-

Binbaşı
17 Haziran 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
18 üye
Görüntülenme (?)
196 (Bu ay: 11)
Gönderiler Hakkında
-
geçen ay
SONY XPERIA™ Z2 Android 10-11 Kurulur Mu?
Güncel bir android sürümü yüklemek istiyorum, mevcut sürüm 6. Bunu gösteren bir iki yabancı kanal buldum ama yapamadım. Bunu anlatan Türkçe kanal yok mu?
-
5 ay
Sony Xperia Z2 Android Güncelleme 2021
Z2 ile uyumlu en son hangi android sürümü var acaba? Eski rootlu romu kaldırdım, stock romu kurmaya çalışıyorumda, hazır bu işlere girmişken güncel kurayım dedimi.
-
7 ay
4K Çözünürlük Düşürme Mi 2K Çözünürlük Düşürme Mi ?
4K monitörü çözünürlük düşürerek FullHd de kullanmak mı yoksa 2K monitörü çözünürlük düşürerek Fullhd'de kullanmak mı daha iyi sonuç verir? Bunu şundan soruyorum, 2k veya 4k monitör almayı düşünüyorum lakin sistemim 2k'ya güç bela yeterken 4k yetmiyor. Monitör mevzusu bildiğiniz gibi uzun soluklu bir atılım olduğundan (en az 5-10 yıl) mümkün mertebe ilerisi düşünülerek alınması gerekli bir donanım. Monitör dışındaki birleşenler zamanla güncellenebiliyor.

Dip not: Lütfen bana FullHD alın geçin, neden 2k veya 4k alıp çözünürlük düşürüyorsun vs demeyin, onu bende biliyorum. Ola ki ikisinden birisinde bunu yapmam gerektiğinde en az kayıpla, en iyi sonucu hangisinde alırım merak ediyorum.
-
11 ay
Snowrunner Hangi Araç Seçilmeli?
-Oyunda birden fazla klasmanda araç var, arazi keşif aracı, ağır tonaj aracı, offroad kamyonlar vs Alanın sizce en iyi olan aracı hangisidir, neden?

-Oynanış hakkında verebileceğiniz ip uçları nelerdir? Misal öncelikli görev olarak köprülerin yapılması vs
-
geçen yıl
Araç İçi Çift Kamera ve Geri Görüş Kamera Önerisi
Araç içi çift kamera ve geri görüş kamerası bakıyorum. Bu iki özelliği birden barındıran bir ürün bulamadım. Piyasada 3 kameralı olanlar var, lakin bunların birisi ön kamera birisi geri görüş kamerası, birisi de içerideki yolcuları çeken kameraymış. Yolcu kamerasını arka kamera olarak kullanabilir miyim bilemiyorum.

Çift kameralı araç kamerasından başlıca beklentim, minimum 64 GB destekli (128 GB olması tercih sebebi), ön-arka FULLHD kayıt yapabilen, CPL filtre desteği olan, gece görüş desteğine sahip bir kamera bakıyorum. GPS veya WİFİ özelliği duruma göre tartışılır. (Dikiz aynanın yerine takılan modelleri istemiyorum.)

Geri görüş kamerasından beklentimde mesafenin uzunluğuna göre Led ekranda uyarı vermesi yeterli.

Bu şekilde ön, arka ve geri vites kamerasını birden barındıran maksimum 1000 TL'yi geçmeyen bir ürün var mı? Veya bu ön, arka kamerayı ile bu geri görüş kamerası al diyeceğiniz uygun kameralar var mı?
-
2 yıl
Full-Array With Local Dimming Monitörler Hangileri?
Full-Array With Local Dimming (FALD) monitörler neden yaygın değil? Tüketici olarak neden bunların üzerinde durmuyoruz veya teknoloji editörleri neden bu gibi konuda kullanıcıları bilgilendirmiyor? Şöyle bir yerel kaynaklara baktım ama bir iki yerli konu dışında bilgi yok. Bulduğum tek yerli kaynak Sony'ni bir ürünü tanıtımı sırasında verdiği bilgiler oldu.
https://www.sony.com.tr/full-array-led
Local Dimming örnek:
< Resime gitmek için tıklayın >
Oled'lerin yaygınlaşmadığı veya yaygınlaşamadığı bir zamanda bu teknolojinin boşluğu dordurmaması ve tüketicilerin talep oluşturmaması çok üzücü. Neden canlı renkler ama soluk siyahları olan IPS'leri, derin siyahlar ama IPS' kalitesinden yoksun VA' panelleri seçmek zorunda bırakılıyoruz? Full-Array With Local Dimming'li IPS paneller neden yaygın değil veya üst düzey, çok pahallı monitörlerde yer alıyor?
Full Array Local Dimminghttps://www.youtube.com/watch?v=tjUZmaMRwtQ

512 Zoneli,
https://www.asus.com/Monitors/ROG-SWIFT-PG35VQ/
https://www.acer.com/ac/en/US/content/predator-series/predatorx35
1152 Zoneli:
https://www.anandtech.com/show/14836/asus-proart-pa32ucg-the-ultimate-mini-led-4k-120-hz-monitor-with-hdr-1600

https://www.youtube.com/watch?v=kbMGuTZTnIA
-
2 yıl
10 Bit (8 Bit+Frc) Vs 8 Bit Panel
Bu ikisi arasında hissedilir bir fark var mı? Bir kişi 8 bit panel kullanırken bu 10 bite geçse veya tam tersi bir durum olsa aradaki farkı hissetebilir mi?
-
2 yıl
Spor için Kulakiçi Çengelli Kulaklık Önerisi?
-
2 yıl
Gsync İle Gsync Compatible Arasındaki Farklar Nelerdir?
Gsync ile Gsync Compatible arasındaki farklar nelerdir? Compatible bir ürün alıp Nvidea kart ile kullanma ile Gsync'li bir ürün alıp Nvidea ile kullanma arasında farklar var mı? Araştırmalarıma göre, Compatible kullanabilmek için GTX 1000 veya RTX 2000 serisi bir kartınızın olması gerekiyormuş. Birde Gsync sanki daha yumuşak bir geçiş sağlıyormuş görüntü akışında. Gsync'li monitör mü Compatible monitör mü sizce?
-
2 yıl
Tahsilatlı Gönderilen Kargolarda Kontrol
İnternet üzerinden herhangi bir ürünü kapıda ödeme şeklinde aldığımızda, kargocu ürünü vermek için önce parasını ve ürünü aldığımıza dahil imzamızı isteyip ondan sonra ürünü veriyor. İyide kargodan alakasız bir şey çıkınca ne olacak? Gelen kargolarda, ister kapıda ödeme olsun ister parası ödenmiş olsun, ürünü açıp kontrol etmemize olanak tanıyan, herhangi bir yanlışta dolandırılmanın önüne geçen bir kanun yok mu? Daha geçen aynı durumda kargo geldi, adama diyorum paketi yanında açayım, satın aldığım ürün ise parasını verip alırım değilse geri gönderin, adam diyor önce parasını verip aldığına dahil imza atmadan ürünü size vermeyiz!! Bir neyi komisyonunu alarak dolandırma vakalarında yataklık ediyorlar, bu duruma karşı ne yapılabilir?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.