Üçüncü taraftan sağlanır.)

Üçüncü Taraf Hizmetleri (Üçüncü taraftan sağlanır.)
B
2 ay
2021 Avrupa'da Yılın Otomobili Ödülü İçin Aday Listesi
< Resime gitmek için tıklayın >
2021 yılının aday otomobillerinin listesi belli oldu. Paylaşılan ilk listede 29 adet otomobilin yer aldığı görülüyor.

Araçlarda aranan şartlardan birisi ise aracın 2021 yılından önce Avrupa'da en az 5 ülkede satışa çıkmış olması şartı oluyor.

Avrupa'da Yılın Otomobili " 2021 Ödülü " için hazırlanan 29 araçlık liste ...

 • Audi A3
 • BMW 2 Serisi Gran Coupe
 • BMW 4 Serisi
 • Citroen C4
 • Cupra Formentor
 • Dacia Sandero
 • Fiat 500
 • Ford Explorer
 • Ford Kuga
 • Honda e
 • Honda Jazz
 • Hyundai i10
 • Hyundai i20
 • Hyundai Tucson
 • Kia Sorento
 • Land Rover Defender
 • Mazda MX-30
 • Mercedes-Benz GLA
 • Mercedes-Benz GLB
 • Mercedes-Benz GLS
 • Mercedes-Benz S-Serisi
 • Peugeot 2008
 • Polestar 2
 • SEAT Leon
 • Skoda Octavia
 • Toyota Mirai
 • Toyota Yaris
 • Volkswagen Golf
 • Volkswagen ID.3

8 Ocak 2021 tarihinde bu listeden çıkarılan 7 adet finalist otomobilin açıklanacağı ve daha sonra kazanan otomobilin de 1 Mart 2021 tarihinde açıklanacak...

Yorum yapanların tahminlerini alabilirim.
B
2 ay
2021 yılı trafik cezalarında artış oldu !
< Resime gitmek için tıklayın >Cezalar yeni yıldan itibaren %9.11 oranında zamlı olacak !

Yeni cezalardan en düşüğünün 113 TL miktar ile taşıma sınırı üzerinde yolcu alan sürücülere kesileceğini görüyoruz.
En yüksek ceza ise 35.699 TL ile işletme şartlarına uymadan araç muayene etmeyi üçüncü kez tekrarlayanlara kesilecek.


 • Yetkisi olmadığı hâlde aracında çakar denilen ışıklı/sesli uyarı sistemlerini bulunduranlara: 1.339 TL


 • Araç tescil belgesini araçta bulundurmayanlar ile tescil plakasını olması gereken yerin dışında bulunduranlara: 122 TL


 • Emniyet kemeri takmayanlara: 144 TL


 • Park ve duraklama yasaklarına, dönüş ve geçme kurallarına, indirme ve bindirme kurallarına uymayanlar ile araçlardan çöp atanlar veya yüksek seste müzik dinleyenlere: 144 TL


 • Trafik kurallarına uymayan yayalar veya kask takmayan motosiklet sürücülerine: 144 TL


 • Engelli park yerlerini işgal edenlere: 288 TL


 • Araç yükleme kurallarına uymayanlara: 300 TL ile 7.369 TL arası


 • Kırmızı ışık ve şerit ihlali yapanlara, %30'a kadar hız sınırını aşanlara, araç kullanırken cep telefonu kullananlara ve araç muayenesini yaptırmayanlara: 314 TL


 • Geçerlilik süresi dolan sürücü belgesi ile araç kullananlara: 543 TL


 • Araçlarına nitelik veya ölçülere aykırı plaka takan, öngörülen sayıda tescil plakası takmayan, farklı okunması veya okunmamasını sağlayacak şekilde tescil plakasında değişiklik yapanlara: 551 TL


 • Kış lastiği kullanma zorunluluğu bulunan yolcu ve eşya taşımacılığı yapan fakat bu kurala uymayanlara: 835 TL


 • Alkollü olarak araç kullandığı ilk kez tespit edilen, trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde art arda birden fazla şerit değiştiren, ters istikamette araç süren, emniyet şeridi ihlali yapan ve hız sınırlarını yüzde 50'den fazla aşanlara: 1339 TL


 • Araçlarında radar tespit cihazı bulunduranlara: 2.698 TL ile 4.067 TL arası


 • Drift/spin yapıp trafiği tehlikeye atanlara: 6.700 TL

Kesilen para cezalarını 15 gün içinde ödeyenlere %25 indirim uygulanacakKÖPRÜLERDE % 25 CİVARI ZAMLANDI..!


15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet köprüsü


2020 yılında otomobiller 10.50 TL ücret ile köprüden geçebilirken bu yıl fiyat 13.25 TL'ye yükselecek

Minibüsler'de bu ücret 13.50 TL'den, 17 TL oldu

Otobüslerde ise ise bu fiyat 29.50 TL'den, 37 TL oldu

Motosiklet sürücüleri ise bu yıl geçişi 5.25 TL oldu


Osmangazi Köprüsü


2020 yılında otomobillerin 117.90 TL den geçebildiği köprüde fiyatlar 147.50 TL'ye yükselecek

Minibüsler'de bu ücret 188.65 TL'den, 236 TL oldu

Otobüsler'de 224 TL'den, 280 TL olduYavuz Sultan Selim Köprüsü


Otomobiller'de 21.90 TL'den, 27.50 TL oldu

Minibüsler'de bu ücret 29.10 TL'den, 36.50 TL oldu

Otobüsler'de 54.10 TL'den, 67.50 TL oldu

Kamyonlar'da 137.30 TL'den, 171.50 TL oldu

Tırlar için ise 170.80 TL'den, 213.50 TL oldu

Motosiklet sürücüleri ise bu yıl geçişi 19.90 TL oldu
B
3 ay
Yeni Hyundai i30 Avrupa'da satışa çıktı.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >Geçtiğimiz yıl Türkiye'de satışı durdurulan Hyundai i30, yeni makyaj görmüş haliyle Avrupa'da satışa sunuldu.

Hyundai i30, Türkiye’de artık satılmasa da 2020 - 2021 modelleri Avrupa’da satışa sunuldu.Ülkemize geleceğide söyleniyor ama ne zaman bilinmiyor.
Yeni Hyundai i30, kendi çizgilerinden ödün vermeyecek şekilde biraz makyaj görmüş. Yeniden tasarlanan ön ızgara, i30’un en dikkat çekici özelliklerinden birisi olmuş. Açıkçası i30’da kullanılan tüm detaylar biraz keskin hatlara sahip.Arka tarafta Tamponda kullanılan siyah plastik detaylar ve çift egzoz çıkışıyla araç daha sportif bir görünüm için yapılmış görünüyor.

Aracın içine baktığımızda dış tasarımda yapılan makyajın iç kısımlarda uygulanmadığını görüyoruz.Yeni Hyundai i30, 10,25 inç boyutlarında yarı dokunmatik bir multimedya ekranına sahip. Açıkçası aynı segmentte bulunan diğer rakipleri full dokunmatik multimedya ekranlarına sahipken i30’un hala neden analog düğme kullanma isteği devam ediyor. 
Yeni Hyundai i30, aynı zamanda multimedya ekranı üzerinden Apple CarPlay ve Android Auto gibi akıllı telefonlarınızı arabanızla eşleştirebileceğiniz donanımı da standart olarak sunuyor. 

Araç, Hyundai Bluelink olarak adlandırılan ve telefonunuzun ekranını multimedya ekranına yansıtmanıza olanak sağlayan bir özelliğe sahip. Sadece 2020 - 2021 modellerinden itibaren kullanılabilecek olan bu özellik, ilk 4 yıl ücretsiz olarak sunulacak ve daha sonrasında ücretli bir seçenek haline gelecek. 

Yeni Hyundai i30 geri vitese alındığı zaman arka taraftan gelen bir başka araç algıladığında sürücüyü görsel olarak uyarıyor.Standar donanım olarak mevcut olacakmış.

Hyundai i30, arka tamponda konumlandırılmış sensörler sayesinde kör noktada bir araç algıladığı anda sürücüyü sağ ve sol aynalardan uyarıyor. Sürücü bu uyarıyı görmez ve o şeride doğru sinyal verirse sistem bu sefer sesli olarak sürücüyü uyarmaya başlıyor
Aracın ön tamponuna yerleştirilen kamera ve radar sensörleri, sürekli olarak aracın önünü tarayarak başka bir araç ya da yaya olup olmadığını tespit edebiliyor. Olası bir durumda sürücüyü uyaran bu özellik, sürücünün uyarıları dikkate almadığı durumlarda lastiklere fren uygulayarak çarpışma riskini en aza indirmek için tasarlanmış.Standar donanım olarak mevcut olacakmış.

MOTOR SEÇENEKLERİ

1.0 TGD-i 7 ileri otomatik

Motor tipi: 3 silindir benzinli
Beygir: 120 hp
Maksimum hız: 196 km
0-100 km hızlanma: 11,2 saniye

1.5 TGD-i 7 ileri otomatik

Motor tipi: 4 silindir benzinli
Beygir: 159 hp
Maksimum hız: 210 km
0-100 km hızlanma: 8,6 saniye

1.6 CRDi 7 ileri otomatik

Motor tipi: 4 silindir dizel
Beygir: 136 hp
Maksimum hız: 200 km
0-100 km hızlanma: 9,9 saniye

Motor vede versiyon seçenekleri olarak hangi donanımlarla ülkemize getirilir ileride göreceğiz.


< Resime gitmek için tıklayın >


Yukarıda İngilterede ki güncel fiyat listesi var.
Hyundai i20’nin en düşük paketinin Ülkemizde 166.000 TL olduğunu düşünürsek  
i30 Türkiye’ye geldiği zaman en düşük ne kadar olur siz düşünün..!
B
3 ay
2022 Hyundai yeni Tucson Suv
Videoyu izlemek için tıklayınız
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


Yarının SUV'si bugün burada. Çarpıcı, fütüristik tasarım, sınıfının lideri sezgisel teknoloji ve çok yönlü güç aktarım seçenekleri ile sınırlar zorlandı. Tamamen yeni 2022 TUCSON SUV .

Tuscon suv 2022 otomobilin ülkemizde hangi donanım ve versiyonları ile gelececek zamanla göreceğiz ...
En önemlisi ne kadar ederden satışa sunulacak.Bence beklentilerin üzerinde bir fiyat skalası olacak...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.