R

Teğmen
14 Eylül 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
35 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
R
5 yıl
Yeteneksiz, Tembel insan kendini geliştiremez.
Doğuştan ezik olan, hiç bir kabiliyeti olmayan, tembel bir insan kesinlikle kendini geliştirip başarıya ulaşamaz. Bunun farkına varanlar elbet vardır... Fakat etrafınızda bu tarz pek çok insan yok mu ? Didinip başarısız oldukları halde başarıya ulaşacaklarını düşünen.. Başarısız olup başarıyı yakaladığını düşündüğünüz insanlar zaten başarılı olabilme başarısını gösterdiği için zaten başarılı olarak nitelendirilebilirler.
Nitekim ezik ve tembel insanlar uğraşıp didinmesin boş yere...
R
7 yıl
Driver Sorunu (çözüldü)
Bilgisayarımı ekran kartı arızası sebebiyle servise yolladım. Bugün tamir edildiği söylendi ve teslim aldım. Teslim alır almaz format attım ve Windows 7 64 bit kurdum. Ancak kurduktan sonra ekran kartı driver'ı kurulunca bilgisayarın ekran mavi kutucuklar oluştu. İmleç oynadıkça kutucuklar da hareket ediyor. Driver'ı kaldırınca hiçbir sorun kalmıyor ancak bu sefer de ekran kartının bir anlamı kalmıyor. 3-4 farklı kaynaktan kurulum yaptım sorun düzelmedi. Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Bilgisayarım:

TOSHIBA SATELLITE A350-212 NOTEBOOK özellikleri
İşlemci Intel® Core™2 Duo İşlemci P8700 (2,53 GHz 1066 MHz 3 MB Cache)
Yongaseti Intel® PM45 Express Chipset
Sistem Belleği 4 GB 800 MHz DDR2 Bellek
Ekran Kartı ATI Mobility Radeon™ HD 3650 512 MB dedicated VRAM (up to 2,302 MB total available graphics memory using HyperMemory™ technology with 4 GB system memory)

Sorun Çözülmüştür.
R
7 yıl
MXM II Ekran Kartı
Elimde Toshiba A350-212 laptop bulunmakta. Bu bilgisayarın orijinal ekran kartı ATI Mobility Radeon HD3650 2 gün önce bozuldu. Araştırdığım kadarıyla ekran kartı harici ve MXM II slotuna bağlı.Sanırım HD4650 ile değişim yapıldığında bir sıkıntı olmuyormuş ancak farklı bir kart taksam sorun olur mu ? Ayrıca bütçem kısıtlı ve eski performansını aratmayacak bir kart arıyorum. Siz ne önerirsiniz ?
R
8 yıl
Testislerini Kediye Kaptırdı
Sahur vakti gusül abdesti almak için çıplak vaziyette, banyo kazanını yakarken sobaya eğilen vatandaş, arkadan yaklaşan kedinin gazabına uğradı. Vatandaşın testislerini sallanan birer top sanarak saldırması ile testisinden yaralanan vatandaş, tedavi için Ankara’ya sevk edildi.


Gökçesu’ya bağlı bir köyde bu sabah sahur vaktinde meydana gelen olay, adeta komedi filmlerine konu olacak cinsten.
Sahur vakti yatağından kalkan vatandaş, gusül abdesti alma ihtiyacı hissederek banyo sobasını yakmak için banyoya yöneldi. Çıplak vaziyette sobayı yakmak için eğilerek çömelen vatandaşın arkasından yanaşan kedi, adamın testislerinden bir tanesini kaparak ısırınca olan oldu. Sallanan testisleri oyuncak top sanan kedinin ısırması ile çığlık atan vatandaşın yardımına eşi koştu.

Testisinden derin şekilde yaralanan vatandaş, köyün muhtarı ile birlikte gece yarısı soluğu acil serviste aldı. Acil serviste ilk müdahalesi yapılan vatandaş, Ankara’ya sevk edildi.


Yılın haberi olmaya aday
R
8 yıl
Kablosuz Problemi
Elimde Toshiba A350-212 laptop var ve Win8 kurdum.
Bilgisayarı normal bir şekilde kapattığımda bir sonraki açılışta wi-fi kullanılamaz halde oluyor. Sorun gider dediğimde ise Kablosuz ağ anahtarını açın hatasıyla karşılaşıyorum. Ancak o anda kablosuz ağ anahtarı açık durumda ama ışığı yanmıyor. Bilgisayara ne kadar restart yaparsam yapayım hata düzelmiyor fakat bilgisayarı power tuşuna uzun basarak ya da fişini çekerek(pili yok) kapattığımda bir sonraki açılışta bu sorun olmuyor. Ben bu sorunu nasıl çözebilirim ?

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
R
8 yıl
Anadolu Efes'e gizli kamera sürprizi
Videoyu izlemek için tıklayınız
Çok güzel olmuş. Heineken reklamından çalıntı diyenler var ama yine de yapanların emeğine sağlık.

Edit: Neden video olarak görünmediğini çözemedim ama link olarak aşağıda verdim

http://youtu.be/c2AFB25g4VM
R
8 yıl
Ekran Sorunu
Arkadaşlar laptop ekranım arada çizgi çizgi oluyor ve o anda bilgisayar yanıt vermiyor. Bilgisayarı güç düğmesine basılı olarak kapaatıp açıyorum sorun düzeliyor ama belli bir süre sonra tekrar yapıyor. Bu sorun neden olabilir acaba ?
Not:Ayrıca bilgisayar pili sağlam olmasına rağmen prize takılı dolmuyor hatası veriyor belki konuyla ilgisi olabilir

< Resime gitmek için tıklayın >
R
8 yıl
Laptop Batarya Sorunu
Arkadaşlar elimde Toshiba A350-212 laptop var. Geçen gün aniden kapandı. Açtığımda ise pil şarj ışığı 2-3 sn yandı ve söndü pil %10 şarj olmuyor hatası veriyordu.. Normalde %4'e kadar bilgisayarın açık kalması gerekirken %10 olmasına rağmen şarjdan çeker çekmez bilgisayar kapanıyordu. Şu anda pil seviyesi %0'a düştü. Bilgisayar açılırken turuncu şarj ışığı 2-3 sn yanıyor ve sönüyor. Şimdi sorun pil kaynaklı mıdır yoksa şarj devresinde mi sıkıntı vardır. Ona göre yeni pil alıcam ya da tamirciye vericem

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
R
8 yıl
Wireless Sıkıntısı
Arkadaşlar elimde Toshiba a350-212 laptop var. Yaklaşık 1 ay önce de Windows 8 kurdum. Benim sorunum şu: Bilgisayar bazen Wireless kapalıymış gibi davranıyor. Bilgisayarın altında wireless düğmesi açık durumda olmasına rağmen yanındaki ışık windows başladığı anda sönüyor ve laptop wireless kapalı hatası veriyor. Gözlemlediğim kadarıyla bu hata çıktığı zaman bilgisayar açılırken ekrana gelen toshiba yazısının altındaki bios'a girme seçenekleri de çıkmıyor.. o seçenekler çıktığı zaman wireless çalışıyor.. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
R
8 yıl
Google Chrome Smiley Sorunu
Son 1 haftadır google chrome'de smiley ve gifler birkaç saniye oynadıktan sonra donuyor.. Fare ile seçtikten sonra tekrardan oynamaya başlıyorlar belli bir süre sonra yeniden donuyorlar.. Flash player ve shockwave güncelledim ama sorunuma çözüm olmadı
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.