M

Teğmen
12 Eylül 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
2 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
10 yıl
TURKCELL T11 ROOT
http://sendfile.su/625696

ARKADAŞLAR YAKLAŞIK 2 AYDIR T11 KULLANIYORUM. TURKCELL’İN GEREKSİZ BİRÇOK PROGRAMININ YÜKLÜ OLMASI BENİ ÇOK RAHATSIZ EDİYORDU VE KALDIRMAK DA İMKANSIZDI. BU YÜZDEN ALDIĞIM GÜNDEN BERİ ROOT İÇİN OKUMADIĞIM SİTE FORUM KALMADI. EN SONUNDA BİRAZ ANDROİDLE UĞRAŞMIŞ KİŞİLER İÇİN KOLAY SAYILACAK Bİ YÖNTEMLE ROOT ETMEYİ BAŞARDIM. BİLMİYORUM BELKİ BAŞKA BİRİSİ DE AYNI YÖNTEMİ GELİŞTİRMİŞ OLABİLİR AMA BEN HENÜZ GÖRMEDİM.

NEYSE, İŞTE BEKLENEN ÇOK T11 ROOT YÖNTEMİ:

TÜM DOSYALARI RAR HALİNDE VERECEĞİM VE ANLAŞILIR BİR AÇIKLAMA YAZMAYA ÇALIŞACAĞIM.

- ÖNCELİKLE BİLGİSAYARIMIZA DROİDEXPLORER PROGRAMINI KURUYORUZ.
- TELEFONUMUZUN USB HATA AYIKLAMA MODU AÇIK OLMASI GEREK.
- TELEFONUMUZUN HAFIZA KARTINA RAR DOSYASINDAN ÇIKAN, su-bin-3.0.3.2-d-signed.zip, Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip ve update.zip DOSYALARINI KOPYALIYORUZ. ZİP’Lİ ŞEKLİNİ BOZMADAN KOPYALAYINIZ.
- TELEFONUN BİLGİSAYARLA USB BAĞLANTISINI KESMEDEN, DROİDEXPLORER PROGRAMINI ÇALIŞTIRIN.
- PROGRAM TELEFONUNUZU TANIYACAKTIR VE İÇİNDEKİ DOSYALARI GÖSTEREN BİR PENCERE İLE AÇILACAKTIR.
- DROİD EXPLORER PROGRAMININ PENCERESİNDE FİLE, EDİT YAZILARININ ALTINDA YERALAN İKONLARDAN KAPATMA SİMGESİNİN SAĞINDAKİ 4 RENKLİ KALKAN SİMGESİNE TIKLIYORUZ VE AÇILAN PENCEREDEN ” REBOOT DEVİCES İN TO RECOVERY MODE ” SEÇENEĞİNİ SEÇİYORUZ.
- BUNDAN SONRA TELEFON KAPANIP KENDİLİĞİNDEN RECOVERY MODA GEÇECEKTİR. ANCAK İŞİMİZ BİTMEDİ BU MOD PEK İŞE YARAMIYOR KENDİ BAŞINA.
- YA DA TELEFON KAPALI İKEN SES AÇMA, HOME VE GÜÇ TUŞLARINA AYNI ANDA BASIP RECOVERY MOD GELENE KADAR BALISI TUTUYORUZ.
- 4 SECENEKLİ RECOVERY MENUSUNDE 2. SEÇENEĞİ SES KISMA TUŞUNA BASARAK SEÇİYORUZ VE GÖRÜŞMEYİ SONLANDIRMA TUŞUNA BASARAK UPDATE.ZİP DOSYASINI YÜKLEMESİNİ SAĞLIYORUZ.
- YÜKLEME İŞLEMİ BİTTİKTEN SONRA DAHA GENİŞ BİR RECOVERY MENUSU AÇILACAKTIR.
- YİNE SES KISMA TUŞU İLE ” İNSTALLZİP FROM SDCARD ” SEÇENEĞİNE GELİP BU KEZ DE MENÜ TUŞU İLE SEÇİYORUZ. DAHA SONRA AÇILAN 4 SEÇENEKLİ MENUDE İLK SEÇENEĞİ SEÇİP YİNE HOME "EV" TUŞU İLE ÇALIŞTIRIYORUZ.
- YENİ AÇILAN PENCEREDE TELEFONUNUZUN SDCARD BÖLÜMÜNDE YERALAN DOSYALAR GÖRÜNECEKTİR.
- BİZ SES KISMA TUŞUNU KULLANARAK ÖNCE su-bin-3.0.3.2-d-signed.zip DOSYASINI SEÇİP HOME "EV" TUŞUNA BASARAK BU DOSYAYI KURMASINI SAĞLIYORUZ.
- DAHA SONRA YİNE 4 SEÇENEKLİ MENUYE GERİ DÖNECEKTİR. AYNI ŞEKİLDE İLK SEÇENEĞİ SEÇEREK BU KEZ DE SDCARD İÇİNDEN Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip DOSYASINI KURUYORUZ. BU İŞLEMDEN SONRA CİHAZIMIZ ROOTLANMIŞ OLUYOR.
- ANCAK ÇOK SEÇENEKLİ RECOVERY MENU KALICI OLMUYOR DAHA SONRA CİHAZ ROOTLU OLDUĞUNDAN UYGUN Bİ RECOVERY KURARSANIZ İYİ OLUR. SYSTEM APP REMOVER PROGRAMINI TELEFONA KURARAK, TELEFONDA KURULU GEREKSİZ GÖRDÜĞÜNÜZ PROGRAMLARI ROMDAN KALDIRABİLİRSİNİZ.

rar dosyasını aşağıdaki linkten indirdikten sonra ve anlattıklarını aynen uyguladıktan sonra şüpheniz olmasın. kendi telefonumun bazı ekran resimlerini de ekleyeceğim. böylelikle emin olaran yöntemi uygularsınız.

yine de anlattığım root yöntemini denemeniz ile oluşacak sorunlardan tarafın sorumlu değildir.

http://sendfile.su/625696

http://sendfile.su/625698

bu linkte de telefonumu rootladıktan sonra super one click programı ile denedim, programın sayfasında daha önce root bölümünde false yazısı vardı şimdi true olduğunu göreceksiniz.

http://sendfile.su/625702
M
10 yıl
Trident A2000 Android Telefon
Arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır Trident A2000 telefon kullanıyorum. Aldığıma pişman oldum olmasına ancak yapacak başka da bir şeyim yoktu. Çünkü çift hatlı android telefon sadece Trident'te vardı. Şimdi Wentto marka MT6573 işlemcili Android 2.3.4 çift hatlı telefon gibi bazı örnekler piyasada.

Aldığım günden bu yana yaşadığım bazı problemleri paylaşmak ve aynı sorunları yaşayan başkaları da varsa bilgi alışverişinde bulunmak istedim. Öncelikle en büyük sorun iki hattım aynı anda hizmet dışı kalıyor. Bu bazen peşpeşe yakın zaman aralıklarıyla olurken bazen de 1 hafta 10 gün hiç olmuyor. Servise gönderdim ama normal dediler. Ayrıca bazen arama geldiğinde tuş kilidini açamıyorum bunu aşmak işin birkaç kez kapatma düğmesine basıp tekrar denemem gerekiyor. Bazen de yaptığım bir telefon görüşmesini kapatamıyorum. Ama telefonun en sevdiğim özelliğini geçenlerde öğrendim, telefon kulağımla omzum arasında sıkıştırılmış şekilde konuşurken ve aynı zamanda da montumu giymeye çalışırken yere düştü ve ekranı birçok yerinden çatladı. Ama ne mutlu ki bana dokunmatik çalışıyor hatta eskisinden daha iyi diyerek saçma sapan bi abartma da yapabilirim :)

Neyse yaklaşık 6-7 aydır güncelleme yapmaya çalışıyorum. İnternette bulduğun diğer çin telefonu modellerinin romlarını kuruyorum. İlk denediğim hafta telefonu çökerttim ve hiç çalışmaz oldu. Sonra yine nette yaptığım araştırmalar neticesinde uart kablosu kullanarak flash tool programı ile bazı programlar kurarak kurtarmayı başardım. Telefonun yedeğini nette bulduğum bi programla almıştım aslında ama aldığım yedek dosyalarını direkt kurabileceğim bi program bulamadım nedense. Ayrıca aldığım yedekleri hex editorle düzenlemem gerekti kullanabilmek için. Çünkü kendi dosyalarını kullanmadan önce kamera netleme, dokunmatik, wifi gibi bazı özelliklerini ilk denemelerimde kurduğum romlardan sonra kullanamadım. Şuan telefonum s710i modeline sahip ve Android 2.2.2 oldu. Kamera normale döndü. Dokunmatik iyi, wi-fi ve diğer özellikler de çalışıyor.

Size tavsiyem bu tip telefonlara yazılım güncelleme işleri ile uğraşıyorsanız en önce imei dosyalarını yedekleyin. Ben imei dosyalarını yedeklemiştim ve rom kurduktan hemen sonra imei dosyalarını değiştirip birkaç dakika içinde kullanabiliyorum. Ayrıca iyi bir programla telefonun komple yedeğini alın ve öyle girişin derim.

Umarım A2000 kullanan başka arkadaşlar da konu ile ilgili yorumlar ekler de Trident'in eksik kaldığı teknik servis konusunda birbirimize yardımcı oluruz.
M
11 yıl
MTK İşlemcili Çin Malı GPS Cihazları hakkında
Arkadaşlar forumda MTK işlemciler ile ilgili çok fazla bilgi olmağını gördüm. Sizlerden rica ediyorum, bilgisi ve elinde dökümanı olanlar buradan diğerleri ile paylaşım yapsın, ama insanları yanlış bilgilerle geri dönüşü olmayan işlere sürüklemeyelim.

Benim elimde de 7" ARM1176JZ-S-MT3351 işlemcili bir cihaz var, yazılım yüklemeye çalışırken cihazın romuna flaşına zarar verdim sanırım, enazından yazılım olarak. Şimdi sadece bilgisayara bağladığımda MTK 3351 VCOM Driver olarak tanınıyor. Işığı falan yanmıyor, ekranda herhangi bir canlanma yok. Çeşitli dökümanlardan kurmaya çalıştım ama şuana kadar gelişme kaydedemedim. Aranızda aynı sorunları yaşamış ve çözmüş arkadaşların bilgilerinden yararlanmak isterim.

PndFlashtool.exe programının sorunu çözeceğine dair rus ve çin sitelerinde bazı forumlarda konulara rastladım. Ancak benim sorunumu çözmedi. Bu programı kullanan arkadaşların tecrübelerini yazmasını isterim.

Arkadaşlar cihaz bilgisayara bağlandığında sadece driver olarak görünüyor ve başka birşey olmuyorsa bu cihazın çalışması için neler gerekir, bilen duyan var mı? Bahsettiğim programla readback bölümünde cihazdan rb.bin dosyası olarak 132MB boyutunda veri alıyorum. Bu bin dosyasını nasıl kullanırım bilmiyorum.

Tüm bu konularda bilgisi olan arkadaşlar lütfen konuya mesajlarını esirgemesin. Hepinize şimdiden teşekkür ederim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.