O

Yüzbaşı
28 Nisan 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
138 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
O
3 yıl
Libelle Süpürge Seperatör Sürtme Problemi
Konu silinebilir.
O
6 yıl
Turksat Kablo aynı adreste 2. abonelik yüzünden taahüt bedeli ödemeden cayma hakkı
Arkdaşlar kısaca taşınıyorum. Taşındığım adreste hali hazırda bir Türksat Kablo aboneliği söz konusudur. Bu durumda ben talep etsem dahi aynı adrese 2. abonelik hizmeti sunulamamaktadır. 2018 3. ayına kadar taahütüm mevcut.

Çağrı merkezi hep aynı kalıp cümlelerle tarafıma, yeni taşındığım adreste altyapı var ise nakil gerektiği aksi takdirde cayma bedeli ödememin gerektiğini ısrarla bildirmektedir.

Bende hep aynı cümlelerle onlara, taşınacağım adreste altyapı bulunduğu, hali hazırda mevcut bir abonelik bulunduğu, benim taşıma talebimin olduğunu ancak Türksat Kablo tarafından talebimin gerçekleştirilemeyeceği tarafıma bildirildiği için;

-tarafıma yansıtılması söz konusu olan sözleşme cayma bedeli vb. ücretlerin tarafıma yansıtılmaması gerektiğini
-talebim olmasına rağmen Turksat Kablo firması, altyapı hizmeti sunmasına rağmen hizmet veremediğinden ötürü herhangi bir sözleşme cayma bedeli talep etme hakkı olmadığını

belirtmekteyim.

Altyapı bulunmayan yerlerde SERVİS SAĞLAYICISI(ISP) Turksat Kablo, nasıl hizmet/servis sağlayamamakta ise, burdada benzer bir durum oluşmaktadır. Altyapısı bulunmasına rağmen hizmet sağlayamaması, hizmet sağlayamadığı gerçeğini değiştirmez.

Hukuksal olarak; altyapı mevcut olmasına rağmen benim talebim olsa dahi Servis Sağlayıcı abonelik işlemimin devamını gerçekleştiremeyeceğinden dolayı tarafıma taahüt bedelsiz cayma hakkı sunmak durumunda değil midir?

Siz değerli forum üyelerinin bu konudaki görüşleri ve farkındalığını arttırmak amacıyla benzer bir durumda mağdur olanlarıda bilgilendirmek amacıyla yeni bir başlık açma ihtiyacı doğdu.

İyi forumlar
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.