E

Yarbay
02 Nisan 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
13 üye
Görüntülenme (?)
501 (Bu ay: 8)
Gönderiler Hakkında
E
2 ay
Pasta attım çizik gitti hare kaldı, bilenler yardım
Harelerden dolayı metalik mavi aracımı pasta cilaya vermiştim, teslim aldığım gece apartmanın kapalı otoparkında arpası fazla gelen nankör kedi kaput ve tamponu tırnağıyla boydan boya çizdi. Bagajda Sonax pasta vardı ufak tefek yüzeysel çiziklerde kullanıyordum onu uyguladım tırnak çizikleri gitti ama uyguladığım yer çok fazla hare oldu ve matlaştı. sıcaktan pasta bozulmuştur diye bilinen boya markalarından Duxone'un ince pastasını aldım pamukla da uygulasam süngerle de uygulasam hareler gitmedi yerini bildiğim için çok kötü duruyor. Günlerdir uğraşıyorum sonuç alamadım. Buraya ne yapabiliriz tavsiyelere açığım.

not: pastayı her zamanki gibi elle uyguluyorum daha önceden sonuç alıyordum
E
2 ay
Yağ kaçağına nasıl önlem alınır?
10 bin kilometrede Opel Astra manuel vites aracım var. Bakımları yetkili serviste yapılıyor ve bakımdan sonra yağ çubuğundan fazla yağ konulup konulmadığını kontrol ediyorum. Motor ısındıktan sonra ara ara performanslı kullandığım olabiliyor(devir yüksek ama asla kesiciye girecek kadar değil)

Yağ kaçağı olan bir araçtan hemen soğuyan bir yapım var. Bundan önceki aracımda 172 bin kilometrede yağ kaçağı başlamıştı altını komple yıkatmama rağmen hem benim hem ustaların çabası kaçağı bulamamıştı, alıcıya söyleyerek satmıştım. Haftada 5-10 damla olduğu için sorun etmemişti.

Kaçak olmaması için neye dikkat etmem gerekiyor?
E
3 ay
Pasta Cila Fiyat ve Ürün Seçimi Doğru mu?
Uzun süredir sosyal medyadan takip ettiğim butik bir araç car detailing merkezi var. Aracım fırçayla hiç yıkanmadı hep kendim yıkarım ama metalik mavi olduğu için hem yıkama kaynaklı hareler var hem de bayramda demir tozu temizliği ve kil yaptım, kil sertmiş hare bıraktı. Fiyat almaya gittim marka tercihi bana ait olmak üzere Slopes, Menzerna ya da Koch Chemie kullanırım fiyat 5000 lira dedi. Gördüğüm kadarıyla temiz iş yapıyor. Fiyat sizce nasıldır, 3 marka arasından hangisini seçmeliyim?
E
4 ay
Boyasız göçük düzeltmeyle gamze düzelir mi?
şoför kapısında 3-4 tane taş izi, yan arabanın kapı açması kaynaklı gamze vardı. biraz önce avm'de kapıyı açtım kısa boylu demir duba koymuşlar kapıyı vurdum. zaten kapıdaki diğer gamzeler rahatsız ediyordu artık iyiden iyiye göçük düzeltme şart oldu. sorum şu; kapı döşemesini sökmeden şişle cam fitilinin oradan girerek göçüğü düzeltebilirler mi? yoksa gamze gibi göçüklerde de dışarıdan öpücük ile düzelir mi? istanbul Anadolu yakasında işinin ehli göçük düzeltmeci var mıdır?


< Resime gitmek için tıklayın >
E
4 ay
Araç içi tozları engellemek
Aracı evdeki güçlü süpürge ile güzelce süpürüyorum, paspasları temiz tutuyorum üzerine kağıt paspas seriyorum. En son nemli bez ile içini iyice siliyorum.

Yine de 10 dakika sonra aracın içinde tozlar uçuşuyor. Özellikle piano black trimler hemen toz tutuyor. Bunu önlemek için ne yapabiliriz?
E
6 ay
Kedileri araçtan uzak tutmak
Sitenin kapalı otoparkındaki aracımdan kedileri uzak tutmak istiyorum fakat çözüm bulamadım. Aracı yıkıyorum tertemiz bırakıyorum nasıl başarıyorlarsa her yerini (bilhassa kaput) çamur - tüy yapıyorlar. kiri geçtim tırnaklarıyla her yerini çiziyorlar. Araç metalik renk olduğu için çizikler çok kötü duruyor. Günlük kullanıldığı için branda vb sermek efektif olmuyor, internette naftalin demişler fakat işe yaramadı.
E
7 ay
Yatan Araç - Akü 12.29 Volt
2020 model aracım var, 8200 kilometrede şuan. çok kullanılmıyor. Aküyü araç çalışmazken ölçtüğümde 12.29 değerini veriyor. ekran görüntüsüne göre akü %60 dolu. bu aküyü şarj etmeme gerek var mıdır, sülfatlaşma başlamış mıdır?
< Resime gitmek için tıklayın >
E
8 ay
Çözüldü, silinebilir
Silinebilir.
E
8 ay
Tüvtürk Muayenesi Kredi Kartı Komisyonu
2023 yılı için güncel genel muayene+egzoz muayenesi için kredi kartıyla ödeme yaptığımızda ne kadar komisyon alınıyor? Bu devirde nakit vermek pek mantıklı değil, karttan çekip sonradan taksitlendirmeyi düşünüyorum

ayrıca kredi kartı komisyonunu müşterinin ödediği nerede görülmüş, ayrı konu.
E
geçen yıl
Yetkili Servisi En Kaliteli Markalar
Genel olarak yetkili servis konusunda müşteri memnuniyeti ve kaliteli işçiliği olan markalar sizce hangileri? Tecrübelerimizi yazalım. Bu konuda bir bilgi havuzu oluşturmak istiyorum.

Ben söyleyeyim. bugün servisten çıktım,. Opel çok kötü.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.