_

Yüzbaşı
09 Haziran 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
21 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
_
9 yıl
Airties RT-205 bağlantı sorunu
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 5 senedir başlıkta belirttiğim RT-205 model kablosuz modemi kullanıyorum, 10 gün öncesine kadar hiç sorun çıkartmamıştı lakin 10 gündür şöyle bir sorun var ki çıldırtacak cinsten ve bir türlü çözüm bulamadım, bulunamadı. Modem 5, bilemedin 10 dakikada bir internet bağlantısını kesiyor ve yine 5 dakika sonra tekrar geliyor. Fakat sürekli yapmıyor da, mesela 1 gün yapıyor ertesi gün düzeliyor, akşamına hop tekrar başlıyor.. Sürekli bir kesilip bağlanma halinde yani, adsl ışığım yanıyor internet ışığım sönüyor kesinti olduğunda, zaten arayüze girdiğimde de adsl bağlantısı var internet bağlantısı yok diyor kesinti esnasında. Modemin ayarlarıyla hiç oynanmadı, hat çalışıyor zira telefon bağladım kesinti olmuyor, bağlanan cihazlarda sorun yok (pc, akıllı telefon vs), e ttneti aradım sinyal sorunsuz bir şekilde size ulaşıyor sorun modemde olabilir dendi fakat şüpheliyim arkadaşlar, bir ihtimal bunu yaşamış olan vardır diye danışmak istedim, yoksa son çare yeni modem almak zorunda kalacağım ki şu durumda zor :( Ne önerirsiniz? Ek olarak internetim 8 mbps sınırsız ttnet adsl ve kablosuz olarak kullanıyorum ayrıca modem alt kattaki telefonun bağlı bulunduğu hatta değil de üst kattaki (ev 3 katlı, her kata telefon prizi koyulmuş :s) paralel hatta bağlı (sorun yaratır mı bilemiyorum, daha önce yaratmamıştı)..Artı olarak bir süre kullanmış olduğum Netmaster kablosuz uydunet modemim var, bir şekilde adsl ile birlikte kullanma şansım var mıdır sizce? Öyle ise yeni modem almaktansa onu kullanmak mantıklı olur zira 1 senelik cihaz.


Not: Şu mesajı yazarken bile internet 5 defa kesilip geri geldi düşünün
_
9 yıl
Airties adsl modem&netmaster uydunet modem birlikte çalışır mı?
Arkadaşlar merhabalar, konuyla ilgili herhangi bir açıklama ya da bilgi bulamadım en iyisi bilginize danışmak diye düşünüyorum. Evimde henüz yeni bağlatmış olduğum kablosuz internetim var, wifiyi airties rt-205 model kablosuz adsl modemden alıyorum. Fakat şöyle bir sorun var; ev 3 kat+teras şeklinde ve duvarlar epeyce kalın, yani sinyal yetersiz geliyor. Şöyle ki modem orta katta (mecburen) ve bir üst kata çıktığımda ya da alt kata indiğimde sinyal farkedilir biçimde düşüyor ve başka bir sebebi de yok sinyal karışması vs gibi..Ben de bu nedenle şöyle bir çözüm düşündüm, olur mu olmaz mı size danışmak istiyorum; airties modemimin mesh özelliği var, ap, tekrarlayıcı vs bağlanabiliyor eski bir modem olmasına rağmen, ben diyorum ki eskiden kullandığım boşta bir uydunet modemi var netmaster kablosuz modem o da..Bunu acaba adsl kablosuz modemime tekrarlayıcı olarak bağlayabilmem mümkün müdür? Şayet olursa bunu bir üst kata ortaya bir yere konumlandırıp wifi sinyalini epeyce genişletebilirim çünkü kendi sinyali çok kuvvetliydi onun. Ne düşünüyorsunuz?
_
10 yıl
Ekran Özellikleri
Arkadaşlar öncelikle merhabalar herkese, bir konuda sizlere danışmak ve fikirlerinizi almak istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim şöyle ki; imzamda da görünen HP Pavilion dv6-1300st model dizüstü bilgisayarım var. ne kadar araştırma yaptıysam, soruşturduysam ekranımın özelliklerini hiçbir yerde bulamadım genelde dizüstü bilgisayarların ekran özellikleri verilmez zaten çoğu yerde fakat bununki hepten bulunmuyor, tek söylenen çözünürlük o kadar...15.6” Diagonal High Definition HP LED Brightview Display (1366 x 768) bu yani..bu ekranın kontrast, parlaklık, görüş açıları ve tepki süresi gibi önemli bilgilere nerden ulaşabilirim arkadaşlar var mı bir fikriniz?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.