R

Yüzbaşı
18 Haziran 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
34 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
R
6 yıl
Sahte Senet / Yardımınıza İhtiyacım var
Dedem 70 yaşında. Ev yaptırırken çalıştığı müteahhitlik firması tarafından adına (kendisi adına fatura düzenlendiğinden dolayı) bilgileri bu şekilde çalınarak senet hazırlanmış.
Adresi, adı soyadı, Tc'si belli haliyle.
Ancak şöyle bir sıkıntı var;
Senette yer alan imza, kesinlikle dedeme ait değil.
Kaldı ki bu konuyla ilgili Adliye'ye yaptığımız itirazda da, alınan 3 sayfalık imza örneğinde de bu açık bir biçimde belirgin.
Söylediğim gibi, senet üzerinde bulunan imza, adliye'de alınan imza örnekleriyle hiçbir koşul ve biçim altında uyuşmuyor.

Yani, firma büyük ihtimalle faturaya veya farklı bir evrağa imza attıramamış, dedemin yaşı itibariyle de tahmini bir imza karalamış ancak belirttiğim gibi imzayı tutturamamıştır.

Biz itirazımızı yapmış ve imza örneklerimizi vermiş olmamıza rağmen, banka düzenlenmiş olan senet ile ilgili icra takibine başlamış.

Bu konu ile ilgili izlenmesi gereken farklı bir adli yol var mıdır?
Yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkür ederim.
R
6 yıl
Yurt Dışına Yerleşmek!
Arkadaşlar merhaba.
Başlıkta da belirttiğim gibi böyle bir planım var.
Üniversite mezunuyum.
Yaşım 24.
Öğrenci olarak veya başka bir yöntemle.
Muhasebeciyim. Hatta mali müşavir olmam söz konusu.
Meslek ile veya öğrenci olarak avrupa'ya yerleşme, orada yaşama gibi bir durum söz konusu mu?
En kolay nasıl olur?
Çok başarılı bir öğrenci değildim. Onu belirtmek isterim. Fazla ders çalışmayan, not ortalaması mezun olmaya yetecek seviyede bir öğrenciydim.
Üniversite sınavlarına kısa bir hazırlanmayla barajı geçebileceğimi düşünüyorum.

Çok üst düzey üniversiteler de düşünmüyorum ayrıca.
Avrupa'nın herhangi bir şehrinde, herhangi bir devlet okulu olabilir.
Hem okuyup hem çalışacağım için ailem ile özellikle maddi anlamda fazla haşır neşir olmayı da düşünmüyorum.

İyi seviyede ingilizce bildiğimi de belirtmek isterim.

Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.
R
6 yıl
iPhone 6s'e rağmen iPhone 6 alınır mı?
Herkese merhaba.
Öncelikle belirtmek isterim ki, ilk iPhone cihazım olacak.
iPhone 6 64 gb almayı düşünüyorum.

Dolar kurunun geldiği nokta, 6s'in türkiye piyasasına geldiğinde cihazın fiyat düşüklüğü yaşama ihtimali vesaire ve elbette 6s'e eklenen pek çok özellik düşünülecek olursa (Turkcell'de 2879 TL ye satılmakta)

ne gibi bir tavsiyede bulunabilirsiniz?
R
6 yıl
Telefonu arka cebine koyan kız modeli
Arkadaşlar hepinizin malumudur öyle sanıyorum ki bu kızlar. Ben ortalama 2010'dan beri görmekteyim böyle tipleri.

Şimdi sebeplere gelelim;

Pantolonun ön cebinin küçük olması gibi bir sebepten veya sürekli telefonunu kullanan bir tip olduğundan, sinirleri rahatsız edici bir titreşime sahip olduğundan veya daha ütopik bir yaklaşımla arka cepte duran telefonun titrediğinde kalçayı inceltebileceği hurafesine inandıklarından gibi tonla ve mantıksız öneriler sunabilirim ama şunu ilk defa duydum.

Abi nasıl bir insan telefonu arka cebine ''video modu açık olarak'' koyar?

Sonra adımız abazaya çıkıyor. Arkadaş biz ne kadar abazaysak, bunu yapan kız da bir o kadar abazadır. Yanlış mıyım?

Sizin görüşleriniz nedir bu konu ile ilgili? Neden arka cebe telefon koyarlar? Video modu hakkında ne düşünüyorsunuz?
R
6 yıl
Notebook Hdd Ekleme İşlemi İçin Yardım!
Dostlar elimde 640 gb 5400rpm kendi notebook'umdan söktüğüm hdd var. Yerine başka bir hdd taktım.

Boş kalan hdd'yi de hafızada değerlendirmek için, Notebook'un 2.hdd slotuna takmak istiyorum.

Uzun zamandır aklımda olan bir konuydu ancak ilgilenememiştim. Konu ile ilgili yardım edebilecek olan var mı?

Notebook'ta 2 Hdd slotu var. Biri dolu.
2.Hdd slotunda herhangi bir Sata bağlantı kablosu yok.

Şimdiden çok sağolun.
R
7 yıl
3000 TL'ye kadar Notebook Tavsiyesi (Tek şart 17.3'' olması)
Arkadaşlar belirttiğim gibi 17.3 inç ekrana sahip olan bir notebook almayı planlıyorum. 3000 TL bütçe ayırdım. Üstüne çıkamam, altına inebilirim. 3000 TL şu an için tavan. 300 daha koy 500 daha koy şunu al falan diye gelmeyin lütfen, çıkabileceğim bütçenin maximumuna çıkmış vaziyetteyim.

Ayrıca benim bulduğum bilgisayar şu;

http://www.vatanbilgisayar.com/hp-pavilion-17-f210nt-core-i7-5500u-24ghz-16gb-2-tb-hdd-173-4gb-w81-notebook.html

Tavsiyeleriniz nelerdir bu makine ile ilgili? veya başka bir makine önerir misiniz?

Şimdiden çok sağolun!
R
7 yıl
Araçla Yurtdışı Seyahat Programı Oluşturuyorum!
Arkadaşlar herkese merhaba. Sağlıklı günler dilerim hepinize.

Belirttiğim gibi bu yaz çok yüksek ihtimalle olmak üzere Çeşme-İtalya üzerinden Avrupa'yı gezmeyi planlıyorum. Motosikletle gidicem ve bu iş için yaklaşık 30 ile 45 gün arası bir zaman ve 5000 TL bütçe ayırıcam. Safi yol giderleri, konaklama vs. için ayırdığım 5000 tl'nin yanında da yaklaşık 5000 TL kadar da alışveriş bütçesi ayırmayı planlıyorum.

Kabataslak bir rota belirlediğimde ülke olarak Çeşme üzerinden 1.durağım İtalya olacak,
Ardından Yukarı tırmanıp Fransa'ya Paris'e ve ordan yine gemi ile İngiltere Londra'ya geçmeyi planlıyorum.
Londra dönüşünde Belçika-Hollanda-Almanya-Çek Cumhuriyeti-Avusturya-Slovenya-Hırvatistan-Bosna-Sırbistan-Kosova-Makedonya ve Yunanistan üzerinden tekrar Çeşme'ye feribotla dönerek seyahatimi tamamlamayı planlıyorum.

Araç ve uzun yol deneyimi konusunda hiç bir sıkıntım yok. Bütçe yetersiz gelir diyecek olursanız bütçem zaman içerisinde değişiklik gösterebilir. Tam olarak ne kadar bütçe ayırmam gerektiğini yakın çevreden arkadaşlarımla da istişare yaptıktan sonra planlayacağım.

Benim asıl merak ettiğim konu şu. Şimdi ben tüm bu seyahatim içerisinde yurt dışından Fotoğraf makinesi, Kaliteli bir kask, kaliteli bir motosiklet montu almayı planlıyorum. Bildiğiniz gibi Kask ve Montu aldığım gibi üzerime giyip yoluma devam edicem ve tabiri caizse üzerimden çıkaracağım kask ve montta 2.ele satmaya kalksam ortalama 100 er TL bile etmeyeceğinden olduğu gibi çöpe atmayı planlıyorum. Dönüşümde veya seyahatimde bu almış olduğum ürünler ile ilgili bir problem yaşar mıyım? Bu konuda bana fikir verebilecek arkadaşları bekliyorum.

Hepinize çok teşekkür ederim. İyi forumlar.
R
7 yıl
Patronuna Küfredenler Kulübü
Eminim hepimizin müzdarip olduğu bir konudur bu. Bu adamların olayını anlayabilmiş değilim. 60 yaşında bir patrona sahibim. Adam sabahın ''7'sinde'' ofise geliyor. Akşam ''6'' ya kadar ofisten dışarı adımını atmıyor. Sürekli takip, takip, takip, kontrol, kontrol, kontrol. kendini sürekli bir büyük görme, benim dediğim olacak tavırları. Sürekli ne iş yapıyorsun diye sorular sormalar, bir iş için 10 dakka dışarı çık, nereye gittin nerede kaldın ne kadar uzun sürdü gibi sorular sormalar, sabah 5 dakka geç gel işe 10 karış surat. Arkadaş kaç yıllık çalışanıyız burda idare etse ölür mü yani. Ayrıca bazıları doğru düzgün para da vermiyor. Asgari ücret 950 lira olmuş, temmuzda bin lira olcak hala 750 lira para alan tanıdıklarım var. Arkadaş kazanmadıklarını bilsem içim yanmıcak. Ama bu adamların alayı dünyanın parasını kazanıyor. Neden böyle davranıyorlar hiç anlayabilmiş değilim.
Bir de beraber çalıştığım adamlar da günü gelip voleyi vurup iş sahibi olduğunda da bu adamlar gibi oluyorlar. Ona çok ayar oluyorum. Ulan dün birlikte çalışıyorduk. Kime şekil yapıyosun lan kime diyesim geliyor ama mecbur susuyorsun.

Ulan ne dolmuşum be. :D
R
9 yıl
Samsung Galaxy S3 Donma Sorunu
Yaklaşık 8 Ay önce Hepsiburada.com üzerinden satın aldım cihazımı. Yaptığım fotoğraf çekimlerinde ayarlar gereği hafıza kartına atıyor resimleri. Hafıza kartından telefon bilgisayara bağlıyken aktarım yapmayı denediğimde bağlantısızlık veriyor. Onun dışında fotoğrafları incelemek istediğimde herhangi bir fotoğrafa geçişte veya ilk fotoğrafın açılışında donma yapıyor. Galeriden ve Dosyalarım üzerinden ayrı ayrı deneyip bu soruna şahit oldum. Her ikisinde de galeri gezintilerinde ciddi donma yapıyor ve Home tuşuna uzun bastığımda açılan ayarlamalar ekranından galeriyi kapatmadığım sürece de düzelmiyor. Uygulama silme ve 3 ayrı antivirüs programıyla tarama yapmayı denememe rağmen de bir çözüm üretebilmiş değilim. Yapmam gereken hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.
R
9 yıl
Samsung Galaxy S3 Düşük Müzik Sesi Yardım!
Galaxy S3'ü yeni almış ve akıllı telefondan yana ilk tercihini bu telefondan yana kullanan birisiyim. Geçen gün telefona birkaç müzik attım ses kalitesini test etmek için ve farkettiğim şu ki;

Ses kalitesine diyecek hiçbirşey yok. Mükemmel derecede net ve kulakta tiz bir ses bırakmadan çalıyor. Ancak;

Sesi Yüksekliği beni pek tatmin etmiş değil. Acaba yapmam gereken bir ayarlama mı var da ben yapmadım ya da rastlanılan bir sorunmudur bilemiyorum.

Eğer yapmam gereken bir ayarlama varsa yardımcı olursanız çok sevinirim. 2bin lira ödeyip de bir 5800 Xpress kalitesinde yüksek ses alamayacaksak
verdiğimiz paranın değerini bir düşünmek gerek sonuçta.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.