B

Yüzbaşı
10 Haziran 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
99 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
B
2 hafta
İptal Olan Faturasız Hattı Açtırma Ücreti
TL yüklenmediği için birkaç gün önce iptal edilen faturasız Turkcell hattını tekrar açtırma ücreti güncel olarak ne kadar? Mağazaya gitmeden, internet üzerinden faturasız hat sipariş etme imkanı var mı?
B
4 hafta
TEB Sade Kart ile 200/20 TL (Toplam 80 TL) İndirim (Kişiye Özel)
200 TL üzeri her harcama 20 TL, toplam 80 TL indirim veriyor.

Kampanya bana SMS ile bildirildi.

Degerli Musterimiz, TEB Sade Kartinizdan size ozel 80 TL Indirim! 19-31 Mart tarihlerinde TEB Sade Kartiniz ile yapacaginiz 200 TL ve uzeri her alisveris harcamanizda 20 TL, toplamda 80 TL Indirim kazanmak icin SADE1 yazip 4616'ya gonderin. Indirim 2 Nisan tarihinde ekstrenize yansitilacaktir.
B
3 ay
TikTok İnsanları
TV'de, internette sürekli TikTok adını duyuyordum. Gençlerin klip tarzı videolar çekip yayımladığı bir uygulama olarak biliyordum. Uygulamayı hiç indirmemiştim. Dün indirdim. Keşfet kısmından yaklaşık 15 dakika kadar çeşitli videolara baktım.

On beş dakika sonra uygulamayı kaldırdım. TikTok'u keşfettikten sonra vardığım kanaat, benim bu yüzyıla ait olmadığım idi.

Ergen olarak adlandırılabilecek kitlenin saçma sapan videolar çekmesi bir noktaya kadar kabul edilebilir ama anneler, babalar ve diğer yetişkinlerin düştüğü durumu görünce gerçekten hayret ettim. İzlediğim videoları çekmek için gram zeka taşımaya gerek yok.

Sokakta yanlışlıkla dönüp baksan "karıma / kızıma ne bakıyorsun" diye kavga çıkaracak tiplerin karıları / kızlarıyla sersefil hallerde videolar çekip paylaşmasına ayrı bir şaşırdım.

TikTok'u çekici kılan nedir? Yetişkin insanların bile bu denli meyletmesinin sebebi nedir? Ailelerinizdeki yetişkinler de TikTok çekiyor mu?

Konunun biraz tartışılmasını istiyorum.
B
3 ay
CardFinans İnternet Kampanyası (7 TL indirim ve 3 Taksit)
150 TL-1.000 TL arası tek çekim internet alışverişinize 3 taksit, ayrıca her ay 150 TL üzeri ilk internet alışverişinize 15 TL indirim fırsatı!

Finansbank İnternet şubesinin kampanyalar bölümünde "İnternet Kampanyası" adıyla geçiyor. Kampanya katılım ücreti aylık 8 TL olarak yansıyor. 15 TL indirim veriyor ama 8 TL ücret kestiği için elimize 7 TL indirim geçiyor. Buna ilave olarak yasaklı sektörler haricindeki harcamaları 3 taksite bölüyor. Dilediğiniz zaman kampanya katılımınızı "mobil uygulama" üzerinden iptal edebiliyorsunuz.

Aralık ayında başka bir kampanya ile birleştirmek için FİX karta bağlı sanal kart ile katıldım. İnternetten yaptığım ilk harcamayı 3 taksite böldü ama 15 TL indirim yansımadı. Sonra başka bir harcama daha yapmam gerekti. Bu ikinci harcamaya hem indirim hem taksit yaptı.

< Resime gitmek için tıklayın >
B
3 ay
Evde Hayvan Besleyenler "Hayvansever" midir?
Evde hayvan besleyen kişilerin hayvansever olarak adlandırılmasını bir türlü anlayamıyorum. Hangi hayvan olursa olsun o hayvanın doğal ortamı ev midir? Kuş kafeste, balık fanusta, kedi/köpek apartman dairesinde yaşamak için mi programlanmıştır? Bir hayvana ev ortamında çok iyi bakılması, onu oraya ait kılar mı? Bir insanı mağaraya veya bir ağacın tepesine kapatıp onun beslenme ve sağlık ihtiyaçlarının mükemmel şekilde karşılanması, insanseverlik olur mu?

Modern zamanda yalnızlaşan insanlar sırf kendi mutluluğu için hayvanları maskot/oyuncak/arkadaş niyetine ev içine alıyorlar ve bir de kendilerini hayvansever olarak pazarlıyorlar. Fiziksel olarak güçlü bir insan, güçsüz bir insanı zorla kendi ülkesindeki evine götürüp mükemmel şekilde beslese ona iyilik mi yapmış olur; yoksa o kişiyi çevresinden, kültüründen, geleneklerinden kopardığı için ona kötülük mü yapmış olur?

Bence hayvansever kişi, hayvana suni destekler vermek yerine hayvanın doğasına zarar vermeyen kişidir. Hayvan, doğasında çok daha mutlu yaşayacaktır. Tabiatına uygun şekilde beslenecek, dönemine uygun şekilde çiftleşecek, av/avcı olarak doğanın dengesinin sorunsuz şekilde işlemesine katkı sunacaktır.
B
4 ay
Film / Dizi Sektörünü Bilim Kurgunun Ele Geçirmesi
Yabancı filmler için konuşuyorum. Son yıllarda çekilmiş film ve dizilerin yarıdan fazlasını bilim kurgu oluşturuyor sanırım. Çeşitli izleme uygulamalarına üyeyim. Ne izlesem diye inceliyorum, inceliyorum... Elde var sıfır. Sanat filmi izlemek isteyene film var. Ama aksiyon, polisiye, suç, gerilim temalı izlenecek film bulamıyorum. Varsa yoksa bilim kurgu. En çok izlenenler listesine bakıyorum, bilim kurgu.

Yeryüzünde her şeyin filmi yapıldı mı gerçekten? Bütün konular işlendi ve hayat hep tekerrür mü ediyor? Bilim kurgu neden sektörü bu derece ele geçirdi?
B
4 ay
Klavye - Fare Setinin Faresi Çalışmaz Oldu
Logitech kablosuz klavye ve fare seti kullanıyorum. Farenin sol tık düğmesi sorunlu çalışmaya başladı. Ürünü yaklaşık 4-5 yıldır kullanıyordum. Fareyi sökmeye çalıştım ama sökemedim.

Klavyenin model kodu K330 iken fareninki M215. Yeni bir set almak yerine sadece fare alarak klavye ile aynı alıcı üzerinden kullanmam bir şekilde mümkün olur mu, yoksa bilgisayara her iki cihaz için de ayrı ayrı alıcı mı takmam gerekecek?

Önerilerinizi bekliyorum.
B
4 ay
Kovid-19 Sebebiyle Hiç Kimsenin Yere Kapaklanmaması
Kovid-19 Çin'de ilk patlak verdiğinde sokakta, ofiste, metroda bir anda yere kapaklanan insan videoları paylaşılmıştı. Virüs dalga dalga dünyanın her yerine yayıldı. Ancak Çin'deki o ilk görüntüler haricinde bir anda yere kapaklanan hiç kimseyi görmedik.

Peki salgının ilk günlerinde piyasaya sürülen o videolar ne idi? Kim yaydı? Amaçlanan neydi?
B
6 ay
Silinsin
Konu anlaşıldı. Silinebilir.
B
7 ay
Neden Sanal GSM Numarası Satışı Yapılmıyor?
850'li ve coğrafi alan kodlu sanal numara satışı yapılıyor ama bunları almak için kırk takla atmak gerekiyor. Peki GSM operatörleri neden internet şebekesi üzerinden görüşme sağlayan GSM alan kodlu sanal numara satmıyor? Telefonumuza kuracağımız bir uygulama ile birden fazla GSM hattı kullanabiliriz. Çeşitli ihtiyaçlara cevap verir. Cep merkezleri aracılığıyla pratik şekilde yeni numara alabiliriz. Mutlaka bir gün bu da olur ama neyi bekliyorlar, anlamıyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.