K

Teğmen
14 Eylül 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
36 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
K
6 ay
Elektrikli Ocak ve Fırın Priz Yanığı, Sigortanın Atması
Merhaba,

Bugün sabah durduk yere evde elektrik gitti. Fırın veya elektrikli ocağın (sadece çakmağı elektrikli, normalde doğalgazlı) bulunduğu sigortadan dolayı ana şalter atmış. Fırını çektiğimde aşağıda gönderdiğim duvardaki kabloda yanığı gördüm.

Fırın dolaba otursun diye usta prizi çıkarıp 2'li prizi bağlamıştı. 3,5 yıldır bu şekilde kullanıyorduk.

Sizce bu sorunu nasıl çözebilirim? Kablonun daha sağlıklı bağlanması için ne yapabilirim?


< Resime gitmek için tıklayın >
K
geçen yıl
Ford Bijon Sorunu ve Çözümü - Lokma Anahtar Kafası
Merhabalar,

-> Kısaca özetlemek gerekirse, bana Ford’lardaki nikelaj kaplı orjinal bijonlara uyumlu ve lastikçilerdeki matkaba uyumlu, lokma / anahtar kafası gerekiyor.

2002’den beri Ford Focus kullanıyorum. 3 kasa değiştirdim.

Özellikle 2018’de aldığım sondan bir önceki kasanın (Focus mca trend x 1.6 125 4K) bijonlarındaki nikelaj kaplama yüzünden kış-yaz lastik değişimlerinde bu nikelaj bijon zarar görüyor ve aşağıdaki videoda da anlatıldığı gibi lastik patlamasında çok ciddi sorunlara neden olabiliyor.

Nikelaj kaplı bijonların sorununu anlatan video:

https://youtu.be/aFTvJjpBxjM

Lastik değişimlerinde, lastikçiler bijonun nikelajına zarar vermesin diye her değişimde Ford Yetkili servisine götürüp orada değiştirtiyorum. Ancak, Ford yetkili servisi 30 dakikalık işlemi 3 saatte ve pahalıya yapıyor.

Nikelaj kaplı bijonlara tam uyumlu, lastikçilerdeki matkaba takılabilecek anahtar kafası / lokma alabileceğim bir yer var mı? Veya bu kafanın tam ölçüsünü biliyor musunuz?

Bijonları yan sanayi nikelajsız olanlarla değiştirdim, ancak 1 hafta sonra paslandılar. Orjinal nikelaj kaplı bijonlar da çok çok pahalı.
K
6 yıl
Linux-Windows Cross Ethernet ile Sadece Dosya Paylaşımı
Merhaba arkadaşlar,

Bir laptop'umda Ubuntu, diğer bilgisayarımda Windows 10 var.

Ubuntu wifi ile internete bağlı, ancak Windows 10 kurulu laptop wifi veya ethernet ile internete/modeme bağlı değil. Windows'lu laptop'un internete bağlanmasını istemiyorum.

Ubuntu'dan Windows'taki sadece birkaç klasörü görüntüleyip dosya paylaşımı yapabilir miyim? Bunu sanırım cross ethernet kablosu ile yapacağım. Peki bunu yaparken Ubuntu'daki wifi internet ile Windows'tan da internete bağlanmış olur muyum? Veya Ubuntu'dan iznim olmadan Windows'un diğer dosyalarına erişim sağlanabilir mi?

Amacım iki laptop arasında internet paylaşımı olmadan sadece dosya paylaşımı sağlamak. Örneğin Ubuntu'dan Gmail'e girip bir dosya indirip Windows'taki paylaşılan klasöre atmak ve Windows'tan bu dosyaya erişebilmek. Ama Windows'un internete girmesini engellemek. Bu mümkün mü?
K
8 yıl
USB Modem - Normal Modem Mantığında
Merhaba arkadaşlar,

Bir makineme uzaktan bağlanabiliyorum. Makineye ethernet kablosu ile işyerimdeki modeme bağlayarak veya direk üzerinde bulunan Wifi ile modemden IP'sini görüyorum. Daha sonra o IP'ye girerek makinemi kontrol edebiliyorum.

Ancak şuanda bulunduğum ve ileride makineyi götüreceğim yerlerde modem olmaması ihtimaline karşı, laptop'uma takabileceğim "USB Modem" var mıdır? Aynı normal modemler gibi arayüzüne girip makinemi USB Modem'e IP atamasını ve kontrol etmeyi istiyorum.
K
8 yıl
Kas ve Eklem Ağrıları Tespiti-Çözümler
Kas ve eklem ağrılarını gidermeyi amaçlayan bir stimülatör cihazı geliştirmekteyiz.

Bu cihazımızın müşteri profillerini belirlemek için hazırladığımız 5 dakikalık anketi doldurmanızı ve farklı yaşlardaki kişilere de ulaşması için paylaşmanızı rica ediyorum.

https://goo.gl/forms/RjVTVAHRDkGSPhtS2

"Sportif performans sonucu oluşan kas ağrıları, bozulmuş vücut duruşu kaynaklı, travma ve psikolojik kökenli, bel ve boyun fıtıklarına bağlı oluşan sinir kökenli ağrılar günlük yaşamda sıkça karşılaşılmakta olup ilaç kullanılmadan stimülatör cihazlar ile tedavi edilebilmektedir.

Ayrıca, sakatlıktan korunma, kas güçsüzlüğüne bağlı ağrıların giderilmesi ve sportif performansı arttırmak amacıyla kas kuvvetlendirmesi de bu cihazlar yardımı ile yapılabilmektedir.

Günlük ağrıların geçirilmesini ve kas güçlendirmesini sağlayan bu stimülatör cihazlar kişilere daha iyi hizmet vermek için geliştirilmektedir
."

https://goo.gl/forms/RjVTVAHRDkGSPhtS2

Yorumlarınızı da bekliyorum.

Teşekkürler
K
8 yıl
300-500 Euro\u0027luk Kamerası İyi Telefon
Almanya'dan yeni telefon alacağım.

Bütçem 300-500 Euro arası. Telefonun en çok kamerasını kullanacağım. Ayrıca dayanıklı ve işletim sisteminin de sorun çıkarmamasını istiyorum.

Ben Sony Xperia Z5 Compact ve Samsung Galaxy serilerinden düşündüm. A5 baya şık ve hafif mesela.
K
9 yıl
Gaza Bastıkça Gelen TAKIRDAMA Sesi
Merhaba arkadaşlar,

Arabam 2012 model Ford Focus. Motoru ilk çalıştırdığımda, araba belirli periyotlarla rolantide çalışırken baya bir titriyordu. Otokoç'a gittik, motoru bilgisayara bağlayıp baktılar bir sıkıntı yok dediler. Diğer şeylerine de bakıldı.

Servise gittikten 2-3 gün sonra bu sefer de gaza bastıkça sanki traktörmüş gibi TAKIR TAKIR takırtakırtakır diye ses çıkıyor. Bu ses öyle yankılanıyor ki arkadaşlar o ne ya traktör gibi demeye başladılar. 4. vitesten sonra çok gelmiyor ama. Özellikle 1. viteste kalkışlarda da sorun var, araba çekmeyebiliyor.

Servise bir kez daha götürdü, sesi duydular. Mazotu nereden alıyorsunuz, aldığınız istasyonu değiştirin dediler. Opet'ten alıyoruz, garantisini uzattık aracın, garantili olsun diye. Yarım depoydu servise gittiğinde, biz de başka bir Opet'ten full'ledik. Ama ses 1 haftadır hala düzelmedi, aynen devam.

Havalar soğuduğu için arabayı 1-2 dakika da çalıştıyorum kalkmadan. Sizce neden oluyordur? Motora zarar verir mi veya yolda kalır mıyım?
K
9 yıl
Creative Webcam PD1100 Driver
Elimde eski Creative Webcam PD1100 bulunmakta. Kendi CD'sindeki driver'ları yüklemek istediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum. Windows Vista uyumlulukta çalıştırmama rağmen ve Creative'in kendi sitesinde bu model için driver'ını bulamadığım için çaresiz kaldım. Ne yapabilirim?

< Resime gitmek için tıklayın >
K
9 yıl
Suda ve Karada Compact Fotoğraf Makinesi Tavsiyesi
Compact fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum. Suya da dayanıklı olmasını istiyorum. 2 model arasında kaldım:

- Olympus TG-4
- Nikon Coolpix AW 130

Su altında ve karada hangisi daha iyidir, neden?
K
9 yıl
Macbook Air 13\u0027\u0027 Mid 2012 - 1000 TL
Merhabalar,

Mühendislik işleri için Monster Tulpar T7 aldım. Çok iyi bilgisayar ancak günlük işlerde, bir kafede filan maillerime bakmak, sunum hazırlamak, photoshop'ta bir şeyler hazırlamak için çok ağır ve kaba.

O yüzden hem pili iyi giden hem de hafif olan Macbook Air bilgisayarlarına bakıyorum. Abimin arkadaşı yurtdışından aldığı Macbook Air 13'' Mid 2012, Intel i5, 128 GB SSD, 4 GB RAM model bilgisayarını 1000 TL'ye verebileceğini söyledi. Kendisinin işleri daha çok Windows programlarıylaymış artık. Sizce bu paraya bu alet iyi mi? Çok para da vermek istemiyorum. Monster'a baya verdim çünkü.

Diğer Macbook Air sürümleri ile karşılaştırmalar için:https://en.wikipedia.org/wiki/MacBook_Air#Specifications

Son sürümleri alın diyeceksiniz ancak döviz kurundan ve fiyatın katlanarak artmasından dolayı çok pahalı :/

Ayrıca Macbook Air'lerin nelerini upgrade edebiliyoruz?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.