M

Yarbay
08 Ağustos 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
108 (Bu ay: 12)
Gönderiler Hakkında
M
2 yıl
2000 - 3000 Tl Arası Piyano Önerisi
Daha önce piyano çok az çaldım. Dijital bir piyano almak istiyorum ama hiçbir fikrim yok. Yaklaşık 10 yıldır elektro gitar çalıyorum. Piyano önerilerinize açığım. Bu tarz konular on bin kere açılmıştır eminim ama piyasa çok değişiyor.
M
4 yıl
CBF 150 nin üstüne alınacak 2. motor
Bir yılı aşkın süredir CBF 150 kullanmaktayım. Yaklaşık 10.000 - 15.000 bin arası bir bütçeye cbf'i satıp ikinci motorumu almak istiyorum. Bu motor ile 8000+ km yol yaptım.

Aktif olarak işe git gel olarak kullanıyorum ve şehir dışı max. 500 km lik kamp yolculukları da yapmak istiyorum. Aynı zamanda iki kişi seyahatin de yorucu olmamasını istiyorum.

CBF ile şehir içinde hiç sorun yaşamadım. 200 - 300 km lik yolculukları da yük ve artçı ile yorucu olmadan halledebildim. Bu özellikleri katlayabilecek bir motor arayışındayım. Her şeyin bir arada olduğu ve bu fiyat aralığında olan motor kolay bulunmuyor.

Araştırıp gördüğümde ve aklımdan geçen motorlar,

MT-03
CBF 500
Suzuki GS 500
BMW F650 GS (Eski modelleri)

Sizin de önerileriniz varsa çok sevinirim. Bu motorlar hakkında bilgisi olan da paylaşabilirse sevinirim.
M
5 yıl
DGS Bölümleri Hakkında Kimin Bilgisi Var?
Arkadaşlar ben bu sene Akdeniz üniversitesi mühendislik bölümüne dgs ile geçiş yapmak istiyorum. 2 yıllık myo bilgisayar programcılığı mezunuyum. İşin ilginç tarafı şu an akdeniz üniversitesinde mühendislik bölümünün 3. sınıfı yok. Bölüm açılalı 2 sene oldu ve öğrenciler gelecek sene 3. sınıf olmaya başlayacak. Bu konuda kime sorduysam (bölüm hocaları, öğrenci işleri vs.) bir fikri yok. Öğrenci işlerine dgs ile geçiş yapmak istiyorum dediğimde kaçıncı sınıftan başlamak istiyorsunuz gibi bir cevap bile alabiliyorum. Açılır mı açılmaz mı bunu kime danışmak lazım? Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
M
6 yıl
Sunucu tavsiyeniz var mı?
Şirketin web sitelerini barındıracak fazla abartı ücreti olmayan bir sunucu arıyorum. Genelde şirket siteleri olur şimdilik 5 siteyi bile geçmez ve çok da yoğun siteler değil.

Tavsiye edebileceğiniz ona buna ek ücret almayan ve sıkıntı çıkartmayan bir sunucu varsa sevinirim.
M
6 yıl
MAX 3500 TL Gaming Laptop Önerisi
Aklımda MONSTER® ABRA A5 V5.2 15.6" var. MSI'lar çok pahalı. GE60'dan daha iyi bir ekran karta sahip abra a5 ve daha iyi soğutması var. Aynı zamanda daha ucuz diye bunu düşündüm.

Sizler ne önerirsiniz ? Bütçe gerçekten bu bile zorlanmış oluyor o yüzden daha da yükseği çok kasabilir.


< Resime gitmek için tıklayın >

http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/monster-abra-a5-v52-156-P77656609
M
6 yıl
Böbreğimi almışlar
Bu kadar kupa kaybedilebiliyor muymuş arkadaşlar bilmiyordum.
< Resime gitmek için tıklayın >
M
8 yıl
2.5 inch harici hardisk kutu/çip sorunu ?
Elimde Samsung M3 Portable usb3,0 harici harddisk vardı. Işığı yandığı hâlde hdd tepki vermemeye başladı. Sorun hdd mi yoksa usb girişi mi bilemediğimden kutusunu açtım. Ama içinden 2,5 inch sata hdd çıkmadı. Diğer kullandığım harddisklerde 2.5 veya 3.5 inch sorunsuzca kutuyu değiştiriyor veya harici olarak da kullanabiliyordum.

Harddiskin girişi şu şekilde.

< Resime gitmek için tıklayın >

Ucu da şu şekilde,


< Resime gitmek için tıklayın >

Bu kutunun değişme imkanı var mı ? Veya şu harddiski dahili olarak laptopa, masaüstüne takma imkanım var mı? Yoksa bunlardan birini yapmam için harddiskin altındaki çipi mi değiştirmem lazım ...
M
8 yıl
Bu sisteme hangi ekran kartı ?
PC özelliklerim,

Gigabyte GA-G31M-S2L anakart
4 gb ram
Intel e8400 3,0ghz çift çekirdek işlemcim var. 8800GT ekran kartı kullanıyordum ama artık miladını doldurdu diyebiliriz. Sıfır olursa 200-250 lira olmadı bu civarlarda 2.el ekran kartı tavsiyelerinizi alabilirim.

Daha önce yardımcı olanlardan konuya yardım istiyorum.
M
9 yıl
Harici HDD dahili olarak açılmıyor.
Harici hdd kutusunda girişi kırılmıştı. Bir süre dahili olarak sorunsuz kullandım. Ama artık açılmıyor. Sistemde gözüküyor her türlü ama bilgisayarımda gözükmüyor.

< Resime gitmek için tıklayın >
M
9 yıl
Lisans tamamlama ve OBP etkilenmesi?
Üniversiteye girerken teknik liseden direkt geçiş yaptım. Ygs/lys girmiştim ama onlara göre bir tercihte bulunmadım. OBP puanım duruyor diye biliyorum? Açıköğretim'de hangi bölümler obp puanını etkilemez?

Şu an sadece okuyor gözükmek için giriyorum. Tekrardan hazırlanırsam diye puanı kesmeyen bir bölüm lazım. Yoksa her bölüm mü böyle ? Bu konu hakkında bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.