P

Er
02 Ekim 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
27 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
P
13 yıl
Cep telefonuna çağrı atılan numarayı arayan işçi emeklisinin hayatı karardı.
< Resime gitmek için tıklayın >
Antalya'da cep telefonuna çağrı atılan numarayı arayan işçi emeklisi, Bulgaristan'da yaşadığını ve Türkiye'ye gelmek istediğini söyleyen kadına bankalardan kredi çekerek 30 bin lira gönderdi.

Parayı alan kadına bir daha ulaşamayan işçi emeklisi, borçlarını ödeyebilmek için evini satılığa çıkardı.

Antalya'nın Kepez ilçesine bağlı Kepezaltı Mahallesi'nde yaşayan evli ve 20 yaşında bir çocuk babası İsmail Ayekin (55), 6 ay önce Bulgaristan kodlu bir telefondan yapılan cevapsız aramayı gördü. Cep telefonunda kayıtlı bu telefon numarasını arayan Ayekin, kendisini ''Nilay'' olarak tanıtan kadınla konuşmaya başladı.

Ayekin'e 250 bin eurosu olduğunu, bu parayı Bulgaristan'da kullanamadığını, parayı alabilmesi için Türkiye'ye gelmesi gerektiğini söyleyen kadın, Ayekin'e bir fotoğrafını da gönderdi.

Yaptıkları görüşmeden etkilenen İsmail Ayekin, kadına öncelikle 500 euro gönderdi. Telefondaki kadının kendisinden sürekli para istemeye başladığını belirten Ayekin, ''Parayı gönderdikçe o 'Sigortamı yatırmam gerekiyor, pasaportu çıkartmam gerekiyor, hastaneden rapor almam gerekiyor' gibi bahanelerle benden para istemeye başladı. Ona para göndermek için 4 bankadan toplam 20 bin lira kredi çektim. Askerlik arkadaşım ve akrabalarımdan da borç aldım. Arabamı 7 bin liraya satıp parasını gönderdim. Toplam gönderdiğim para 30 bin lirayı buldu. Kendisine 'Son paramı gönderdim. Bir daha para isteme' deyince telefonu kapandı. O zaman dolandırıldığımı anladım'' dedi.

Dolandırıldığını anladıktan sonra borçlarını ödemek için şoförlük yapmaya başladığını anlatan Ayekin, evini de satılığa çıkardığını kaydetti.

Kendisini ''enayi gibi hissettiğini'' belirten Ayekin, vatandaşlara da uyarıda bulunarak, ''Bilmediğiniz numaraları sakın aramayın. Ben yandım siz yanmayın'' diye konuştu.

İsmail Ayekin, kadın hakkında herhangi bir suç duyurusunda bulunmadığını, yaşadığı olayın ise kendisine ders olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak:http://www.superonline.com/haber/hayati-karardi-116315
P
13 yıl
Geniş Aile de DH Replikleri
Farkettinizmi beyler gecenlerde sevim 'panpa' demisti gecen haftaki bolumde de misafir oyuncu 'sakin ol sampiyon' dedi. Forumu takip ediyorlar galiba.
P
13 yıl
Satuk Buğra İÖO Nasıl giderim?
Arkadaşlar pazar günü sınava Etlik Ayvalı mahallesinde Satuk Buğra ilk öğretim okulunda gireceğim. Eryaman da oturuyorum ve arabam yok. Toplu taşım araçları ile en pratik nasıl gidebilirim?
P
13 yıl
Şafak Sezer Vodafone Reklamları
Bu adamin cektigi reklamlari aranizda begenen varmi? Sahsen benim izledikce midem bulaniyor artik. Cok kalitesiz igrenc geliyor bana.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.