D

Binbaşı
18 Mayıs 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
130 (Bu ay: 14)
Gönderiler Hakkında
D
4 yıl
Kurtuluş Reçetemizi açıklıyorum
Bu saatten sonra Aziz Yıldırım gitmediği sürece bu takımdan hiç bişey olmaz gençler.
Bence tek kurtuluş yolu; Ali Koç başkan, Ersun Yanal tekrar hoca olacak. Yabancı teknik direktörler sadece zaman kaybettirir şu ortamda.
D
7 yıl
2015 MODEL İNDİRİM
Merakla beklenen indirim haberleri gelmeye başladı nihayet.

quote:

Euro’nun bir ayda yüzde 7.5 bir yılda yüzde 18.5 değer kaybetmesi, şubatta satışına başlanacak 2015 modellerde kendini gösterecek. Sektör yetkilileri, Euro’nun bu seviyelerde kalması halinde 2015 modellerin fiyatlarının yüzde 3-5 arasında düşebileceğini belirtiyor.

AVRUPA merkez bankası’nın (ECB) geçtiğimiz haftaki tahvil alım hamlesi Euro kurunda hızlı değer kaybına yol açtı. 1 Ocak’ta 2.82 TL olan Euro kuru bugün yüzde 7.5’lık düşüşle 2.61 TL’ye kadar geriledi. Euro’daki düşüş geçtiğimiz yılın aynı dönemiyle kıyaslandığında ise yüzde 18.5’u buldu. Bundan yola çıkarak ağırlıklı olarak Euro’yla satılan Türkiye’deki otomobillerin fiyatlarında da düşüş bekleniyor. Hatta bu beklenti nedeniyle ikinci el fiyatlarında hızlı düşüş yaşanıyor. Bazı otomotiv sektörü yetkilileri, firmaların elindeki stok nedeniyle Euro’daki düşüşün şu an fiyatlara yansımadığını belirterek, “Stoklar eski maliyetli. Henüz 2015 model araçlar gelmedi. Ancak şubat ayında satışa sunulacak 2015 model fiyatlarında yüzde 3 ila 5 arasında düşüşler olabilir” yorumunu yapıyor. Yetkililer, bu durumun otomotiv sektörü için yeni bir şey olduğunu belirterek, geçmişte Euro’nun hep hızlı çıktığını ama böyle hızlı bir düşüşün bir ilk olduğunun altını çiziyor.

İKİNCİ EL DÜŞÜYOR
Bu kurun fiyatlara er ya da geç yansıyacağını kaydeden Çelik Motor Genel Müdürü Bora Koçak, “Fiyatlarda indirim kiminde çok kiminde daha az olacaktır. 2015 modeller henüz gelmedi. Şubat ayıyla birlikte gelecek araçlarda fiyatlarda düşüş olabilir. Ancak asıl ikinci el fiyatları çakılıyor. Bu alan sıfır araçları takip ediyor. Fiyatlar düşecek beklentisiyle ikinci el fiyatları inmeye başladı bile” açıklamasını yapıyor. Doğuş Otomotiv CEO’SU Ali Bilaloğlu ise Euro kurunun TL karşısında ne kadar düşük kalacağına ilişkin gelişmelerin takip edildiğini belirterek, “Nasıl Euro arttığı zaman fiyatlar hemen artmazsa düştüğü zamanda bu hemen fiyatlara yansımaz. Süreci yakından takip ediyoruz” dedi.


http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/28048441.asp
D
7 yıl
Türk Telekom Forma Sponsorluğunu Bırakıyor
Bikaç saat önce internet sitelerine düşen haberlere göre Türk Telekom şirketi sezon sonu bitecek olan sponsorluk antlaşmasını uzatmama kararı almış.Hakkımızda hayırlısı olsun.

http://tr.eurosport.com/futbol/super-lig/2013-2014/turk-telekom-galatasaray-ve-fenerbahce-ile-sozlesme-uzatmadi_sto4250794/story.shtml
D
8 yıl
4.Nesil Honda City Tanıtıldı..
Hindistan'da tanıtılan aracın 60 ülkede satılması planlanıyor.1.5 benzinli ve dizel motorlar olacak.2014 Ocaktan itibaren satışına başlıyormuş.

quote:

Developed in Japan

Honda has introduced the fourth generation of the Japan-developed City in New Delhi, India.

The mid-size sedan was created at Honda's R&D center in Tochigi, Japan and represents the firm's first model to implement the new "EXCITING H DESIGN!!!" styling language. The vehicle has the same 4400mm length and 1695mm width as the previous generation, but its height has increased by 10mm to 1495mm while the wheelbase has been stretched by 50mm to 2600mm.

Power will come from a 4-cylinder, 1.5-liter DOHC i-DTEC diesel engine created exclusively for the Indian market which uses the latest Earth Dreams Technology. There will also be an upgraded 4-cylinder, 1.5-liter SOHC i-VTEC gasoline engine promising to bring a better balance between performance and fuel economy.

Already available on order, the new Honda City will go on sale in January 2014 in India and will be followed by 60 other markets.


https://store.donanimhaber.com/fe/49/76/fe49762ef77f019c5528d89636fd6835.jpg

https://store.donanimhaber.com/7c/a9/c4/7ca9c4b5dc4ad5f13a92abc80394f63b.jpg
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.