I

Teğmen
08 Temmuz 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
188 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
I
3 ay
Hayatın bir anlamı yok. Çok ders çalışın hayatınız anlamlansın
Yıkıklık seviyesi artmış gene konu dışının çok çalışın çok başarın çok ilerleyin hayatınızın bir anlamı olsun. Orta yaş sendromuna girmeyin 30 yıl yat kalk aynı şeyi yapmayın. Zorlu ve hayatınızı değiştirecek hedefleriniz olsun onlara yürüyün.

Konu dışına giriyorum ben ölmüşüm bitmişim gibi şeyler diyosunuz moralim bozuluyor
I
3 ay
Mesut Çeviğin dh den ayrılması !?!?!?!?!
https://www.youtube.com/watch?v=9RvDeSjXjCk
Önceden haber olduysa görmedim ben dhye o sahip sanıyordum cidden
I
4 ay
Lescon kaban nasıldır?
Bugün bir çılgınlık yapıp kumaşını, tipini falan beğendiğim bir lescon kaban aldım.
https://www.trendyol.com/lescon/siyah-erkek-kaban-21k-1076-p-143527946
Bunu aldım. benzerleri adidasta 1/2k civarıydı. 300/400e lc, defactoda falan da montlar var ama kalite olarak kötü duruyordu.
Pişman olmam gibime geliyor ama sizin tecrübeleriniz nedir?
I
4 ay
İphone 13 alanlara nefret söylemi
Başlığı biraz abartarak açtım ama insanlar aşırı şaşırıyorlar. Bir telefona o kadar vermem, Android yeaa, Major değişiklik yok abi(kullandığı telefon en az 3 yıllık olur bu major yok diyen tiplerin) Maaşın nasıl yetiyor?(aynı maaşı alıyoruz) Bu söylemler çok fazla var. Paranın değeri azaldı biliyorum. Hayat pahalılaştı biliyorum. Ama ilgi duyuyorum. Hafta sonu içmeye, gezmeye gitmektense dh ye girip 0 tl harcayıp zaman geçiyorum. Para birikiyor.

Durumu daha iyi olup özel olarak hazırlanmadan alanlar da mevcut. Taksit olsa hazırlık gerekmez gene ama tek çekim alınıyor. Asgari ücretin bilmem kaç katı ama asgari ücrete yönelik cihazlar değiller zaten ülkemizde. (Amerika da öyle mi? hayır ) Benim gözlemlediğim asgari ücret alanların iphone alanlara nefret söylemi de daha az. Bir sakin olun arkadaşlar. Herkes kendi hayatına baksın Daha tutumlu olup mesai sürenizi kalitenizi arttırın (bir anlamda kendinizi hazırlayın gerekirse fedakarlık yapın) Özeniyorsanız ilgi duyuyorsanız benim gibi sizde alabilirsiniz. Aldıktan sonra nakit para tutmak kadar karlı değiller tabi ama bozdurunca çok büyük maddi kayıp yaşamadan tl ye çevirebiliyorsunuz.
I
4 ay
Apple kılıf alınır mı?
13 Pro max için apple kılıf almaya değer mi? Deri premium duruyor gerçekten ama pahalı silikon olanı da azıcık daha ucuz ama o paraya 3/5 kılıf almak da mümkün Önceki telefonum 7 plus idi 2 kılıfla falan 5 yıl döndürdüm. 15/30 tllik elmayı açıkta bırakan silikon kılıflardı. ilk 2/3 yıl hiç düşürmedim. (o zamanın premium telefonu sonuçta ) Sonra eskiyince saldım ama gene de kırık çatlak yapıcak kadar düşürmedim. Deri veya silikon apple kılıf 2 yıl falan gider mi? Ucuz kılıf alıp geçiyim mi?
I
5 ay
Aşı karşıtlarına kızmayın...
Onlar sayesinde 4. dozu olduk. Onlar hastanelerin yoğun bakımında doğal seçilime uğruyorlar. Onlara kızmayın. Bıyık altı çaktırmadan bir gülün. Bizde olduk işte ama bilmiyoruz... falan deyin. Zaten mantığın onlar için önemi yok. Allaha inandığı gibi aşı olmamaya inanmışlar, iman etmişler. Kısır olmamak için olmuyorlar aşı. Şaka değil cidden böyle. Adam sanıyor ki çağ kapatıp çağ açacak çocuk ondan çıkacak. Hayat müşterek bir varlar bir yoklar boşuna darılmayın onlara... Bugüne kadar olan bilimsel şeyler, kolalar tatlandırıcılar falan %100 güvenilirdi. FDA onaylı aşı sıkıntı. ama hacamat bir harika.
I
5 ay
Konya'da işte ilk ay bitti!
İşte ilk ayı bitirdim. konya'ya taşınalı 1.5 ay falan olmuş oldu aslında. önceki konu bu

https://forum.donanimhaber.com/konya-deneyimim-iste-ilk-hafta-bitti--149997991

özetle: Üniversitede çene cerrahisinde araştırma görevlisiyim. İlk ay bitti. gözlemlerimden bahsedeyim. Bosna mahallesinde ciddi oranda fazla alkol tüketiliyor. Millette cidden para var. İstanbul'dan daha zengin bir ortalama var. Hayat belirgin şekilde ucuz. Aşı karşıtı insan oranı İstanbul'dan yüksek. (cidden kısır olmamak için olmayan var ) hava hergün aynı sıcak oluyor güneş, gölge serin. Soruları alıyım.
I
5 ay
4. Dozu oldum!
Bu sabah 4. dozların başladığını öğrenip öğle arası aşımı oldum. 2 doz sinovac, 2 doz biontech olmış oldum. Yan etki falan yok daha kısır olmadım. Kalp krizi de geçirmedim. Herkes aşısını gitsin olsun.
I
6 ay
Konya deneyimim işte ilk hafta bitti
Üniversitede çene cerrahisinde araştırma görevlisiyim. Gözlemlerimden bahsediyim. Doktor olunca tramvay beleş ondan tuvalete bile tramvayla gidesim geliyor. kiralar istanbula göre aşırı ucuz. Meyve sebze için aynısını diyemiycem onlar istanbul ayarında. Hastalar ne dersen ok diyor kimse seni istanbuldaki gibi sorgulamıyor, baymıyor. Cuma namazı saati dayak yemekten korkuyordum cumaya gitmeyen de baya insan var. Dışardan tahmin ettiğim kadar kapalı değiller. Trafik, park sorunu yok. Nem yok hava 40 derce bile olsa evde serin serin oturuyorum. şapkayı tak çık hiçbir şey olmaz Kışın ayvayı yer miyim görücez İstanbuldaki gibi gece hayatı yok. Parayı harcıycak pek yer yok. Eğer benim gibi sadece evden işe gidip geliyorsanız çok fark etmiyor. ama abi ortamlara akalım diyorasanız sizi sıkabilir. Lahmacunu falan aşırı derece güzel ve istanbula göre ucuz. Et ürünleri ucuz sanırım. Soru varsa alıyım.
I
6 ay
Corona tekrar artarsa kısıtlama gelirse
Corona sayıları tekrar artmaya başladı. İlla kısıtlama gelecekse aşı olmayanlara gelsin. Heriflerin aylardır aşı olma hakkı var. Kendilerini çok zeki sanıp aşı olmuyorlar. Salgın onlar yüzünden bitmiyorsa evden onlar çıkamasın. Aşı kesin korumuyor ama Hiç korumamasından oldukça iyi. İnternetten aldığı biotini, folatı sorgusuz sualsiz kullanırlar ama...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.