D

Yarbay
27 Aralık 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
25 üye
Görüntülenme (?)
343 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
D
11 sa. önce
DERS KAYIT DÖNEMİNİ KAÇIRDIM YARDIM (SGK İPTAL OLMUŞ)
arkadaşlar zaten sene sonunda okul değiştireceğim için ders kayıt aklımdan çıkmış ancak bugün hastanede parayla muayene olmak zorunda kaldım ve ilaçlarımı alamadım. Sigorta sisteminden anında çıkarmışlar sanırım çünkü şuan öğrenciliğim pasif gözüküyor.

Dün ekle-bırak dönemi başladı ben de hemen tüm derslere kayıt oldum. Derslerim onaylandıktan sonra öğrenciliğim tekrar aktif olur mu ve sistem otomatik tekrardan sigortaya alır mı beni ?
D
geçen ay
“KIZINA ŞU AN TECAVÜZ EDİYORUM” (HABER)
Hayatımda bu kadar kan donduran bir olay daha duymamıştım. Bünyesi hassas olanlar hiç girmesin bile konuya.

Önce şöyle haberi bırakayım: https://www.haberler.com/intihara-kalkisip-yataga-bagimli-kalan-magdurun-13876959-haberi/


Benim saydığım suçlar: Kaçırma, alıkoyma, tecavüz etme, işkence ve olaydan sonra defalarca tehdit etme.

Ve tahmin edin ne oldu ? Evet yine bir halta yaramayan Türk mahkemeleri bunları yapan ve masum işinde gücünde anne olan bir kadının hayatını karartan adamları TUTUKSUZ YARGILAMIŞ.... Benim diyecek hiçbir şeyim yok. Bu ülkeye dair olan 1gr inancım da artık yok olmuştur. Gerekirse temizlikçi olurum yine de yurtdışına yerleşip eşimin çocuklarımın bu adaletsiz ve cahil düzende yaşamamasını sağlarım.
D
4 ay
UBUNTU HER ŞEY ÇOK KÜÇÜK GÖZÜKÜYOR ?
arkadaşlar 20.04 sürüm ubuntu kurdum. ekranım 14 inç ve uygulamalarda her şey inanılmaz küçük gözüküyor nasıl düzelteceğimi bulamadım. örnek olarak zoom uygulamasını atıyorum, aynı sorun chromiumda da var.
< Resime gitmek için tıklayın >
D
12 ay
VİRÜS KISIRLAŞTIRIYOR
bir makaleye ve habertürkteki profesörün dediğine göre sperm kalitesini %60 düşürüyormuş. hepimiz kısır olacağız bu çekik gözlü yaratıklar yüzünden.
D
12 ay
INSTAGRAM'DAN REPLİKA NBA FORMA ŞORT ?
bildiğiniz iyi bir sayfa var mı ? almak istiyorum ben bulamadım.
D
12 ay
SPOR SALONLARI VE VİRÜS TEHLİKESİ
bu ay spor salonuna yazılacaktım (mahalle arası değil büyük ve bilindik bir yer) ama virüsten dolayı tedirgin oldum. sonuçta orda duşa gireceğim ve insanların teri aletlere falan değiyor, sizce ne kadar riskli olur ?
D
geçen yıl
ÜNİVERSİTEDE HAZIRLANANLAR BU SENE DE OLMAZSA ?
Örneğin ben EA da ilk bin için hazırlanıyorum, en kötü ihtimalle ilk 10k dan tercih yaparım diyorum ama 10k dışında hiçbir bölüm/okul tatmin etmiyor.

Bu sene girersem 25 yaşında mezun oluyorum, bu kadar sürunmüşken 1 sene daha kasıp ilk 100 e girip 26 yaşında yurtdışına rahatça çıkabilecek bir okul ve bölüm mezunu olmak bir kayıp değil gibi. (Ortalama İİBF veya hukuk bölümlerinden 1 sene önce mezun olmaktansa)
D
geçen yıl
ORTA SEVİYE ÇÖZÜMLÜ TYT MAT VE GENEL DENEME ?
arkadaşlar kolay-orta arası fazla zorlamayacak geliştirme, hızlanma ve konu tekrarı amaçlı çözümlü tyt mat ve tyt genel deneme önerir misiniz ?
D
geçen yıl
YEDİTEPEDE OKUYAN VAR MI ?
okul ve bölüm değiştirmeyi düşünüyorum o yüzden bir iki şey sormak istiyorum
D
geçen yıl
1. EA DERECE KAMPI [OCAK]
hazirana kadar haziran dahil olmak üzere bu şekilde 6 adet aylık kamp konusu açacağım gelişimimi takip etmek ve motivasyonu diri tutup disiplini sağlamak için. hedefim ea'da 1k'ya girmek, benzer hedefi olanlar varsa onlar da benimle birlikte konuda takip yapabilir.

üniversitede olduğum için kasım sonu ve aralık döneminde çalışmaya pek vakit ve enerji bulamadım. şimdi bu ay itibariyle okulu artık tamamen bir kenara bırakıp sınava odaklanıyorum.
güncel durumumda tyt'de 65-75 aralığındayım. ayt'de edebiyat ve sosyale başlamadığım için deneme henüz çözmedim. ayt mat'ta ise konuları tamamlamaya devam ediyorum. şuan beni en çok zorlayan ders geometri çünkü çalışmak zulüm gibi geliyor. eis föyünü aldım ve bu ay ciddi bir ilerleme planlıyorum.


OCAK KAMPINDA YAPILACAKLAR:
- Mikailhoca Fonksiyon-2.der.denklemler-Parabol-Polinom dörtlüsü bitecek
- KAF'3 den ilk 3 konu bitecek
- Acil TYT Mat kitabından tekrar yapılacak
- EİS Geometri föy + Birey-B den üçgenler bitecek (bu çok zor olacak ama bunun için 3 defa kütüphanede sabahlamayı düşünüyorum)
- Dil bilgisine başlanılacak
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.