P

Teğmen
09 Eylül 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
2 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
P
4 hafta
Fanlar için hangi kabloyu almalıyım
Herkese iyi günler,

Geçen hafta kasa toplamaya başladım. Hayatımda ilk defa böyle bir işe giriştiğim için bir sıkıntıyla karşılaştım. Kasam Thermaltake G33. Kasanın arka tarafında, eklediğim fotodaki gibi bir board var. Alt kısımdaki led out çıkışı hariç fotoda gözüken tüm kablolar takılı olarak geldi. Led out'u takınca ışıklar da geldi, fakat fanlar dönmüyor.

Tahminimce üstteki GND DI 5V yazan portu kasaya takmam gerekiyor fakat ya kablo kasayla birlikte gelmedi ya da ben kaybettim. Anakart ve kasanın kurulum kılavuzunda bu boardla veya fanlarla ilgili bir bilgi bulamadım.

Sorum ise, bunun için ne tür bir kablo almalıyım ve anakartta nereye takmalıyım? (Anakartım MSI)

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

< Resime gitmek için tıklayın >
P
6 yıl
Yönlendirme
Merhaba, son iki gündür bilgisayardan bazı linklere girmeye çalıştığımda adres çubuğunda "traffic.info" diye bir site gözüküyor ve daha sonra girmeye çalıştığım sitenin anasayfasına yönlendiriyor. Bazen de "viglink.com" diye bir siteye yönelndiriyor. Sonra tekrar denediğimde sıkıntı olmuyor ama yaklaşık 20 dakika sonra yine oluyor. Cumartesi günü android telefonumdan bir yere girmeye çalıştığımda telefonunuzu virüsten koruyun gibi bir bildirim çıkmıştı bir sitede, tabii devam etmeden kapattım siteyi. Modeme de reset attım ama aynı. Daha önce de telefona bir uygulama indirmiştim, modemin uzaktan erişimi açık olduğu için modem ayarlarını bozmuştu, her girdiğim sitede pop-up reklam çıkıyordu, PC'den girdiklerim dahil. Onda modeme reset atıp düzeltmiştim.
P
6 yıl
Bilgisayarı TV'ye bağlama
Merhaba. Acer V17 kullanıyorum. PC'de HDMI girişi var. HDMI kablosu alıp görüntüyü TV'ye aktarabilir miyim?
P
7 yıl
Ekranda bir problem
Merhabalar. 5 aydır Acer V17 kullanıyorum. Önceden var mıydı bilmiyorum, ben yeni fark ettim. Bilgisayarın ekranında bir hareketlilik olursa, mesela başlangıç ekranını açınca, kutucukların arkaplanı kare kare oluyor. Ama bu yalnızca hareketliyken oluyor durduktan sonra geçiyor. Bazı oyunlarda da böyle olduğunu fark ettim. Örnek vermek gerekirse Mount and Blade'de dururken ekran normal gözüküyor, fakat hareket halindeyken yine aynı problem sanki her pikselin kenarları siyahla çizilmiş gibi kare kare oluyor. Bir de başka bir renk varken gri tonlu bir şey açınca gride dalgalanma gibi bir şey oluyor ama bu 1-2 saniye sonra geçiyor, yine başka bir renk açıp griye dönünce aynı şey oluyor. Google'da bunlarla ilgili bir şey bulamadım. Donanımdan kaynaklandığını düşünüyorum servise gideceğim, fakat gitmeden bir buraya sorayım dedim belki bilen vardır. Gama ayarlarından da olabilir mi acaba?
P
7 yıl
Ağ üzerinden video paylaşımı
Merhaba ben sorumu sorun belirtmekten ziyade bilgi almak için soruyorum.

Evde Samsung Smart TV var ve televizyon ethernet kablosuyla modeme bağlı.

Ayrıca benim de yeni fark ettiğime göre bilgisayarımdaki bir videoyu televizyonda, ortak interneti kullandıkları için kablosuz oynatabiliyorum. Kusura bakmayın bu özelliğin adını bilmiyorum.

Benim sorum şu, bu özellik tam olarak nasıl ve hangi dosyalar için çalışıyor ve ben bir videoyu bilgisayar aracılığıyla televizyonda oynatmaya çalışsam bunun internet kotasına bir etkisi var mıdır?
P
7 yıl
Ses sistemi
Merhaba, aracımın ses sistemini değiştirmek istiyorum fakat bu konuda bir şey bilmiyorum. O yüzden birkaç sorum olacak
http://www.bimeks.com.tr/urun/127482/kenwood-m6934-oval-oto-hoparlor.aspx bu hoparlör nasıldır 4 tane alıp kapılara yerleştirsem ve de teybi değiştirsem olur mu çünkü bir de komponent varmış ama farklarını bilmiyorum.
Bu hoparlör 300 wattlıkmış, ben 200 watt çıkış güçlü teyp alsam tüm performansını vermeyecek mi?
Anfi ne işe yarar?
Bass da vurmasını istiyorum fakat bunun için subwoofer şart mı? Şu andaki ses sistemi de vuruyor fakat sesi yükseltince arka ses bozuluyor.
Bir de 3-4 yollu hoparlörler nedir?
teşekkür ederim.
Ya da sorularımı dikkate almayıp direk teyp, hoparlör falan da önerebilirsiniz.
P
7 yıl
Araç için ses sistemi
Merhaba, 2008 model Hyundai Getz'im var. Aslında birinci kullanıcı babam ama ben de sıklıkla kullanıyorum. Araç için subwoofer istiyorum ama bu konu hakkında hiçbir fikrim yok. Anfili subwooferlar çok yer kaplıyormuş. Herkes de Getz görmüştür herhalde, küçük bir araç. Normalde aracın ses sistemi çok kötü değil ama yüksek seslerde bass vurunca (bass vurmak mı tam olarak ne dendiğini bilmiyorum :D) sözler, arka plandaki müzik bozuluyor. Bu konuda bana detayli bir bilgi verecek biri olursa çok güzel olur.
P
7 yıl
ASUS ROG G750JM-DS71
Merhaba arkadaşlar
http://www.istanbulbilisim.com.tr/asus-rog-g750jm-ds71-gaming-notebook-fiyati,113983.html
bu modeli almayı düşünüyordum fakat hem Asus'un garantisi altında değilmiş hem de model DS-71, Türkiye'deki modellerin sonunda TR olması gerekmez mi? Bir ara forumda İstanbul Bilişim notebookları yurtdışından alıp klavye tuşlarını kendi değiştiriyor gibi bir şey duymuştum. Ne kadar doğru bilmiyorum ama hem modeli, hem de garantisini İstanbul bilişimin vermesi şüpheye düşürdü beni. MSI modellerin garantisi MSI Türkiye'ye aitmiş.
P
8 yıl
Yeni seri G750'ler
Merhaba arkadaşlar GTX 800M modelli Asus'ların Türkiye'ye ne zaman geleceği hakkında bilgisi olan var mı? GTX 860M'lı model İstanbul Bilişim'de var ama oradan almayı düşünmüyorum. Bilgisi olanlar paylaşırsa memnun olurum.
P
8 yıl
Monster Isınma?
Merhaba arkadaşlar. Monster laptoplara bakıyordum GTX780M'li model 4200 liraya düşmüş kampanyayla. Fakat ısınma hakkında sorularım var. Tek fan kullanılıyormuş kasada, aşırı ısınma var mıdır, kullanan varsa bilgilendirebilir mi?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.