B

Çavuş
19 Nisan 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
53 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
4 hafta
Motolux Fayton 5000 ve Yuki YK-32-A PONY X farkı ne
Motolux Fayton 5000 ve Yuki YK-32-A PONY X farkı ne? Görünüşü çok yakın. Neden 1000 TL fark var?
B
3 ay
3 tekerlekli elektrikli motor. Yuki mi Volta mı?
76 yaşındaki babam uzun bir süredir 3 tekerlekli bir şey istiyordu. Düzce'ye yerleştik. Kullanmak için tam yeri. Melene balık tutmaya, bakkala, pazara giderken kullanır. (arabaya park yeri aramaktan uyuz olduğu için yürüyerek gider normalde) 

Yuki'lerin torku daha iyi diyorlar, doğru mu?
B
geçen yıl
Amazon.com gümrük
Amazon'da bakiyem var. Onu kullanmak istedim. Roku Ultra almayı düşünüyorum fakat alışveriş aşamasına geldiğinde fiyat vergi için ekstra artmadı. Eskiden vergi için yüzde kesiyorlardı. Artık bıraktılar mi?
B
3 yıl
auris touring sports avensis touring sports farkı
auris touring sports ve avensis touring sports farkı nedir?
B
4 yıl
Kadıköy Göztepe'de Superonline VDSL kullanan var mı?
Performans nasıl?
B
5 yıl
i7-6700HQ, IPS ekranlı, 3000 TL civarı laptop önerir misiniz?
4 yaşındaki Toshiba Satellite P850ST3GX1, i7-3630QM işlemcili yavrum bugün hayata gözlerini yumdu. HDD, ram söküp denememe rağmen ekrana görüntü gelmiyor. HDMI ile tv ile de denedim. Hayat belirtisi yok. Büyük ihtimalle anakart problemi. Benim işim web site yapmak. 10 gün içinde yazlığa gidiyorum. Tamir filan bekleyemem. Zaten rahmetlinin ekranı yeni kuşak laptopların IPS ekranı yanında boynu bükük kaldığı için 6 aydır ona bir kardeş almayı düşünüyordum.

Aynı anda 200 Firefox sekmesi, Photoshop, PHPStorm, Spotify, arka planda Football manager açan biriyim. (Yavrumu nasıl da yormuşum. :-( ) Arada Skyrim filan da takılırdık yavrumla. Şöyle 3000 TL civarı i7-6700HQ'lu ne önerirsiniz?
B
5 yıl
2014 yılı TTNet Yazlık internet sözleşmesi
2014 yılı TTNet Yazlık internet sözleşmesini saklayan var mı?
B
6 yıl
Yazlığa bağlanan internet problemi
İki aylığına internet aldım. Resmen hızı yerlerde sürünüyor. Üstümdeki komşunun internetine bağlandığımda yeterince iyi. Kendi internetimde Youtube'dan dosya indirirken 800 kilobayt buluyorum fakat aynı performansı torrent da göremiyorum fakat komşumun internetine geçer geçmez torrent 800 kb'ye fırlıyor ama benim internetimde 100 kb üzerine çıkmıyor. Kendi modemim ile aramda 3 metre yok. Şimdi ben ttnet'e ne şikayette bulunayım?
B
7 yıl
Yeni alınan açılmayan anakart
Anakart: Supermico X10SBA
Bellek: Corsair 8GB (2x 4GB) 1333mhz PC3-10666 204-pin DDR3 SODIMM Laptop Memory Kit

ABD'den bugün elime ulaştı ve montaj sonrası açılmadı. Önce PicoPSU'dan sandım. Yarın bi arkadaşın PSU ile denerim deyip bıraktım. 3-5 saat sonra baktığımda anakartın DDR3L bellek destelediğini gördüm. Yuvaya 1.35V veriyormuş. DDR3 ise 1.5V ile çalışıyormuş.

Sizce elideki RAM çiftini satıp DDR3L getirtsem bu yavru çalışır mı?

Sizce doğru yolda mıyım?
B
7 yıl
Sessiz HTPC toplamak
Yıllardır Sessiz bir HTPC yapma peşindeyim ama bir türlü kararsızlıktan toplayamadım. Önce Atom işlemcili mini-itxlere meylettim. Sonra ARM işlemcili mi yapsam dedim ama onda da SATA desteği yok. Aslında SATA destekli ARM işlemcili board da buldum ama tek sata portluydu. 3'ten aşağı SATA işime yaramaz. x86/x64 benim sadık yarimmiş. :D

Farkedeceğiniz gibi hep düşük enerji ihtiyaçlı CPU peşindeyim. Bugünlerde HTPC kurma isteğim yine depreşti. Baktım hasweller gelmiş. Pasif soğutucu bloğuyla çalışacak hangi haswell CPU'yu önerirsiniz?

Not: Hazır kutulu mediaplayerlar ile gelmeyin bana. Onlara bir hdd sığıyor. USB demeyin. SATA olmalı. :)
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.