M

Yüzbaşı
14 Ekim 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
51 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
geçen yıl
Sağlıkta geldiğimiz son nokta!
13.10.2019 tarihinde gece evde bir kaza sonucu sol yüzük parmağı ön taraf üst boğum kısmında Tendon koptu.
Aynı gece İstanbul Bakırköy Devlet Has. acil ortopediye gittim film çekildi, Dr pamakta kırık var bunu El cerrahisinin görmesi gerekiyor dedi ve parmağı Aliminyum bir Atelle bandajlayıp sabitledi.
Dr. demiyorki senin Tendon kopmuş ameliyat edilip Tendounun dikilmesi lazım.
Neyse dedim bu el cerrahisi hangi hastanelerde var? Bağcılar Devlet, Çapa, Cerrahpaşa ve Baltalimanı peki dedim ve ordan ayrıldım. Sonrasında gece saat sanırım 2 civarı hastaleri telefonla aramaya başladım. Bağcılar el cerrahisi yok dedi, Çapa ameliyatta ne zaman çıkar bilmiyorum dedi, Cerrahpaşa var acil giriş yaprsınız dedi, bende kalktım gittim Cerrahpaşaya Acilden girdim. Dedim böyle böyle el cerrahisi görmeliymiş vs tekrar film çekildi dedi bunda birşey yok bi atel alıp takın hafta içide Ortopediden randevu alarak ara ara kontrol ettirin düzelir dedi.
2 farklı hastane ve iki farklı teşhis, bu durum beni tatmin etmedi ve o halde eve geldim. Gece ağrı sancı derken sabah oldu kahvaltı vs dedim ben kalkıp Baltalimanı hastanesine gideyim burası kemik hastanesi burda çözüm bulurum diye düşündüm ve Acilden giriş yaptım.
Dr. yüzüme baktı ne vardı diye sordu bende atelde olan parmağı gösterip kırık var onun için geldim dedim. Ben dedi bakamam ortopediden gün alın, nasıl bakamazsın vs yok başhekimliğin talimatı var vs dedim siz şakamısınız alt atarafı filme bakıp ne olacağını ne yapılmasını gerektiği söyleyeceksiniz falan ama sonuç malesef bakmadı.
Ordan çıktım dönüyorum dedim bi ümid Çapaya gideyim acil ortopdiden giriş yaptım Dr. aramasın diye filmi telefondan gösterdim. O da demezmi bunun hemen boğumda hemde ucunda kırık var Ortopediden gün al kontrole git Atelide takmaya devam et. 4 tane hastaneye gittik hala Tendon kopmuş diyen yok. Kimseden sağlıklı bir teşhis alamayınca dedim Ortopediden gün alayım ara tara Avrupa yakası yakın hastanelerde randevu yok, alarm kurduk neyse 2 gün sonrasına Kanuni Sultan Süleyman HAs. randevu düştü. Kalktım gittim durumu anlattım DR'da kırık var ve tendon kopmuşa benziyor bunu el cerrahisinin değerlendirmesi lazım Sevk verecem dedi nereye dedim Balta limanına vay arkadaş. Aynı gün tekrar gittim Balta limanına hasta kayıta dedim sevkim var şu şu Dr. lar var onlar görsün ona göre randevu veriririz. Gittim adam ortapediden randevu alman lazım dedi ve malesef ilgilenmedi.
En son dedim bu böyle olmayacak hastaneden bir tanıdık bulduk ve ben Acilden girmiş gibi gösterip 1 hafta sonrası El cerrahisinden randevu aldım.
Bu vaka üzerinden 9 gün geçti ve ben nihayet El cerrahisine gittim. Dr. durumu anlattım film istedi çıkan sonuç Tendon kopmuş olduğuydu. Sinirli olduğumu bu süreçte bunların başıma geldiğini söyledim. Dr, demezmi bunda sinirlenecek birşey yok 2 gün önce burda adli bir vaka yaşandı çalışanların moreli bozuk vs (Benim ilk hastaneye gittiğimden 2 gün önce iki Dr bir birbiriyle kavga etmiş biri diğerini bıçaklayarak öldürmüş) ee o zaman kapatın poliklinikleri hepiniz gidin destek falan alın dedim. Başka ülkelerde savaş var Dr'lar görevinin başında ama siz bir adli vaka yüzünden gelen hastalara köpek muemalesi çekiyorsunuz.
Bu arada ben ilk olayı yaşadıktan 5 gün sonra Dr'ye gitmeden önce parmağımı Ortapedi Dr. yanında çalışan bi arkadaşımın tavsiyesiyle Mallet finger denilen ateli kullanmaya başlamıştım.
Sonuç Tendon kopuk Mallet Finger hiç çıkarılmadan kullanılmaya devam edilecek 1 ay sonra kontrole gelinecek ameliyata gerek yok. 1 Ay sonra aynı Dr olmadığı için farklı bir Dr'den randevu aldık ve kontrole geldik.
Farklı DR. baktı inceledi film falan istemedi ve düzelmiş deyip 3,4 günde bir Ateli çıkarıp havalandırmam gerektiğini söyledi ve 20 gün sonrasına tekrar kontrol verdi. 20 gün sonra gittiğimde parmak düzelmiş Mallet finger çıkar 1 ay boyunca egzersiz yap düzelir eğer parmak düşerse yani doğrulmazsa gelirsin dedi.
Bende film çekmiyecekmisiniz tendon tuttumu tutmadımı bilmeniz gerekmiyormu diye sordum aldığım cevap gerek yok bu tür vakalarda bir kez film çekilir bir daha çekilmez dedi. Çıktım geldim egzersiz konusunda ne yapacağı bilmiyorum ve parmak hareket kabiliyetini yitirmiş durumda açılması lazımdı.
Gidip Bahçelievler Dev. HAs. Fizik tedaviden farklı bir rahatsızlık için randevu aldım dedim gitmişken parmağıda gösteririm.
Gittiğim Dr o kadar ilgiliydiki anlatamam şaşırdım sana fizik tedavi verelim şuraya git randevu versinler dedi. Bana verilen randevu 1 Ay 20 Gün'dü aynı Dr gittiğimde bu süre çok uzun bu parmak o zamana kadar böyle kalır dedi ve birini arayarak sağolsun beni oraya yönlendirdi.
5 gün sonra her sabah yarım saat olmak üzere 10 gündür fizik tedaviye gidiyorum ve son bir haftam kaldı.
Burdan çıkan sonuç fizyo terepisten ve Dr. aldığım bilgi ilk teşhis ve tedavide tendon kopması küçük bir operasyonla dikilmiş olsaydı ben bu kadar macerayı yaşamamış olacaktım ve bu parmak bu durumda olmayacaktı.Parmağın tam anlamıyla düzelmeme gibi bir durumu var.
Çok uzattım özür diliyorum, o sağlık sektörü şöyle iyi böyle iyi diyenleri şu parmak gözüne girsin. Eskiden şöyleydi yok böyleydi falan diyenler evet eskiden kötüydü ama şimdi o anlatıldığı gibi mükemmel falan değil.
Kısaca sağlık sektörü falan iyi değil hastaneler yetersiz Dr. lar yetersiz, randevu alamıyorsun, tedavi için verilen ameliyat vs günü randevuları falan çok uzun. İstanbul için konuşuyorum ciddi bir deprem olsa umarım olmaz gideceğiniz doğru dürüst devlet hastanesi malesef yok.
Herkese sağlıklı günler diliyorum.< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
M
4 yıl
İmei Kayıt
Arkadşalar merhaba,

Yurtdışından gelen telefonun imei kaydını yapacam, aklıma takılan bir nokta var cihaza gsm hattı takıpmı kayıt yapmalıyım yoksa takmadan da kayıt yapabilirmiyim ?

Bilgisi olan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.

tşkler.
M
5 yıl
Seçenek Bol
LG g3 32 GB (kasa çatlaması ve ısınma sorunu vardı hala devam ediyormu bilmiyorum)
Lenovo Vibe P1
Lenovo Vibe S1
Lenovo A7010 (sar değeri yüksek)
Sony C5 Ultra (bataryası iyi gitmiyor deniyor)
Sony M5 (telefonun kapanma sorunu olduğu söyleniyor)
Asus ZenFone 2 5.5 ( fazla sorunlu bir cihaz alanlar çoğu servis görmüş durumda)
Huawei G8
Huawei GR5

Eşime bunlardan birini almayı düşünüyorum ama kararsızım.
kriterler ön ve arka kamera iyi olmalı, akıcı olmalı ve şarj konusunda günü rahat çıkarmalı.
olabildiğince duyduğum bildiğim sorunlarını yanlarına yazmaya çalıştım.
hangi cihazı almalıyım tavsiye rica ediyorum.
tşkler.
M
5 yıl
Fiber İnternet+TV Öneri (((SİLİNEBİLİR)))
Arkadaşlar selam bir yakınım esenyurtta bir siteye taşınacak. benden internet+tv araştırmamı istedi, baktım biraz ama sizlerinde görüşünü almak istedim. taşınacağı sitede bir çok altyapı mevcutmuş normal kanallar artı sinema kanalları olabilir maç belgesel vs çok kapsamlı birşey olmasına gerek yok. internet içinde (25 yada 50 gb akn) olması yeterli. fiber internet + tv olarak ne önerirsiniz ?
uydunetin kampanyaları bana uygun gibi geldi Örnek : 25mb (25akn)sınırsın internet + 160 HD kanallı TV -- kurulum, aktivasyon, kablosuz modem ve hd kutu herşey dahil 39,90 TL

D-smart
uydunet
türk telekom
süperonline
M
6 yıl
Satıştan vazgeçildi---Konu Kaldırılabilir
sdsd dsds ds dsd s ds ds dsd s ds dsds ds ds ds dsds
M
7 yıl
Seiko & Orient & İnvicta Tavsiye
Arkadaşlar Merhaba,

Hangi Modeli tavsiye edersiniz ve nedeni ? yada benzer farklı bir ürün tavsiyeniz olurmu ? Max Limit 1000 TL

Seiko 5 - SNZF17Jhttp://www.saatinadresi.com/Seiko-5-SNZF17J-28724-urun.html
Orient FEM65001BWhttp://orient.hizlisaat.com/fem65001bw
Invicta - 18926OB Pro Diver Automatic Kol Saatihttp://www.lidyana.com/18926ob-pro-diver-automatic-kol-saati
M
7 yıl
Saç ve Sakal Traş Makine Tavsiyesi
Arkadaşlar Merhaba,

Saçımı düzeltebilecek 3,2 numara vs ve sıfır kesebilecek, aynı şekilde sakalıda düzeltebilecek inceltebilecek sıfır yapabilecek bir ürün arıyorum, fiyatı çok yüksel olmayan max 70,80 TL civarında tavsiyeleriniz nedir ? herkeze şimdiden tşkler.
M
8 yıl
LG 42 LE5300 Acil Yardım
Arkadaşlar Merhaba,

Lg42Le5300 Led tvyle ilgili şöyle bir sorunum var, Tvnin Usb girişi olmasına rağmen sadece Flas belleği görüyor, Hard Diski çalıştırıyor ama okumuyor NTFS,FAT32 formatında denedim olmadı, internette biraz araştırma yaptım farklı boyutlarda aynı tvsi olan arkadaşlar 1TB kadar hard diskleri okuduğunu yazmış, ben ne yaptımsam 750 GB Slicon Power ve 1TB segate hard disklerimden hiç birini okutamadım. 1 kaç servisle görüştüm kimi usb girişi sadece flash bellekler içindi dedi diğeride en fazla 500 gb kadar destekler dedi. Hard diskler 3.0 özellikli bunların bir etkisi olabilirmi ? bu konuda yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
M
9 yıl
Sizce Hangisi ? 300-400 Max Limit
http://www.saatvesaat.com.tr/saat/Jacques-Lemans/43/UrunDetay/Jacques-Lemans-JL1-1696A

http://www.hizlisaat.com/Fossil-DE5003,PR-37753.html

2 saat arasında gidip geliyorum Lemans nasıl saattir pek bilmiyorum, Hangisini tavsiye edersiniz yada buna benzer hangi marka ve model tavsiye edersiniz ?
Max limit 400 TL civarı.
Son olarak hızlısaat nasıl bir site alışveriş eden varmı ?

< Resime gitmek için tıklayın >
M
9 yıl
Asus - Dell- Hp - Lenovo Hangisi ?
Arkadaşlar Herkeze Selamlar,
1.000-1300 civarı notebook alacam,
araştırdım ettim bilmem ne ettim :) işin içinden çıkamadım,
en son buraya yazmak kaldı aşağıda verdiğim ürünlerden hangisini tavsiye edersiniz yada benim yazdıklarımın haricinde hangi marka modeli önerirsiniz ve nedeninide yazarsanız çok makbule geçer, Bu işin piri ustalardan yorumlar bekliyorum lütfen ....


Asus K53E-BD4TD - 1,300 TL
İŞLEMCİ :Intel Core i5-2430M 2.4 GHz. (Turbo Boost Teknoloji 3.0 GHz.) 3 Mb Cache Bellek İşlemci
» RAM :4 GB DDR3 1333 Mhz. (Max.8 GB) Ram
» SABİT DİSK :500 GB SATA (5400 Rpm) HDD
» EKRAN KARTI :Intel UMA Ekran Kartı
» İŞLETİM SİSTEMİ :Microsoft Windows 7 Home Premium Tr-İng (64 Bit)
» 4 GB DDR3 1333 Mhz. (Max.8 GB) Ram
» 500 GB SATA (5400 Rpm) HDD
» Microsoft Windows 7 Home Premium İng-Tr (64 Bit)l

Dell Inspiron 5010-G48H45 - 1,350 TL
İŞLEMCİ :Intel Core i5-480M 2.66 GHz. (Turbo Boost Teknolojisi 2.93 GHz.) 3 MB Cache Bellek İşlemci
» RAM :4 GB DDR3 1333 Mhz. (Max.8 GB) Ram
» SABİT DİSK :500 GB SATA (5400 Rpm) HDD
» EKRAN KARTI :ATI Mobility Radeon HD 5650 Max. 2173 MB Ekran Kartı
» İŞLETİM SİSTEMİ :Microsoft Windows 7 Home Basic Tr-İng
» 4 GB DDR3 1333 Mhz. (Max.8 GB) Ram
» 500 GB SATA (5400 Rpm) HDD
» Microsoft Windows 7 Home Basic Tr-İng

Lenovo Ideapad Z570 59-311140 - 1,360 TL
İŞLEMCİ :Intel Core i5-2430M 2.4 GHz. (Turbo Boost Teknoloji 3.0 GHz.) 3 Mb Cache Bellek İşlemci
» RAM :4 GB DDR3 1333 Mhz. (Max.8 GB) Ram
» SABİT DİSK :500 GB SATA (5400 Rpm) HDD
» EKRAN KARTI :NVIDIA GeForce GT 520M Max. 1772 MB Ekran Kart
» İŞLETİM SİSTEMİ :Microsoft Windows 7 Home Basic Tr-İng
» 4 GB DDR3 1066 Mhz. (Max.8 GB) Ram
» 500 GB SATA (5400 Rpm) HDD
» Microsoft Windows 7 Home Basic Tr-İng

HP Pavilion g6-1195et (QA449EA) 1,300 TL
Intel®Core™ i52410MIntel Turbo Boost Teknolojisi ile Max. 2,9 Ghz2,3 GHz1366 x 768 px15,6"4 GB750 GBSATA5400 rpm1 GBAMD Radeon HD 6470M (1 GB DDR3 ayrılmış)Windows 7 Home Basic2,5 kg1333 MHz3 MBPaylaşımsızDDR34 GB

Tavsiyeleriniz çin şimdiden çok çok teşekkürler...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.