H

Yüzbaşı
16 Temmuz 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
14 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
H
6 yıl
Saç bandı arıyorum
Merhaba,
Beşiktaş taraftar saç bandı arıyorum. İzmirde yada internettende olur farketmez nerede bulabilirim bilen var mı??? Şu aşağıdaki resimde en sağdaki kızın kafasındaki gibi beşiktaş versiyonunu arıyorum.
< Resime gitmek için tıklayın >
H
7 yıl
-----
iki defa açmışım silinsin lütfen
H
7 yıl
oturum zaman aşımına uğrama
Merhaba,
Session timeout olduğunda mesaj verip giriş sayfasına yönlendirmek istiyorum. Global.asax da Session_End event'inin içinde HttpContext.Current null geliyor.
Araştırdım millet hep HttpContext.Current.CurrentHandler üzerinden yapmış ne yapacaksa. Bi bende mi null geliyo bu meret. Global.asax sunucu tarafında çalışıyo sanırım. Client tarafına nası geçiş yapacaz.
Bu konuda fikri olan var mı?
H
8 yıl
MSSQL ve c#
Merhaba arkadaşlar,
Multithread çalışan bir yazılım var. Sürekli (yaklaşık yarım dakika aralıklarla) veritabanı işlemleri yapıyorum(okuma yazma güncelleme vs..) Ortalama 400 adet thread ile çalışan bu yazılım birkaç gün sonra çöküyor. Sorgu sürelerini log'a yazdırıyorum. Ortalama 100ms sürüyo bir tanesinin sorgusu. Daha sonra ne oluyo bilmiyorum birden sorgular zaman aşımına uğramaya başlıyor. Aynı software üzerindeki tüm thread'lerin sorguları zaman aşımına uğrayınca tabi çöküyor.

Her bir sorgudan önce sql connection'ı açıp kapanıyorum. Timeout 3 dakika.

Sebebi ne olabilir acaba? Kodu gözden geçirdim kapatmadığım connection yok.

Hata :
System.Data.SqlClient.SqlException (0x80131904): Timeout süresi doldu. İşlem tamamlanmadan zaman aşımı süresi doldu veya sunucu yanıt vermiyor. 
The statement has been terminated. ---> System.ComponentModel.Win32Exception (0x80004005): Bekleme işlem zamanı aşıldı
konum: System.Data.SqlClient.SqlConnection.OnError(SqlException exception, Boolean breakConnection, Action`1 wrapCloseInAction)
konum: System.Data.SqlClient.TdsParser.ThrowExceptionAndWarning(TdsParserStateObject stateObj, Boolean callerHasConnectionLock, Boolean asyncClose)
konum: System.Data.SqlClient.TdsParser.TryRun(RunBehavior runBehavior, SqlCommand cmdHandler, SqlDataReader dataStream, BulkCopySimpleResultSet bulkCopyHandler, TdsParserStateObject stateObj, Boolean& dataReady)
konum: System.Data.SqlClient.SqlCommand.FinishExecuteReader(SqlDataReader ds, RunBehavior runBehavior, String resetOptionsString)
konum: System.Data.SqlClient.SqlCommand.RunExecuteReaderTds(CommandBehavior cmdBehavior, RunBehavior runBehavior, Boolean returnStream, Boolean async, Int32 timeout, Task& task, Boolean asyncWrite, SqlDataReader ds)
konum: System.Data.SqlClient.SqlCommand.RunExecuteReader(CommandBehavior cmdBehavior, RunBehavior runBehavior, Boolean returnStream, String method, TaskCompletionSource`1 completion, Int32 timeout, Task& task, Boolean asyncWrite)
konum: System.Data.SqlClient.SqlCommand.InternalExecuteNonQuery(TaskCompletionSource`1 completion, String methodName, Boolean sendToPipe, Int32 timeout, Boolean asyncWrite)
konum: System.Data.SqlClient.SqlCommand.ExecuteNonQuery()
H
8 yıl
Object Explorer dizin
Merhaba arkadaşlar,
Ben yalnızca object explorer'da görünmesi için table dizinin altına bir dizin ve içine tablolar oluşturmak istiyorum. Sql server management studio 2008 kullanıyorum. Table dizini altında tablolar var. Fakat altında sanal dizinler oluşturmak istiyorum. Aynı System Tables'da olduğu gibi. Böyle birşey mümkün mü?
İyi çalışmalar.
< Resime gitmek için tıklayın >
H
9 yıl
veriyon 1.1.4 ve imei
Arkadaşlar firmware 1.1.4 ile iphone 3gs'nin imei numarasını değiştirmek istiyorum. Ben 5.1.1 ipad base band jailbreak kullanıyorum. 1.1.4'e dönebilir miyim? Bunu merak ediyordum.
H
9 yıl
ios 5.1.1 jailbreak
Arkadaşlar merhaba,
Ben zamanında 4küsür jailbreak'li telefonu yanlışlıkla 5.1.1 orjinal sürüme yükseltmiştim ve kullanamaz hale getirmiştim. Sonrada ipad 6.15 baseband ile redsnowla - ultrasnow yardımıyla simunlock yapmıştım. Birkar defa telefon servis yok hatası verdi bende tekrar silip kurdum 6.15 ipad basebandı. Burdan yardım almıştım : http://forum.donanimhaber.com/m_63172139/mpage_1/f_/key_//tm.htm#63172139
Şimdi tekrar aynı hatayı aldım ve araştırırken 5.1.1 jailbreak haberini gördüm. Haber yeni değil bilginiz olduğunu düşünerek; arkadaşın verdiği linkteki adımları yapıp jailbreak'i yapayım mı? Link burada : http://wmaraci.com/forum/ios/ios-5-1-1-jailbreak-cikti-37602.html
Bunu yaparsam telefon sorun çıkarır mı? Şuanda 1-2 ayda bir servis yok diyip simkart kilitleniyo. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
H
9 yıl
Collapse of the Stars Çıktı
Merhaba arkadaşlar,
3 arkadaşımla birlikte geliştirdiğim iphone oyunu bugün çıktı. Oyun uzayda geçen shoot-em up tarzı bir oyun.
Itunes'da : https://itunes.apple.com/us/app/collapse-of-the-stars/id573658544?l=tr&ls=1&mt=8
Web sitesi : http://www.lastcoingames.com/
Ekran görüntüleri :
< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >
Vidyo :
Videoyu izlemek için tıklayınız
H
9 yıl
Tablo kütüphanesi
Arkadaşlar merhaba,
Benim çok sayıda veri üzerinde çalışabileceğim hızlı düzgün bir kütüphaneye ihtiyacım var. dhtmlxgrid'in standart versiyonunu kullandım gayet başarılı bir kütüphane fakat biraz tuzlu.(En azından bana göre) http://dhtmlx.com/docs/products/dhtmlxGrid/index.shtml
Daha önce buna benzer bir kütüphane üzerinde çalışmış veya bilen varsa (ücretsiz/ucuz) ismini söylemesi yeterli. Ben araştırma yaptım fakat pek bişey çıkmadı. Ben çok fazla veri üzerine çalışcam.
Herkese iyi çalışmalar.
H
9 yıl
PHP sayfa açma
Merhaba nasıl php ile açtığım sayfanın parametrelerinin araç çubuğunda gizlenmesini sağlayabilirim.
header("Location:myPage.php?Username=Admin");

şeklide yaptığımda doğal olarak parametre araç çubuğunda görünüyor. Php içine javasciprtle falan yapabilirim ama php'de böyle bişeyin mümkün olması gerek diye düşünüyorum. Araştırıken bikaç şey buldum test ettim olmadı.
http://www.php.net/curl
http://wezfurlong.org/blog/2006/nov/http-post-from-php-without-curl/
Bide bu var:
function send_to_host($host,$method,$path='/',$data='',$useragent=0){ 
// Supply a default method of GET if the one passed was empty
if (empty($method)) {
$method = 'GET';
}
$method = strtoupper($method);
$fp = fsockopen($host, 80) or die("Unable to open socket");

fputs($fp, "$method $path HTTP/1.1\r\n");
fputs($fp, "Host: $host\r\n");
fputs($fp, "Content-type: application/x-www-form-urlencoded\r\n");
if ($method == 'POST') fputs($fp, "Content-length: " . strlen($data) . "\r\n");
if ($useragent) fputs($fp, "User-Agent: MSIE\r\n");
fputs($fp, "Connection: close\r\n\r\n");
if ($method == 'POST') fputs($fp, $data);
while (!feof($fp))
$buf .= fgets($fp,128);

fclose($fp);
return $buf;
}


Daha önce yapmış olan varmı. Yardım edin lütfen.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.