Y

Onbaşı
31 Mayıs 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme (?)
78 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
Y
geçen yıl
İmei kayıt ettirme problemi #corona
Merhabalar

2 martta hediye olarak yurtdışından iphone 11 pro geldi. 120 süre içerisinde yurtdışına birçok kere giderim diye düşünüyordum fakat corona yüzündne sınırlar kapalı ve sürenin biteceği 2 temmuza kadar sınırların açılmayacağını söylüyorlar. Sizce neyapabilirim?

Android cihazlardaki gibi imei atma gibi durum olabilir mi?

Yada alternatf başka çözümünüz varsa fikirlerinizi öğrenmek isterim
Y
2 yıl
Temizlik Şirketi Temizlikçi Firması - Temizlikchi.com
2012 yılında hizmet vermeye başlayan adı Temizlik şirketiwww.temizlikchi.com adresinden ulaşabilirsiniz. Güvenilir, Hızlı ve Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmanın referansları oldukça iyidir.
Y
3 yıl
7 GECE VİZESİZ UÇAKLI BALKAN TURU 279 EURO (Tatil.com)
Merhaba Arkadaşlar

Gezmeyi seven biri olarak sürekli tatil promosyonlarını takip eden biriyim. 199 euro'ya Orta avrupa turu paylaşmıştım. Daha öncede italya turu paylaşmıştım.

Tatil.com Yeni bir promosyon çıkarmış diğer Vizesiz 7 gece uçaklı turlara göre fiyatı oldukça makul.

Aşağıdaki turun muadillerinin fiyatları

Ets Tur aynı tur 499 Euro https://www.etstur.com/Yurtdisi-Tatil-Turlari/Balkanlar-%7C-Belgrad-Uskup


Jolly tur Aynı Baştan başa balkan turu 419 EURO https://www.jollytur.com/yurtdisi-turlar/2486/bastanbasa-balkanlar-pegasus-hy?selectedtourdateid=1343017

Prontotour'da aynı tur 529 Euro https://www.prontotour.com/Tour/TourDetail.aspx?PPID=79409&TourText=2|63|864&StartDate=05/05/2018&EndDate=12/05/2018

----------------------------------------------


Tatil.com'da 279 Euro http://www.tatil.com/tur/yurtdisi/balkan-turlari/promosyon-bastanbasa-balkanlar-turu

1. Gün İstanbul – Ohrid - Üsküp
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali Tatil.com kontuarı önünde buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Onur Havayolları 8Q671 tarifeli seferi ile Ohrid’e hareket. Varışa istinaden pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından özel aracımızla Üsküp’e hareket.Dileyen misafirlerimiz yol üstünde bulunan Matka Kanyonu turuna katılabilirler. Üsküp’e varışımıza istinaden panoramik şehir turumuz başlıyor. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han ve Taş Köprüyü görüp, Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin karşı tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan görüp, Türk çarşına girecek ve Tarihi Türk çarşında 1550 yılında yapılmış olan, günümüzde ise Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılan Kurşunlu Hanı göreceğiz. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. Günümüzde Kurşunlu handan sonra ayakta kalan ve yine 15. yüz yılda inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Han ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesini, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisini ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camini ziyaret edip, Türk çarşında serbest zaman veriyoruz. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek ve birbirinden güzel fotoğraflar çekebileceğiniz Işıklar Altında Üsküp turumuza katılabilirler. Geceleme otelimizde.
Ekstra Tur: Matka Kanyonu Turu: 10 Euro
Bu turumuzda Matka’nın nefes kesen manzaralarında resim çekebilme, dinlenme ve dilerseniz yüzme şansı elde edebilirsiniz.
Ekstra Tur: Işıklar Altında Üsküp Turu: 10 Euro
Bu turumuzda Akşam saatlerinde Üsküp’te birbirinden güzel fotoğraflar çekinilerek güzel anlara şahitlik edeceğiz.

2. Gün Üsküp - Belgrad
Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile Belgrad’a hareket. Panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme, konaklama ve serbest zaman. Geceleme otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek müzikli Sırp Gecesi turuna katılabilirler. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Ekstra Tur: Sırp Gecesi: 40 Euro
Bu turumuzda, Sırp mutfağının lezzetlerini, Sırp müzikleri eşliğinde tadabilir, unutulmaz bir Sırp gecesi yaşayabilirsiniz.


3. Gün Belgrad - Srebrenitsa – Saraybosna
Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile Saraybosna’ya hareket. Eşsiz manzaralar eşliğinde devam edecek yolculuğumuz sırasında dileyen misafirlerimiz yol üzerinde düzenlenecek olan Srebrenitsa turumuza katılabilirler. (Turumuza katılmayan misafirlerimiz ayrı bir araçla daha geç bir saatte otelden çıkış yapacaklardır.) Turumuzun ardından sınırı geçiş ve Saraybosna’ya varış. Varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezimizi yapıyoruz. İlk olarak Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesini geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camiini geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii ziyaretimiz sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlecek Boşnak gecesi turumuza katılabilir. Geceleme otelimizde.
Ekstra Tur: Boşnak Gecesi: 45 Euro
Saraybosna'nın otantik bir restoranında alacağımız akşam yemeğimizde enfes Boşnak yemeklerinin tadına, yerel müzisyenlerin çalacağı Balkan müzikleri eşliğinde bakacak ve unutulmaz bir Balkan Gecesi yaşayacağız
Ekstra Tur: Srebrenitsa Turu: 20 Euro
2. Dünya savaşından bu yana Avrupa’nın belgelenen ilk soykırımının ve en büyük katliamının yaşandığı,Boşnak esir kamplarını ve şehitliği ziyaret edeceğiz.

4. Gün Saraybosna - Mostar – Poçitel - Trebinje (Dubrovnik)
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Mostar`a doğru hareket ediyoruz. Mostar’a varış ardından yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Ardından Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz.Verilecek serbest zaman diliminde dileyen misafirlerimiz ile Blagaj Bölgesini 1446 yılında hakimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunan akıncılar tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz. Bosna Hersek’te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Turun bitimi ile birlikte otantik şehir olan Trebinje’deki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra Dubrovnik akşam turuna katılabilirler.Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli kullanılabilir Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir.)
Ekstra Tur: Dubrovnik akşam turu 40 Euro
Özel araçlarımız ile Hırvatistan’a hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Dubrovnik’e doğru devam ediyoruz. Turumuz sırasında Dubrovnik Şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesine alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.-dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir.
Ekstra Tur: Blagay: 10 Euro
Avrupa’nın en güçlü su kaynağının Buna nehrinin doğduğu yere kurulmuş olan Blagay Alperenler Tekkesini ziyaret ediyoruz.

5. Gün Trebinje - Kotor - Budva – Podgorica
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Ardından dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. Burada ilk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanların en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi göreceğiz.Öğle yemeği için serbest zaman.Rehberimizin belirleyeceği saate hareket, yolumuzun üzerinde zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılan muhteşem St Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında Podgorica’da konaklayacağımız otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

6. Gün Podgorica - Tiran - Ohrid
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve Arnavutluk’un başkenti Tiran’a hareket ediyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitimiyle kısa bir yolculuğun ardından, Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırdıktan sonra Makedonya Ohrid’e doğru hareket ediyoruz. Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, St. Klement Manastırı ve St Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları.Ardından otele hareket, oda dağılımı ve yerleşmenin ardından dileyen misafirlerimiz için extra Struga turu. Geceleme Ohrid’deki otelimizde.
Ekstra Tur: Struga Turu : 10 Euro
Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyerek göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga'ya ulaşıyoruz. Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı, bu parkta 1974 yılında ünlü şair Fazıl Hüsnü Dağlarca tarafından dikilen dilek ağacı, Çarşı ve Hasan Baba Tekkesi göreceğimiz yerler arasındadır.

7. Gün Ohrid – St. Naum – Resne – Manastır - Ohrid
Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek St.Naum-Resne-Manastır turuna, Akşam ise dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek müzikli Balkan Gecesi turuna katılabilirler. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Ekstra Tur: St.Naum-Resne-Manastır Turu: 45 Euro
Bu Turumuzda Özel otobüslerimizle St.Naum turu için otelimizden hareket ediyoruz. öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 45 dakikalık yolculukla St.Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St.Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakkinin en ünlü 3 simasından biri Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Manastır’a hareket ediyor ve Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’ yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadiye ve Atatürk Müzesini ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından Ohrid’e geri dönüyoruz.
Ekstra Tur: Balkan Gecesi: 35 Euro
Bu turumuzda yerel dans ve Showlarla süslenmiş, akşam yemekli Balkan gecesi turumuzda eğlenceli bir gece geçireceğiz.


8. Gün Ohrid – İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve uçuş saatimize göre serbest zaman , ardından Ohrid havalimanına hareket. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Onur Havayolları 8Q672 tarifeli seferi ile İstanbul Atatürk Havalimanına hareket. Varışa istinaden turumuzun sonu. Bir sonraki Tatil.com organizasyonunda görüşmek dileği ile siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

Onur Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul – Ohrid gidiş / Ohrid - İstanbul dönüş uçak bileti
Havalimanı vergileri
Seçilecek otel kategorisinde 2 Gece Ohrid, 1 Gece Podgorica veya İşkodra , 1 Gece Trebinje , 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Belgrad , 1 Gece Üsküp olmak üzere toplam 7 gece konaklama.
Sabah kahvaltıları
Programda Belirtilen tüm transferler
Programda belirtilen şehir turları
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Özel Seyahat Sağlık sigortası
Yurt dışı çıkış harç pulu
Öğle ve Akşam yemekleri
Ekstra turlar
Kişisel Harcamalar


dipnot : Daha önce bir tur şirketiyle tura katılmamış olan arkadaşlar yorum yapmasın. Benim tarzım daha önceden planlanmış düzen içerisinde ilerleyen turlardır.


< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
Y
4 yıl
THY İLE 7 GECE ORTA AVRUPA TURU 199 EURO (Tatil.com)
Merhaba Arkadaşlar

Uzun zamandır uygun fiyatlı bir tur bulup Viyana Budapeşte Prag turuna katılıp oraları görmek istiyordum.

Türk Havayolları ile 7 gece Orta Avrupa Turu satışa çıkmışlar. Bundan daha ucuzunu bulamadım.


Çok Sıcak Fırsat geldi, Değerlendirin istedim.


tatil.com güvenilir bir firma olmasa 7 gece otel konaklaması ve uçak bileti nasıl bu fiyata olur diye düşünürdüm.Turun Linki :http://www.tatil.com/tur/sok-promosyon-orta-avrupa-thy-ile-7-gece-11644?t=3< Resime gitmek için tıklayın >
Y
4 yıl
Lenovo- Vatan bilgisayar Rezaleti
Merhaba arkadaşlar,

2016 ağustos ayında almış olduğum Lenovo yoga 710 dizüstü bilgisayarımı 2017 mayıs ayında Lenovo-bdh servisine bıraktım. Şikayetim ekrandaki ölü piksel sorunuydu. Ekranın değiştireleceğini belirttiler fakat yurtdışından sipariş ettikleri yedek parça 20. İş gününde gelmediği için değişim talep ettim.

çağrı merkezinden aldığım bilgiye göre eğer bilgisayarımı aldığım satıcıda lenovo 710 yok ise ürünü aldığım bedeli geri iade yapıyorlarmış. Bu çok mantıksız geldi lenovo 2016 ağustostan bugüne sürekli laptop fiyatlarına zam yapıcak ama hizmet veremediği servis noktasında müşterisini mağdur edip ücretide eksik yatırcaklar.

Ben şuan ne yapabilirim ? Tecrübeli arkadaşlar var mıdır? Vatanı aradım ellerinde yoga 710 bulunmamakta ve suan yoganın fiyatı 4800 tl ve ben 3300 tl ye almışım geçen sene.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler
Y
4 yıl
tatilbudur.com SOFYA TURU 1 euro
tatilbudur.com sofya turunu 1 euro olarak kampanya yapmış.

detaylı bilgiyi facebook sayfalarında paylaşmışlar
https://www.facebook.com/tatilbudurcom/

tur programı aşağıdadır. Sanırım 1 nisan kampanyası yapmıştır.
https://www.tatilbudur.com/sofya-plovdiv-turu-her-cuma-hareket
Y
5 yıl
199 EUROKlasik İtalya (Roma-Floransa-Venedik-Milano) Promosyon!
uzun zamandır italya'ya gitmek istiyordum. tatilbudur.com inanılmaz bir fiyat yapmış. 7 gece uçak bileti ve otel konaklaması dahil 199 Euroya tur var. ilgilenen var ise alabilir. bence çok sıcak fırsat.

İtalya turu 199 Euro


Firmayı kontrol ettim. İşbankası'nın sahibi olduğu bir firmaymış. Batarsa İşbankasından alırız parayı :)

iş bankası tatilbudur.com satın alma


3 kasım çıkışlı turun fiyatı artmış . 17 kasım çıkışlı tur 199 eurodan devam gözüküyor.
Bütün db forum üyeleri, İtalya görücez bu kampanya sayesinde
Y
5 yıl
SICAK DOLANDIRICILIK FIRSATI LÜTFEN KANMAYIN
arkadaşlar 3000 tl'lik tvleri 1100 tl ye sattığını eden kişiler. Dolandırıcılık yapıyorlar. Sakın ucuz diye satın almayın.

https://www.egm.gov.tr/sayfalar/ihbar.aspx Sitesinden lütfen şikayet edelim. Bu kansızları masum insanlardan uzak tutalım.

http://proledtv-market.com/

http://muhtesemikili.com/2015/04/09/lg-marka-adiyla-dolandiricilik-ve-buyuk-soygun/ Detaylar için
Y
5 yıl
Lütfen Çok Acil Yardım
Merhaba Arkadaşlar

Yeğenim Redbull salzburgta oynuyor. Kupa müsabakalarının videolarını indirmek istiyorum. Fakat flash player olduğu için indirmiyor. Linki aşağıda paylaşıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim.


http://shoof.alkass.net/shoof/play.php?id=QVpEWmY0amx3eDRlST0q
Y
5 yıl
ALINIK -Organik takipçisi olan İnstagram hesabı ARANIYOR !
Merhaba Arkadaşlar,

Organik takipçileri olan instagram hesabı arıyorum. Bayan kullanıcı oranı min. %70 civarında olmalıdır.

Bütçe olarak fiyatta uçmayacak arkadaşların pm atması ricadır.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.